Piektdiena, 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis

Smukulim 78.vieta Omānas velobrauciena priekšpēdējā posmā; Katjuša komanda atgūst WorldTour licenci

Latvijas riteņbraucējs Gatis Smukulis no Krievijas komandas Katjuša piektdien ierindojās 78.vietā Omānas daudzdienu velobrauciena (UCI kat.2.HC) priekšpēdējā, piektajā, posmā.

144 kilometrus garajā kalnainajā distancē uzvaru izcīnīja kopvērtējuma līderis brits Kristofers Frūme no Sky Procycling komandas, par pusriepas tiesu apsteidzot slaveno spāni Alverto Kontadoru (Saxo-Tinkoff) un vēl vienu spāni Hoakimu Rodrigesu.

Kā ziņots, Smukuļa komandas biedrs Rodrigess uzvarēja ceturtdien notikušajā ceturtajā posmā. Tajā Latvijas riteņbraucējs lielāko distances daļu atradās centrālajā atrāvienā. Tomēr šoreiz Smukulis finišēja grupā, kas līderiem zaudēja 12 minūtes un 44 sekundes.

Kopvērtējumā tagad Frūme jau par 27 sekundēm apsteidz Kontadoru, bet Smukulis ieņem 84.vietu, no brita atpaliekot par 24 minūtēm un 49 sekundēm.

Sacensības noslēgsies sestdien ar vēl vienu 144 kilometrus garu posmu.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Smukulis izcīnīja 33.vietu Kataras daudzdienu velobrauciena kopvērtējumā. Tās latvietim bija pirmās sacensības šogad.

Starpsezonā Katjuša komanda negaidīti nesaņēma WorldTour kategorijas licenci 2013.gadam, un vēlāk tai tika piešķirta Starptautiskās Riteņbraukšanas federācijas (UCI) kontinentālās komandas licence. Tomēr piektdien Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) apmierināja Katjuša apelāciju un lika UCI tai piešķirt WorldTour licenci.