Rīgā +5 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Pasaules kausa īpašnieki Itālijas futbolisti Dienvidāfrikā sāk ar neizšķirtu

Pasaules kausa īpašnieki Itālijas valstsvienības futbolisti ar neizšķirtu sākuši šāgada finālturnīru Dienvidāfrikā. F grupas pirmās kārtas spēlē pirmdien Keiptaunā viņi nospēlēja 1:1 (0:1) ar Paragvajas izlasi, kaut cīņas gaitā bija spiesti atspēlēties.Abas komandas spēli – pirmo šajā turnīrā, kas aizritēja lietū – sāka aktīvi, taču līdz pirmajiem bīstamajiem sitieniem mačā bija jāpagaida līdz pirmā puslaika vidum.

Divu minūšu laikā vispirms itālietis Markizio pēc paragvajiešu aizsarga kļūdas sita nedaudz garām vārtiem, bet pēc tam ar to pašu atbildēja Toress.Talantīgā Paragvas izlase nebūt neizskatījās pēc peramajiem zēniem, un viņu uzbrukumi bija pat nedaudz bīstamāki nekā titulētajiem sāncešiem. Sešas minūtes līdz pārtraukumam pēc brīvsitiena izspēles teicamu sitienu ar galvu izdarīja Antolins Alkarass, un vārtsargs Itālijas valstsvienības Džanluidži Bufons nespēja noreaģēt – 1:0 Paragvajas labā.Pārtraukumā nedaudz negaidīti Bufonu vārtos nomainīja Federiko Marketi (tas ir unikāls gadījums Itālijas izlases vēsturē PK turnīros). Taču cīņas gaitā otrā puslaika pirmajā daļā lielu izmaiņu nebija. Paragvajieši labi aizstāvējās, brīžam atbildēja ar asiem prettriecieniem, un labu brīdi neko vairāk par ne pārāk bīstamiem tālsitieniem pretinieki uzbrukumā nespēja noorganizēt.Tomēr 63.minūtē pasaules čempioniem tomēr izdevās panākt izlīdzinājumu. Pēc stūra sitiena izspēles izgājienā kļūdījās paragvajiešu vārtsargs Viljars, un Daniele de Rosi trieca bumbu vārtos – 1:1.Pēc gūtajiem vārtiem un vairākām spēlētāju maiņām Itālijas futbolistu spiediens uz pretinieku vārtiem arvien vairāk pieauga, un pēdējās 15 minūtes jau pagāja nemitīgos viņu uzbrukumos. Septiņas minūtes līdz beigām lielisks sitiens izdevās Montolivo, taču vārtsargs Viljars ar grūtībām “izvilka” bumbu no vārtu apakšējā stūra.Otrajā F grupas pirmās kārtas spēlē otrdien tiksies Jaunzēlande un  Slovākija.

Pasaules kauss, F grupa

Itālija – Paragvaja 1:1 (0:1)

Vārti: de Rosi (63.) – Alkarass (39.).
Brīdinājumi: Kamoranezi – Kaseress
Statistika: sitieni pa vārtiem (vārtos) – 10 (5) : 8 (1), stūra sitieni 8:4, aizmugures 3:4, noteikumu pārkāpumi 15:15, brīdinājumi 1:1, bumbas pārvaldīšana 52%:48%

Itālija: Bufons (Marketi, 46.), Dzambrota, Kannavaro, Kjelīni, Krišito, Montolivo, de Rosi, Markizio (Kamoranezi, 59.), Jakvinta, Džilardino (di Natale, 72.), Pepe
Paragvaja: Viljars, Bonē, da Silva, Morels, Vera, Kaseress, Riveross, Toress (Santana, 60.), Valdess (Santa Kruss, 68.), Barioss (Kardozo, 76.), Alkarass