Bumba ir radīta ideāli apaļa bez ārējām šuvēm, un tieši tādēļ tai kļūst sarežģītāk lidot, pēc veiktajiem pētījumiem Marseļā paziņoja Kustības zinātņu institūta direktora vietnieks Eriks Bertons. Tā kā bumba līdzinās ideālai sfērai, lidojumā tā kļūst nestabila. Citos sporta veidos - tenisā, golfā vai beisbolā - bumbas virsma ir nelīdzena, kas nodrošina stabilāku trajektoriju, kā arī tālāku lidojumu, jo mazinās gaisa pretestība.
Tā kā "Jabulani" ir gluda un apaļa, samazinās bumbas kontakta ilgums ar kāju sitiena brīdī, tādēļ tā mazāk iegriežas, un rezultātā zaudē distanci, peldot gaisā pa neprognozējamu trajektoriju, kas nepalīdz ne uzbrucējam, ne vārtsargam, teica Bertons.
"Jabulani" bumbu iepriekš kritizējuši daudzi futbolisti. Spānijas vārtsargs Ikers Kasiljass to nosauca par "sapuvušu", viņa kolēģis Itālijas valstsvienībā Džanluidži Bufons teica, ka "Jabulani" ir neprognozējama, bet brazīlietis Žulio Cezars piebilda, ka labāku bumbu var nopirkt lielveikalā.
Par nestabilu "Jabulani" bumbu atzina arī Cukubas universitātē, Japānā, un Adelaidas universitātē, Austrālijā, veiktajos pētījumos vēja tunelī un datormodelēšanā.
Bumbas izgatavotājs "Adidas" iepriekš apgalvoja, ka "Jabulani" izstrādāts atbilstoši visām stingri noteiktajām Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) prasībām.