Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Virslīgas debitanti Jelgavas futbolisti trešdien turpināja pārsteidzošo panākumu sēriju un triumfēja Latvijas kausa izcīņas finālspēlē. Pēc pagarinājuma rezultāts bija 2:2, bet 11 m sitienu sērijā jelgavnieki ar 6:5 pārspēja Jūrmala-VV vienību.

* FOTO: Jelgavas futbolistu triumfs Latvijas kausa finālā
* Lapkovskis: To, ka varam uzvarēt, noticēju jau iekļūstot finālā
* Bogdanovs: Es neesmu varonis, varoņi ir visi komandas spēlētāji

Finālspēlē jelgavnieki divas reizes nonāca iedzinēju lomā. Vispirms spēles 14.minūtē ar efektīgu sitienu atmuguriskā kritienā bumbu vārtos ieraidīja Paplavskis.

Pirmo reizi jelgavniekiem izdevās atspēlēties 55.minūtē. Pēc pirmā sitiena aizsargi neveiksmīgi centās aizsist bumbu no sava soda laukuma, to tieši iepretim uztvēra Vitālijs Lapkovskis un ieraidīja zem vārtu pārlikņa.

14 minūtes pirms pamatlaika beigām jūrmalnieki izdarīja nopietnu pieteikumu uz uzvaru. Vispirms pēc centrējuma sitienu izdarīja Gatis Kalniņš, vārtsargs bumbu atvairīja ar kājām, taču nepiesegts vārtu priekšā bija Čistjakovs un ieraidīja bumbu vārtos.

Jelgavnieki izlīdzinājumu panāca 85.minūtē. Pieredzējušais aizsargs Igors Stepanovs pārkāpa noteikumus savā soda laukumā, par ko tika piešķirts 11 m soda sitiens. Valērijs Redjko to realizēja un atjaunoja neizšķirtu - 2:2.

11 m sitienu sērijā jūrmalniekiem piederēja viena sitiena pārsvars, jo otrajā piegājienā kļūdījās Ēriks Pelcis. Pēdējā sitienā jūrmalnieki nespēja nodrošināt uzvaru, jo Romāns Nagumanovs trieca bumbu pa vārtu pārlikni.

Izšķirošajā pirmajā sitienu sērijā precīzas bija abu komandu spēlētāji. Nākamajā Vitālijs lapkovskis ieraidīja bumbu vārtu augšējā stūrī, bet pieredzējušā Gata Kalniņa raidīto bumbu atvairīja Marks Bogdanovs.

Jelgavnieki, kuri šo kausa izcīņu sāka vēl kā 1.līgas komanda, iepriekšējās divās kārtās arī 11 m sitienu sērijās sensacionāli pārspēja Liepājas metalurga un Skonto vienības.