Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Diena vērtē hokejistus PČ Dānijā

Latvijas hokeja izlase nupat Dānijā aizvadīju sekmīgāko pasaules čempionātu deviņu gadu laikā - apakšgrupas septiņās spēlēs tikām pie četrām uzvarām (3:2 papildlaikā ar Norvēģiju, 5:0 ar Dienvidkoreju, 3:1 ar Vāciju un 1:0 ar Dāniju), turklāt pa punktam atņēmām arī ASV (2:3 PL) un Kanādas (1:2 PL) izlasēm. Sekoja ļoti sīva cīņa ceturtdaļfinālā pret Zviedriju (2:3), kur mūsējiem vēl spēles pēdējā minūtē bija laba iespēja panākt neizšķirtu. Kā ierasts, laikraksta Diena hokeja apskatnieks Māris Zembergs pēc turnīra novērtējis izlases hokejistu individuālo veikumu, katram piešķirot punktus no 0 līdz 5.

Vārtsargi

Elvis Merzļikins, vērtējums 5 no 5

6 spēles, 360:35 min, vidēji ielaists 1,50 ripu, 94,04% atvairīto metienu.

Bez Merzļikina Latvija, iespējams, tik tālu nebūtu tikusi – šis konkurentu izteiktais pieņēmums spilgti norāda uz Elvja lomu komandā. Bija ne tikai komandas vilcējs uz ledus, bet arī iedvesmotājs ārpus laukuma. Apveltīts ar līdera dotībām.

Kristers Gudļevskis, vērtējums 4 no 5

2 spēles, 120:46 minūtes, vid. ielaistas 4,97 ripas, 83,87% atv. met.

Partneri atstāja saplosīšanai spēlē ar Somiju. Nedaudz gan arī pats varēja komandu pavilkt, bet deva lielāko ieguldījumu, kad Latvija pēc 21 gada pārtraukuma pasaules čempionātā atņēma punktu Kanādai.

Matīss Kivlenieks, bez vērtējuma

Bija pieteikts spēlē ar Kanādu, taču laukumā nedevās.
 

Aizsargi

Oskars Cibuļskis, vērtējums 3 no 5

8 spēles, 0 punktu, 8 soda minūtes, –1 plus/mīnus koeficients, 16 metienu.

Pāris neveiklu epizožu un nepareizi pieņemtu lēmumu sabojāja kopējo iespaidu, lai gan vairākkārt arī glāba komandu un prasmīgi izmantoja savus auguma parametrus.

Guntis Galviņš, vērtējums 4 no 5 

8 sp., 2 (1+1) p., 0 min, –1 koef., 12 met.

Pašaizliedzīgi spēlēja aizsardzības zonā un karstās epizodēs saglabāja vēsu prātu, taču bija arī redzams, ka gados jaunākie aizsargi iepūtuši mugurā konkurences elpu.

Kristaps Sotnieks, vērtējums 5 no 5

8 sp., 2 (0+2) p., 0 min, +2 koef., 8 met.

Sniegumu uzlaboja ar katru spēli un iznesa lielāko smagumu uz saviem pleciem, vidēji spēlē laukumā pavadot nepilnas 24 minūtes. Īpaši noderīgs bija ranga augšgala komandām, jo ar savām ātruma īpašībām spēja neitralizēt pretinieku līderus.

Uvis Balinskis, vērtējums 4 no 5

5 sp., 2 (1+1) p., 0 min, –1 koef., 9 met.

Kļuvis par stabilu izlases pirmo divu pāru aizsargu. Atstāja pieredzējuša aizsarga iespaidu. Aukstasinīgi pieturēja ripu gan aizsardzības zonā, gan uz pretinieku zilās līnijas. Žēl, ka čempionātu nepabeidza galvas savainojuma dēļ.

Kristiāns Rubīns, vērtējums 4 no 5

8 sp., 2 (1+1) p., 2 min, +1 koef., 5 met.

Debitants droši un pārliecinoši iekļāvās čempionāta apritē. Labi auguma parametri, un ar labu spēli nopelnīja vārtu guvumu spēlē ar Kanādu.

Ralfs Freibergs, vērtējums 4 no 5

8 sp., 1 (0+1) p., 2 min, +3 koef., 2 met.

Aizvadīja savu labāko pasaules čempionātu. Sākumā izlasē tika pozicionēts kā skaitliskā vairākuma speciālists, bet šogad lielāko pienesumu deva, glābjot komandu bīstamās situācijās. 

Kristaps Zīle, vērtējums 3 no 5

8 sp., 0 p., 0 min, neitrāls koef., 0 met.

Čempionāta gaitā trešajā pārī Kristapu izkonkurēja Rubīns. Bija neveiklas epizodes ar nokrišanu uz ledus, taču labs cīnītājs savu vārtu priekšā un pie apmalēm. Nākotnē var kļūt par stabilu izlases aizsargu.

Edgars Siksna, bez vērtējuma

1 sp., 0 p., 0 min, neitrāls koef., 0 met.

Spēlēja tikai četras minūtes pret Kanādu. Kopainu sev atvēlētajā laikā nesabojāja.
 

Uzbrucēji

Miķelis Rēdlihs, vērtējums 4 no 5

8 sp., 2 (0+2) p., 4 min, +4 koef., 10 met.

