Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Latvijas valstsvienības futbolisti zaudē Grieķijai

Latvijas valstsvienības futbolisti Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēlē piekāpušies Grieķijai 0:2 (0:1). Abus vārtus viesiem guva Teofanis Gekass. Nākamo atlases turnīra spēli Latvijas izlase aizvadīs 11.oktobrī izbraukumā pret Šveici.

Grieķi vadībā izvirzījās 10.minūtē, kad pēc tālas Seitaridisa piespēles Gekass apsteidza Igoru Stepanovu un, tikai pieliekot kāju bumbai, to no gaisa raidīja Vaņina sargātajos vārtos. Līdz pārtraukumam Latvijas izlases vārtsargs vēl divas reizes glāba komandu pēc bīstamām standartsituāciju izspēlēm, bet Samarasa sitiens aizlidoja bīstami tuvu vārtu stabam. Savukārt mājinieki pirmajā puslaikā varēja atbildēt tikai ar Perepļotkina raidījumu no 20 metriem, ko grieķu vārtsargs Halkiass bez lielām pūlēm tvēra.

Neveiksmīgs Latvijas futbolistiem izvērtās arī otrā puslaika sākums. Elegantā pretuzbrukumā pēc Torosidisa centrējuma no kreisās malas Gekass ar galvu guva otros vārtus. Grieķijas izlase sev ierasti ļoti prasmīgi spēlēja aizsardzībā – kaut arī puslaika vidū mājinieki uzbrukumā aktivizējās, gandrīz visi centieni tika apturēti vēl pirms soda laukuma līnijas. Īstas briesmas 2004.gada Eiropas čempionu Grieķijas futbolistu vārtiem netika radītas, līdz 70.minūtē pēc stūra sitiena izspēles iespēja gūt vārtus bija Kačanovam, taču viņš no tuvas distances trāpīja virsū vārtsargam.

Pamatlaika priekšpēdējā minūtē Latvijas izlases labākā izdevība visā spēlē bija Mārim Verpakovskim, taču, izejot viens pret vienu, viņš sita vārtiem garām. Bet jau kompensācijas laikā līdz slīpi gar vārtiem lidojošai bumbai mazliet neaizsniedzās Gorkšs.

Citā Eiropas zonas 2.grupas spēlē sensāciju sagādāja Luksemburgas izlase, kas viesos ar 2:1 (1:1) uzvarēja Latvijas izlases nākamos pretiniekus Šveices futbolistus. Trešajā 2.grupas mačā Moldova piedzīvoja otro zaudējumu cīņā ar Izraēlu 1:2 (1:1).