Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Latvijas futbolisti vēlreiz uzvar Luksemburgu

Latvijas futbolisti otro reizi piecu dienu laikā pieveikuši Luksemburgas izlasi 2010.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā. Šoreiz Rīgā Latvijas izlase uzvarēja ar 2:0 (1:0).

Jau pirmajās sekundēs Latvijas izlase ieguva tiesības izpildīt stūra sitienu, taču labi nospēlēja vārtsargs. Latvijas izlasei izdevās uzreiz pārcelt spēli viesu komandas soda laukumā. Drīz sekoja arī pirmais sitiens - Aleksandrs Cauņa raidīja bumbu ar galvu, taču ne pārāk bīstami.

Astotajā minūtē pirmo sitienu pa Latvijas izlases vārtiem izdarīja viesi. Soda sitienu neveiksmīgi izdarīja Štrasers, kura raidītā bumba gandrīz pārlidoja pāri aiz vārtiem izveidotajai zemākajai tribīnei.

Turpinājumā mājinieku spars uzbrukumā bija mazliet mazāks, taču to varētu skaidrot arī ar viesu cītīgo spēli aizsardzībā. Tiklīdz kāds Latvijas futbolists ar bumbu bija viesu soda laukuma tuvumā, viņam uzreiz bija klāt divi vai pat trīs Luksemburgas spēlētāji. Turklāt pussargi praktiski vispār tika izslēgti no spēles. Tādējādi pirmajās 20 minūtēs neizdevās izveidot bīstamu sitienu pa vārtiem.

Jau 20.minūtē laukumu atstāja viens no uzbrukuma līderiem Ģirts Karlsons, kurš jau pašā sākumā guva sadursmē savainojumu un klibodams vēlāk atstāja laukumu. Viņa vietā laukumā iznāca Andrejs Perepļotkins.

Viesi pamazām izlīdzināja spēles gaitu. Mājiniekiem arvien retāk izdevās labas saspēles, kur nu vēl uzbrukumi pie viesu vārtiem, pamazām parādījās nervozitāte. Viesi drīz vien sāka arvien biežāk atrasties mājinieku laukuma pusē.

Tikai puslaika beigās mājinieki beidzot atguvās un atkal spēja izveidot uzbrukumus pie viesu vārtiem. Tā 39.minūtē pat tika gūti vārti, taču Verpakovskis atradās aizmugurē. Vēl pēc divām minūtēm bīstamu un ļoti spēcīgu sitienu izdarīja Cauņa, taču uzsita tieši virsū vārtsargam.

Minūti pirms pirmā puslaika beigām teicami nospēlēja Verpakovskis, kurš ielauzās soda laukumā un apspēlēja trīs aizsargus, izdarīja piespēli gar vārtiem, kur pirmais pie bumbas bija Jurijs Žigajevs un ieraidīja to vārtos. Šie bija Žigajeva pirmie vārti izlases rindās.

Otro puslaiku labi iesāka Latvijas futbolisti un jau pirmajā minūtē labu situāciju varēja izveidot Verpakovskis. Dažas minūtes vēlāk labā sitiena pozīcijā bija Lombardelli, taču bumba lidoja krietni garām vārtiem.

Luksemburgas futbolisti spēlēja arvien atklātāk un brīvāk, ko centās izmantot Latvijas futbolisti. Viesi arvien biežāk pārkāpa noteikumus, kad nespēja tikt līdzi ātrumā ziņā labākajiem laukuma saimniekiem.

Lieliska iespēja gūt vārtus bija 60.minūtē, kad Astafjevs ar tālu piespēli uzbrukuma smailē izvirzīja Cauņu, taču viņam neizdevās apstrādāt bumbu.

Pēc ilgiem pūliņiem otros vārtus mājinieki guva 75.minūtē, kad pēc stūra sitiena burzmā vārtu priekšā bumbu tīklā iebakstīja Verpakovskis - 2:0.

Atlikušajā stundas ceturksnī viesi vairs nespēja izrādīt bīstamu pretestību, turklāt nereti viņiem uzdeva nervi (reizi viesu futbolists saņēma brīdinājumu par bumbas aizsperšanu pēc svilpes). Mājinieki droši kontrolēja bumbu un vairākas reizes arī izveidoja bīstamus pretuzbrukumus.

Kā zināms, sestdien Luksemburgā Latvijas izlase uzvarēja ar 4:0.

Pēc šīs uzvaras Latvijas izlase ar desmit punktiem pakāpās uz trešo pozīciju, panākot tabulā Grieķiju un Šveici, kurām arī ir pa desmit punktiem, taču tām vēl šovakar ir jāspēlē.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs 5.septembrī, kad viesos sacentīsies ar Izraēlu. Dažas dienas vēlāk Latvijas izlase uzņems Šveici.

x x x

2010.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas spēle

Latvija 2:0 Luksemburga

Vārtu guvēji: Žigajevs (44.), Verpakovskis (75.).

Brīdinājumi: Kačanovs (32.) - Mutšs (82.), Kitenge (90+1.).

Noraidījumi: nav.

Komandu sastāvi

Latvija: Vaņins, Gorkšs, Kačanovs, Ivanovs, Kļava, Žigajevs (Soloņicins), Astafjevs, Cauņa, Verpakovskis, Karlsons (Perepļotkins, vēlāk viņa vietā Rubins), Koļesņičenko.

Luksemburga: Žubērs, Štrasers, Hofmans (Bensi), Kincigers, Mutšs, Pajals (Fereira), Janišs, Lombardelli (Leveks), Peterss, Betmers, Kitenge.

Bļugers gūst vārtus un izkaujas ar Balinski uzvarā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa un Latvijas vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda izcīnīja uzvaru. T...