Rīgā +4 °C
Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Vēl četras Eiropas valstu komandas kvalificējas Pasaules kausa finālturnīram

Kļuvušas zināmas vēl četras komandas, kas izcīnījušas tiesības spēlēt 2010.gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā.Eiropas zonas atlases 4.grupas līdervienību savstarpējā spēlē Vācijas futbola valstsvienība ar 1:0 (1:0) izbraukumā pārspēja Krievijas izlasi, līdzšinējo viena punkta pārsvaru palielinot līdz izšķirošajiem četriem.

Vienīgos vārtus 35.minūtē pēc skaistas saspēles ar Ozilu un Podoļski guva Miroslavs Kloze. Pēdējās 20 minūtes viesi spēlēja desmit vīru sastāvā.Krievijas izlase, kas turnīra tabulā nodrošinājusi otro vietu, cīņu par vietu PK finālturnīrā varēs turpināt pārspēlēs.8.grupā pašreizējie Pasaules kausa īpašnieki Itālijas futbolisti nodrošināja pirmo vietu, pateicoties Alberto Džilardino gūtajiem vārtiem pamatlaika pēdējā minūtē spēlē pret Īriju (2:2). Spēles gaitā īri divas reizes bija izvirzījušies vadībā.Ar graujošu 5:0 uzvaru pār spēcīgo Rumānijas izlasi ceļazīmi uz DĀR paredzēto finālturnīru nodrošināja 7.grupas līderi Serbijas futbolisti.Savukārt Jakoba Poulsena gūtie vārti principiālajā 1.grupas mačā ar Zviedriju (1:0) durvis uz Pasaules kausa finālturnīru pavēra Dānijas valstsvienībai.Līdz ar to zināmas jau 16 valstu komandas, kas spēlēs Pasaules kausa finālturnīrā – Japāna, Austrālija, Dienvidkoreja, Ziemeļkoreja, Nīderlande, Brazīlija, Gana, Anglija, Spānija, Paragvaja, Kotdivuāra, Vācija, Itālija, Serbija, Dānija, kā arī rīkotāji Dienvidāfrikas futbolisti.Otro vietu 5.grupā un tiesības piedalīties pārspēlēs par ceļazīmi uz PK finālturnīru līdz ar uzvaru 2:0 pār Igauniju izcīnīja Bosnijas un Hercegovinas futbolisti.Savukārt 6.grupā Ukrainas izlase savā laukumā uzvarēja Angliju 1:0 un turnīra tabulā pakāpās uz otro vietu. Angļi jau nodrošinājuši pirmo vietu grupā, bet ukraiņi cīņā par otro vietu pirms pēdējās kārtas apsteidz Horvātijas futbolistus par vienu punktu.Otro vietu un līdzdalību pārspēlēs garantējuši arī 2006.gada Pasaules kausa izcīņas finālisti Francijas futbolisti.