Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Premjerlīga apturēta, vairākiem bundeslīgas klubiem draud bankrots

Anglijas futbola premjerlīgas 20 klubu pārstāvji piektdien pēc notikušās telefonkonferences lēma apturēt šo sezonu uz nenoteiktu laiku, vēsta ziņu aģentūra AP. Tikmēr maijā un jūnijā bankrotu varētu pieteikt aptuveni 13 futbola klubi, kuri līdz šim spēlējuši Vācijas pirmajā un otrajā bundeslīgā, vēsta laikraksts Kicker.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pēc piektdienas sanāksmes premjerlīga ir ierosinājusi samazināt algas, lai "aizsargātu nodarbinātību visā profesionālajā spēlē".

Piektdienas "lielajā sarunā" tika apspriests arī sezonas turpmākais liktenis. Pagaidām tā oficiāli apturēta līdz 30.aprīlim, bet nu jau ir skaidrs, ka pasaules bagātākā futbola līga maijā neatsāks savu darbu.

"Spēles laukumos būs redzamas vienīgi, tad, kad tas būs droši un atbilstoši attiecīgajai situācijai," teikts premjerlīgas paziņojumā. "Mūsu mērķis ir nodrošināt valstu čempionātu un kausa spēļu norisi šajā sezonā. Tas, mūsuprāt, būtu tikai godīgi."

UEFA, Eiropas Klubu asociācija un Eiropas profesionālo līgu asociācija (EL) ir uzsvērušas visām 55 savienības dalībvalstīm, ieskaitot klubus un līgas, cik svarīgas ir "sacensības, kurās par uzvarētāju tiek lemts pēc rezultātiem", ziņo "Sky Sports".

UEFA vēsta, ka ir "pārliecināta, ka futbola spēles atjaunosies turpmākajos mēnešos, ievērojot varas iestāžu norādījumus, un ka jebkurš lēmums atteikties no vietējām sacensībām šajā posmā ir pāragrs un nepamatots."

Eiropas līga un Čempionu līga ir iestrēgusi izslēgšanas maču posmā, un iespējams, ka turnīri noslēgsies jūlijā vai augustā, kamēr UEFA šobrīd sadarbojas ar līgām, risinājuma meklējumos. UEFA arī norādīja, ka klubi, kuri nolems priekšlaicīgi noslēgt sezonu savas valsts čempionātā, nesaņemot atļauju no futbola jumtorganizācijas, nākamgad, visticamāk, nedrīkstēs piedalīties UEFA Čempionu vai Eiropas līgas turnīros.

UEFA paziņojums nāca klajā pēc tam, kad Beļģijā ceturtdien tika pieņemts lēmums atteikties no sezonas turpināšanas pēc aizvadītām 29 no 30 pamatturnīra spēlēm un atsakoties no izslēgšanas spēlēm. Saskaņā ar šo lēmumu par čempioni tika pasludināts "Club Brugge".

Priekšlaicīgi pabeigt šo sezonu pieprasa arī daži klubi Nīderlandē, kā arī Itālijas spēcīgākās līgas pastarītes "Brescia" prezidents Masimo Čelino. Viena no koronavīrusa visvairāk skartajiem pasaules reģioniem pārstāvis teica, ka viņš "stingri iestājas pret sezonas atsākšanu".

Vācijā draud bankroti

Laikraksts Kicker vēsta, ka pēc otrdien notikušās Vācijas Futbola līgas (DFL) preses konferences, kurā dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar klubu finansiālo situāciju, lielākais trieciens gaidāms otrajā bundeslīgā, jo līdz vasarai to varētu pamest vismaz deviņi klubi. Visām šīm komandām esot gaidāms bankrots, kas ciešā mērā saistāms ar Covid-19 vīrusa straujo izplatību.

Piektdien publicētajā atskaitē redzams, ka līdz maijam bankrots draud jau septiņām komandām, ja vien netiks atsākta sezona, jo tādējādi vienības nesaņems kārtējo maksājumu no raidtiesību līgumiem. Vēl divas komandas bankrotu piedzīvotu mēnesi vēlāk.

Ja marta vidū izsludinātais sezonas pārtraukums nebūtu stājies spēkā, klubi kārtējo maksājumu no pārraidītājiem saņemtu maija sākumā.

Tāpat laikraksts vēsta, ka lielas problēmas gaidāmas arī vienam klubam no vadošā valsts čempionāta. Komanda savas saistības spēšot segt vien līdz maijam, bet pēc tam būšot jāpasludina bankrots. Savukārt jūnijā šāds solis būtu jāveic vēl trīs bundeslīgas komandām.

"Kicker" ziņo, ka 12 komandas jau pārskaitījušas kreditoriem naudas līdzekļus, kas iegūti no pārraidītāju ceturtā maksājuma. 

Gadījumā, ja sezona noslēgsies priekšlaicīgi, komandas kopumā zaudēs aptuveni 750 miljonus eiro, no kuriem lielāko daļu sastāda spēļu translāciju līgumi.

DFL un komandas paudušas vēlmi sezonu atsākt pēc 30.jūnija, kas pagaidām kalpo kā pēdējais termiņš, līdz kuram pārtraukta sezona. Pagaidām sezonas pārtraukums noteikts līdz 30.aprīlim, tomēr maz ticams, ka futbols Vācijā varētu atgriezties jau maijā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi