Rīgā +5 °C
Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Dinamo hokejisti ceturto reizi sezonā pieveic Maskavas Spartak

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas spēlē trešdien sīvā cīņā ar 3:2 (1:1, 0:1, 2:0) uzvarēja Maskavas Spartak komandu. Šis bija dinamiešu ceturtais panākums abu komandu četrās savstarpējās spēlēs šajā sezonā.Pēc uzvaras pār Spartak rīdzinieki atgriezušies KHL Rietumu zonas turnīra tabulas devītajā vietā un turpina cīņu par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā.Nākamo spēli Rīgas Dinamo aizvadīs piektdien, kad viesos tiksies ar Maskavas dinamiešiem.

Spēle sākās bez garas izlūkošanas, un jau pirmajā piecās minūtēs darba pietika gan Prusekam, gan viņa amata brālim Kočņevam. Tiesa, spartakiešu pirmie uzbrukumi šķita bīstamāki.

Trešdaļas vidū uz maskaviešu centieniem ar diviem labiem metieniem atbildēja Dārziņš, taču viesu vārtsargs bija uzdevumu augstumos.

Brīdī vēlāk Dinamo ieguva pirmo skaitlisko vairākumu un nepilnas pusminūtes laikā to realizēja. Sorokina uz vārtu pusi mesto ripu Kočņevs atsita sev priekšā, un neviens netraucēja Petrovickim to pāradresēt vārtos – 1:0.

Drīz pēc tam gandrīz minūti rīdziniekiem nācās trijatā cīnīties pret četriem spartakiešiem. Vairākas reizes Pruseks akrobātiskos lēcienos spēja atvairīt viesu metienus, tomēr beidzot bezspēcīgs bija arī viņš – cīņā ar Laviņu vārtu priekšā Lapenkovam izdevās iebakstīt ripu vārtos.

Pēc pārtraukuma cīņas raksturs daudz nemainījās. Komandas nevilcinājās doties uzbrukumos, tomēr arī pietiekoši uzmanīgi darbojās aizsardzībā, padarot mazliet vieglāku savu vārtsargu dzīvi.

Grūtāk klājās Prusekam, it īpaši divas minūtes otrās trešdaļas vidū, ko dinamiešiem nācās izturēt mazākumā. Tiesa, dažas minūtes vēlāk vairākas labas iespējas mainīt rezultātu bija Karijas maiņai.

Perioda beigas rīdzinieki spēlēja skaitliskajā vairākumā, taču muļķīgā kārtā nokļuva zaudētājos. Aiz saviem  vārtiem rupji kļūdījās Pruseks, viņa atspēlēto ripu uztvēra Kņazevs un ieslidināja to Dinamo vārtsarga pamestajos vārtos.

Agresīvais uzbrukuma hokejs turpinājās arī trešajā trešdaļā, turklāt spēli vēl nervozāku padarīja regulārie noraidījumi abu komandu sastāvos.

Neliels pārsvars bija Spartak hokejistiem, tomēr rīdziniekiem izdevās izmantot vienu no nedaudzajām izdevībām. Pretuzbrukumā saspēli ar Spruktu pabeidza līgas labākais snaiperis Marsels Hosa, šķērsojot zilo līniju un iešķiļot ripu Spartak vārtu stūrī – 2:2.

Tikai pusotru minūti vēlāk rīdzinieki izvirzījās vadībā. Skaitliskajā vairākumā uzbrukumam pieslēdzās Oļegs Sorokins, kurš pēc Ņiživija asa piespēles triju pretspēlētāju ielenkumā, neapstādinot ripu, raidīja to vārtos – 3:2.

Ne bez grūtībām šo labvēlīgo iznākumu Dinamo hokejistiem izdevās nosargāt.

Kontinentālā hokeja līga

Rīgas Dinamo – Maskavas Spartak 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Vārti: 10:16 Petrovickis (Sorokins, Hosa, vair.) – 1:0, 14:34 Lapenkovs (Baranka, vair.) – 1:1, 39:12 Kņazevs (maz.) - 1:2, 53:32 Hosa (Ankipāns, Sprukts) – 2:2, 54:52 Sorokins (Petrovickis, Ņiživijs, vair.) – 3:2

Metieni: 17 - 28
Soda min.: 10 - 16