Cienījams zaudējums pret vieniem no turnīra lielākajiem favorītiem un sausā uzvara pār, iespējams, galveno konkurenti cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Latvijas hokeja valstsvienībai pēc pirmajām divām pasaules čempionāta (PČ) spēlēm ļauj skatīties ar ļoti pozitīvu skatu. Tomēr turnīrs tikai sākas un apakšgrupā priekšā vēl piecas cīņas. Vēl viena ļoti svarīga jau otrdien pulksten 17.20, kad principiālā duelī jāspēkojas ar Austriju, kas pērn mūs kaunpilni smagi atturēja no ceturtdaļfināla.
Mūsu pirmās spēles pretiniece, mājiniece Šveice, jau atklāšanas dienā parādīja, ka tās mērķis ir cīnīties par čempionāta galveno trofeju – pērnā fināla atkārtojumā iepriekšējo divu gadu sudraba medaļniece ar 3:1 droši apspēlēja ASV. 24 stundas vēlāk duelī pret Latviju precīzi spēles vidū Šveice jau bija izpildījusi 30 metienus un dažas sekundes vēlāk ar 31. metienu arī atklāja rezultātu. Turpinājumā Šveice izvirzījās priekšā ar 4:1, bet optimismu sagādāja divi Latvijas gūtie vārti vairākumā dueļa izskaņā – Sanda Vilmaņa raidījumu tiesneši neieskaitīja, bet pēdējā minūtē Rūdolfs Balcers tomēr samazināja deficītu līdz 2:4. Iepriekšējos divos PČ kopā Latvija spēja izmantot tikai vienu vairākumu.
Otrajā spēlē pret Vāciju mūsu vīri tika galā ar pretinieku sākuma spiedienu un spēlēja arvien pārliecinošāk, pirmās trešdaļas beigās arī atklājot rezultātu. Vēlāk arī tika realizēts vairākums, savus trešos vārtus turnīrā gūstot Balceram. Kaut turpinājumā pretiniekiem bija pārsvars, divkārtējo Vācijas čempionāta labāko vārtsargu Kristeru Gudļevski tā arī neizdevās apspēlēt.
Drošāk par Latvijas izlases izredzēm varēsim runāt pēc nākamās spēles. Pērn Latvija pret Austriju cīnījās grupu turnīra pēdējā dienā un pamanījās kapitulēt ar 1:6. Tālāk jau varam pasapņot, ka pēc tam nāks Somija, kam iepriekšējos trijos mačos esam zaudējuši tikai ar vienu vārtu deficītu (pirms gada metienu attiecība bija 35:23 Latvijas labā). Tomēr nepieciešams, lai atveras arī citi virknējumi – ar lielisku vārtsargu un pirmo maiņu garā turnīrā var nepietikt.
PČ Cīrihē un Fribūrā
Šveice – Latvija 4:2 (0:0, 2:1, 2:1) Šveice: Meiers (Hišīrs, Rošets, 31.), Riats (Andrigeto, Malgins, vair., 38.), Kukans (Marti, Meiers, 41.), Riats (Knaks, Kukans, 53.) Latvija: Balcers (Smirnovs, Vilmanis, 32.), Balcers (Vilmanis, Smirnovs, vair., 60.) Latvija: Gudļevskis; Šmits – Cibuļskis, Vilmanis – Smirnovs – Balcers, Freibergs – Zīle, Dzierkals – Batņa – Andersons, Bindulis – Mamčics, Lapinskis – Egle – Mūrnieks, Andžāns – Tumānovs, Skrastiņš – Prohorenkovs – Buncis Metieni: 43:23 (12:5, 22:6, 9:12) Sodi: 8-6. Skatītāji: 10 000
Diena vērtē
Priecēja
- Rūdolfs Balcers
- Kristers Gudļevskis
- Sandis Vilmanis
Der sapurināties
- Ralfs Freibergs
- Kristaps Zīle
- Toms Andersons
Labākais: Kristers Gudļevskis
Vācija – Latvija 0:2 (0:1, 0:1, 0:0) Latvija: Dzierkals (Batņa, 19.), Balcers (Smirnovs, vair., 25.) Latvija: Gudļevskis; Šmits – Cibuļskis, Vilmanis – Smirnovs – Balcers, Freibergs – Zīle, Dzierkals – Batņa – Andersons, Bindulis – Mamčics, Buncis – Egle – Mūrnieks, Andžāns – Tumānovs, Skrastiņš – Prohorenkovs – Lapinskis Metieni: 25:22 (5:11, 10:8, 10:3) Sodi: 4-6. Skatītāji: 6633
Diena vērtē
Priecēja
- Rūdolfs Balcers
- Kristers Gudļevskis
- Mārtiņš Dzierkals
Der sapurināties
- Tādu nebija
Labākais: Rūdolfs Balcers