Kā vienmēr bija aktīvs un paveica lielu darba apjomu. Nesekmējās ar pretinieku vārtu atslēgšanu. Kā pirmās maiņas uzbrucējs punktu izteiksmē varēja dot lielāku pienesumu, bet veica lielu darba apjomu.

Andris Džeriņš, vērtējums 5 no 5 

8 sp., 5 (3+2) p., 10 min, +4 koef., 13 met.

Zinot, ka izlasē jau ilgāku laiku ir centra uzbrucēju deficīts, Džeriņa vērtība katrā čempionātā ir īpaši augsta. Iemeta svarīgas ripas un labi pastrādāja arī aizsardzības zonā.

Miks Indrašis, vērtējums 4 no 5

8 sp., 5 (0+5) p., 2 min, +1 koef., 17 met.

Rīgas Dinamo sezonas rezultatīvākais spēlētājs palika bez vārtu guvuma, toties izdarīja piecas rezultatīvas piespēles. Pieturēja ripu un saasināja spēli, taču nesekmējās ar noslēdzošo metienu.

Rūdolfs Balcers, vērtējums 5 no 5

8 sp., 6 (4+2) p., 0 min, –1 koef., 19 met.

Spoži iesāka ar atmiņā paliekošu vārtu guvumu papildlaikā pret Norvēģiju. Ātrs, un veiklas rokas, tomēr jāuzlabo spēka parametri, lai varētu labāk pacīnīties pie apmalēm. Aug daudzsološs vadošo maiņu uzbrucējs.

Rodrigo Ābols, vērtējums 4 no 5

8 sp., 5 (1+4) p., 4 min, neitrāls koef., 13 met.

Bija labā fiziskajā kondīcijā un izveidoja daudz bīstamu momentu. Meistarstiķi paveica pret Vāciju, atspēlējot ripu Ķēniņam, kurš to raidīja jau tukšos vārtos. Visi dotumi, lai būtu pirmās maiņas centra uzbrucējs.

Mārtiņš Karsums, vērtējums 4 no 5

3 sp., 2 (0+2) p., 0 min, neitrāls koef., 2 met.

Piekrita palīdzēt izlasei, lai gan ar ceļgalu pilnībā kārtībā viss tomēr nebija. Tas lika sevi manīt arī čempionāta laikā. Vaiga kaula lūzuma dēļ čempionāts beidzās priekšlaicīgi.

Ronalds Ķēniņš, vērtējums 5 no 5

8 sp., 3 (2+1) p., 4 min, –1 koef., 13 met.

Komandas motors. Paveica apbrīnojamu darba apjomu. Ne velti Merzļikins uzsvēra, ka viņa vērtējumā Ķēniņš bijis Šveices fināla vērtīgākais spēlētājs

Rihards Bukarts, vērtējums 4 no 5

8 sp., 3 (2+1) p., 4 min, neitrāls koef., 17 met.

Divi atšķirīgi spēlētāji, ja atceramies, kāds Rihards bija sezonas sākumā Dinamo sastāvā. Ievērojami pielicis ātrumā un fiziskajā kondīcijā.

Teodors Bļugers, vērtējums 4 no 5

5 sp., 3 (1+2) p., 0 min, +1 koef., 6 met.

Papildinājums no Ziemeļamerikas čempionāta laikā lieti noderēja. Labi pārredz laukumu, izvirzot labās metienu pozīcijās partnerus. Arī aizsardzībā vairāk darbojās ar prātu, nevis spēku.

Roberts Bukarts, vērtējums 4 no 5

8 sp., 4 (2+2) p., 0 min, neitrāls koef., 22 met.

Komandas kapteinis palīdzēja noskaņoties spēlēm. Snaiperis bez vārtu guvumiem nepalika, taču no ierastajām pozīcijām metieni nesekmējās.

Gints Meija, vērtējums 3 no 5 

8 sp., 1 (1+0) p., 0 min, –1 koef., 5 met.

Iemeta pirmo ripu spēlē ar Dienvidkoreju, kad pozīcijas turnīrā vēl nebija stabilas. Pārsvarā laukumā darīja melno darbu, neitralizējot pretspēlētājus.

Vitālijs Pavlovs, vērtējums 3 no 5 

8 sp., 0 p., 2 min, –1 koef., 2 met.

Savu darbu paveica godam. Rezultativitātes punktus neguva, bet tos arī no viņa negaidīja.

Ņikita Jevpalovs, vērtējums 2 no 5

8 sp., 0 p., 0 min, –2 koef., 3 met. Tā īsti sevi neatrada šajā izlases modelī. Bija neveiklas epizodes, un neizpelnījās pacelšanu uz augstāku uzbrucēju trijnieku.

Frenks Razgals, vērtējums 2 no 5 

6 sp., 0 p., 2 min, –2 koef., 2 met.

Atvēlētajā laikā īsti nespēja sevi apliecināt. Beigu stadijā pret Dāniju un Zviedriju bija pieteikumā, taču laukumā nedevās.


Pasaules čempionātam hokejā seko līdzi - Diena.lv/hokejs2018

Top komentāri

Mieris
M
Šis čempionāts izceļas ar to, ka nav skaļu kašķu un arī nav tādu spēlētāju, kuri acīmredzami izkristu no komandas modeļa. Super emocijas no puikiem!!!
M
M
Kirovs Lipmans 5/5. Vienīgais mūsējais, kas turnīrā spēlēja redzamu lomu arī dienā, kurā tika sadalītas medaļas.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi