Rīgā +20 °C
Ceturtdiena, 2. maijs
Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

papildināts (15:47) - Paraolimpiskajam jātniekam Snikum divas sestās vietas pasaules jātnieku spēļu individuālajās sacensībās

Latvijas paraolimpiskais jātnieks Rihards Snikus ceturtdien un piektdien divreiz izcīnīja sestās vietas Francijā notiekošo pasaules jātnieku spēļu individuālajās iejādes sacensībās.Normandijas reģionā notiekošajās sacensībās 1a medicīnas grupā Snikus ar zirgu Chardonay ceturtdien sasniedza rezultātu 70,087% un bija sestais individuālajā iejadē, kur par uzvarētāju ar 77,565% kļuva britu sportiste Sofija Kristiansena.

Savukārt dienu vēlāk brīvās izvēles programmā mūzikas pavadījumā viņš savu rezultātu uzlaboja līdz 72,000% un arī ieņēma sesto vietu.Kā ziņots, pirms tam otrdien Snikus ieņēma piekto vietu komandu sacensībās, kurās startēja ārpus konkurences.Sacensībās kopā piedalījās 23 sportisti."Viena piektā un divas sestās vietas ir augsts sasniegums. Svarīgākais ir tas, ka Rihards nostartēja stabili, zirgs gāja labi, un redzams, ka viņiem abiem kopā ir visas iespējas pilnveidoties," izteicās Latvijas delegācijas vadītājs un zirga Chardonay īpašnieks Edgars Treibergs. "Vienīgi sarūgtina, ka tiesnešu vērtējums ir ļoti atšķirīgs - Norvēģijas un īpaši Vācijas arbitru ieliktās atzīmes mūs pavilka uz leju."Arī Latvijas Jātnieku federācijas ģenerālsekretāre un Snikus trenere Kristīne Lisovska piebilda, ka sasniegts ļoti augsts rezultāts, jo divi no pieciem tiesneši latvietim devuši pat 74% vērtējumu.Kā zināms, Snikus 2012.gadā kļuva par pirmo Latvijas sportistu vēsturē, kurš startēja paraolimpisko spēļu iejādes sacensībās. 1a medicīnas grupā, kurā piedalās sportisti ar vissmagākajām veselības problēmām, Snikus reizi izcīnīja augsto ceturto vietu.Nākamajā nedēļā pasaules jātnieku spēļu sacensības sāks Latvijas labākais konkūra sportists Kristaps Neretnieks. Latvijas sportisti šajās prestižajās sacensībās, kas norisinās reizi četros gados, ir pārstāvēti pirmo reizi.

Papildināts virsraksts un viss teksts

Gudļevskis ceturtdien pievienosies Latvijas izlasei

Vārtsargs Kristers Gudļevskis papildinās Latvijas vīriešu hokeja izlases rindas ceturtdien, bet no trešdienas kopā ar valstsvienību vairs netrenējas vārtsargs Ivars Punnenovs un uzbrucējs Toms Anders...

Gaida pēdējo papildinājumu

Eiropā spēlējošajiem izlases kandidātiem sezona klubos ir beigusies, un sastāvs sāk iezīmēties.