Pirmdiena, 14. oktobris
Minna, Vilhelmīne

Avangard ar Pujacu pieteikumā otrreiz pārspēj Magņitku, Dārziņš ar uzvaru atgriežas uz ledus Kazaņā

Otro uzvaru KHL Austrumu konferences pusfinālā svētdien izcīnīja Georgija Pujaca pārstāvētie Omskas Avangard hokejisti, viesos ar 3:1 pārspējot Magņitogorskas Metallurg. Tādējādi Omska izvirzījusies vadībā visā sērijā – 2:1. Pujacs bija ierakstīts Avangard pieteikumā, tomēr šoreiz laukumā vēl nedevās. Tāpat uz ledus atgriezies Lauris Dārziņš, pirmo reizi kopš oktobra vidus izejot laukumā Kazaņas Ak Bars formā.

Pirmā periodā vidū vispirms mājiniekus Metallurg vadībā izvirzīja Dmitrijs Obuhovs, taču nepilnas divas minūtes vēlāk Ņikita Pivcakins rezultātu izlīdzināja. Jaunais aizsargs Pivcakins izcēlās arī 26.minūtē, jau vadībā izvirzot Avangard. Visbeidzot, pašā spēles izskaņā Antons Kurjanovs divkāršoja viesu pārsvaru un Avangard izcīnīja uzvaru ar 3:1. Omskas vārtsargs Kari Ramo spēja atvairīt 28 mājinieku metienus, bet Ari Ahonens pretējos vārtos tika galā ar 34.

Georgijs Pujacs pirmo reizi pusfinālsērijā tika pieteikts mačam kā septītais aizsargs, taču laukumā nedevās. Tikai pirms dažām dienām viņš tika izsvītrots no savainoto hokejistu saraksta.

Otrā konferences pusfinālsērijā Laura Dārziņa pārstāvētie Kazaņas Ak Bars ar 2:1 papildlaikā uzveica Čeļabinskas Traktor. Otrā perioda beigās Kazaņa gandrīz piecas minūtes spēlēja trijatā pret pieciem, kad noraidījumus līdz mača beigām saņēma Aleksejs Tereščenko un Deniss Kuļjašs, tomēr šajā laikā nosargāja vārtus neskartus. Latviešu hokejists pirmo reizi kopš oktobra, kad guva smagu pleca savainojumu, devās laukumā Ak Bars formā. Dārziņš nospēlēja tieši 16 minūtes, izdarot divus raidījumus pa Maikla Gārneta vārtiem un zaudējot vienā iemetienā. Pamatlaikā ar precīziem metieniem izcēlās Jevgēņijs Kuzņecovs no Traktor (bullītis) un Jevgēņijs Skačkovs mājiniekiem. Uzvaras vārtus Kazaņai spēles 62.minūtē guva Niko Kapanens.