Rīgā +6 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Somijas hokejisti likvidē divu vārtu deficītu un izcīna bronzas medaļas

Somijas hokejisti sestdien kļuva par Vankūveras olimpisko spēļu bronzas medaļniekiem. Izšķirošajā spēlē somi ar 5:3 pārspēja Slovākiju.

Spēle ritēja ļoti līdzīgi un aizraujoši. 70 sekundes pirms pirmā perioda beigām Sami Salo atklāja rezultātu un izvirzīja vadībā Somiju.

Situācija ievērojami mainījās otrajā periodā. Perioda vidū slovāki divas reizes realizēja skaitlisko vairākumu - Marians Gaborīks ar precīzu patālu metienu panāca neizšķirtu, bet vēlāk Marians Hosa vadībā izvirzīja jau slovākus. 75 sekundes pirms pārtraukuma Pavols Demitra ar rezultatīvu metienu noslēdza ātro pretuzbrukumu, turklāt slovāki tobrīd bija skaitliskajā mazākumā.

Vēl dramatiskāk notikumi mainījās pēdējā periodā. Nevajadzīgus pārkāpumus sapelnīja Slovākijas hokejisti un somi viņus par to sodīja. Līdz 47.minūtei somi bija atjaunojuši neizšķirtu, bet vēl pēc divām minūtēm Oli Jokinens guva savus otros vārtus spēlē un panāca 4:3.

Slovāki centās glābties no draudošā zaudējuma un jau vairāk nekā pusotru minūti pirms pamatlaika beigām nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Uzbruka bīstami, taču lielisks vārtos bija Mika Kiprusofs. Īsi pirms spēles beigām slovāki pazaudēja ripu, ātrajā uzbrukumā aizslidoja Valteri Filpula un ieraidīja ripu slovāku tukšajos vārtos - 5:3.

Jāatzīmē, ka seši no spēles astoņiem vārtiem tika gūti nevienādos sastāvos.

Svētdien finālspēlē tiksies Kanādas un ASV valstsvienības.