Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Meklē saiknes ārpus Latvijas

Apzinoties pašu ierobežotos resursus un īso kvalitatīviem treniņiem pieejamo laiku, Latvijas Triatlona federācija aktīvi meklē sadarbības iespējas ārzemēs. Saikni ar citu valstu sporta veidu vadību līdz veidot svešumā dzīvojošie tautieši, un jau šobrīd veidojas potenciāli laba sadarbība ar Turciju, Austriju, Franciju un Teksasas pavalsti ASV.

"Valmierā rīkotajos Eiropas Triatlona asociācijas pirmā līmeņa treneru kursos bija turku triatlonists Onurs Senturks, kurš arī pats organizē sacensības. Sākām ar viņu pārrunāt sadarbību, turklāt veiksmīga sakritība, ka dzimtenē bija ikdienā Turcijā dzīvojošā Inta. Uzrunājām viņu, lai palīdzētu komunikācijā, un šobrīd viņa kļuvusi par Latvijas triatlona vēstnesi Turcijā," piemēru min LTF prezidents Aigars Strauss. Priekulē dzimusī Inta Celtekligila jau divpadsmit gadu dzīvo Turcijā, kur ir aktīva vietējo latviešu kopienas dalībniece. "Mums ir aktīva kultūras dzīve, sava biedrība, skoliņa, nesen Antālijā notika lielie dziesmu svētki, uz kuriem latvieši sabrauca no visām valstīm. Sports šajā ziņā parasti palicis mazliet novārtā," Inta sarunā ar Dienu pauda prieku, ka LTF vadība viņu uzrunājusi, jo sports viņai pašai ir ļoti tuvs. «Turku pārstāvis bija sajūsmā par Valmieras sporta bāzi, kur notika nometne. Viņš cer, ka Latvija un Turcija varēs sadarboties. Latvieši ziemā varētu trenēties Turcijā, bet turki vasarā, kad pie viņiem ir ārkārtīgi karsts, – Latvijā."

Šādā sadarbības modelī lielu vērtību saredz arī Aigars Strauss, jo perspektīvajiem latviešu jaunajiem triatlonistiem iespējas ziemas periodā pilnvērtīgi trenēties savās mājās ir ierobežotas. LTF vadība šovasar jau viesojās Turcijas vēstniecībā Latvijā un šobrīd gatavo sadarbības piedāvājumu šīs valsts Triatlona federācijas prezidentam. "Jūtams, ka viņiem ir ļoti liela interese par šādu sadarbību un turki latviešos redz potenciālu. Vienīgais mīnuss ir tas, ka Latvijā nav daudz īstu triatlona treneru. Ir tikai atsevišķi katrā disciplīnā," Inta Celtekligila pauda apņēmību palīdzēt veidot saikni starp abu valstu federācijām. Inta pati gan ar triatlonu vēl nenodarbojas, taču vaļasprieka līmenī aktīvi spēlē basketbolu, tenisu un piedalās skriešanas sacensībās.

Līdzīgas sadarbības iestrādes veidojas arī Teksasā, kur LTF pārstāvjiem pazīstami cilvēki studē sporta fizioterapiju un uzturu, kā arī Austrijā, kur zināmu latviešu bērni trenējas triatlonā. "Tā ir līdz galam nenovērtēta iespēja mūsu sporta federācijām. Mēs kā iniciatori cenšamies meklēt ārzemēs dzīvojošus latviešus, kuri ir saistīti ar sportu un var palīdzēt veidot sadarbību ar viņu sporta struktūrām," skaidroja Strauss. Tāpat ir iecere stiprināt saikni ar Lielbritāniju, kas ir viena no triatlona vadošajām nācijām. "Labā ziņa, ka uz Rīgas triatlonu pošas trīs Birmingemā dzīvojoši latvieši, ar kuriem pārrunāsim sadarbības iespējas. Viņi varētu atbraukt ne tikai uz šīm, bet arī uz citām pie mums notiekošām sacensībām," plāno LTF prezidents.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi