Rīgā +3 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Slovākijas futbolisti kompensācijas laikā izlaiž uzvaru pār Jaunzēlandi

Pasaules kausa izcīņas F grupas otrajā spēlē otrdien Restenberhas Royal Bafokeng stadionā finālturnīru debitanti Slovākijas valstsvienības futbolisti kompensācijas laikā izlaida no rokām uzvaru spēlē ar Jaunzēlandes izlasi – 1:1 (0:0). Nedaudz negaidīti cīņas sākumā aktīvāki bija par apakšgrupas pastarīšiem uzskatītie Jaunzēlandes futbolisti, kuri Pasaules kausa finālturnīros piedalās otro reizi (iepriekš 1982.

gadā). Patiešām bīstamas situācijas viņi gan neizveidoja, taču vairāk kontrolēja bumbu un šķita mazliet neatlaidīgāki divcīņās.Pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja tomēr radās pie viņu vārtiem. 28.minūtē pēc Veisa acīgas piespēles Staņislavs Šestaks no aptuveni 10 metriem sita mazliet garām vārtiem. Sākot no puslaika vidus, slovāki pamazām pārņēma iniciatīvu un uzbruka vairāk, taču viena laba izdevība bija arī pretiniekiem – no tuvas distances mazliet garām sita Smelcs (tiesnesis gan nepamanīja, ka bumbu ar pirkstu galiem skāra vārtsargs Muha). Divas minūtes līdz beigām pēc Hamšīka raidījuma zem pārliktņa bumbu atvairīja jaunzēlandiešu vārtsargs Pestons.Otrā puslaika piektajā minūtē, gūstot vēsturiskos pirmos vārtus Slovākijai PK finālturnīros, rezultātu atklāja Roberts Viteks. Pēc slīpas Šestaka piespēles viņš ar galvu raidīja bumbu vārtu apakšējā stūrī.Arī turpinājumā slovāki dominēja laukumā un viņiem bija vairākas lieliskas izdevības gan pretuzbrukumos, gan pēc standartsituāciju izspēles palielināt pārsvaru. Tikai pamatlaika pašās beigās ar pirmo bīstamu sitienu otrajā puslaikā izcēlās Jaunzēlandes futbolisti – Smelcs sita mazliet garām. Tomēr jaunzēlandieši turpināja cīnīties un kompensācijas laika trešajā minūtē pēc Smelca piespēles Vinstons Reids ar galvu sita bumbu vārtos – 1:1.

Līdz ar to abas komandas izcīnījušas pirmo punktu izlašu vēsturē Pasaules kausa finālturnīros.

Kā zināms, F grupas pirmajā spēlē pirmdien vakarā pašreizējie Pasaules kausa īpašnieki Itālijas futbolisti nospēlēja 1:1 ar Paragvajas valstsvienību.

Pasaules kauss, F grupa

Jaunzēlande – Slovākija 1:1 (0:0)

Vārti: Reids (90.+3) – Viteks (50.)
Brīdinājumi: Loheds, Reids – Štrba
Statistika: sitieni pa vārtiem (vārtos) – 8 (2) : 13 (3), stūra sitieni 3:10, aizmugures 0:1, noteikumu pārkāpumi 17:15, brīdinājumi 2:1, bumbas pārvaldīšana 50%:50%

Jaunzēlande: Pestons, Reids, Vaisličs (Kristijs, 78.), Nelsens, Loheds, Smits, Bertoss, Eliots, Falons, Killens (Vuds, 72.), Smelcs
Slovākija: Muha, Zabavniks, Skrtels, Durica, Čehs, Štrba, Veiss (Kucka, 90.), Hamšīks, Jendrišeks, Viteks (Štohs, 84.), Šestaks (Hološko, 80.)
Galvenais tiensesis: Džeroms Deimons (DĀR)