Piektdiena, 11. oktobris
Silva, Monta, Tince

Latvijas klubs Rīgas Dinamo, aizvadot pirmo spēli šogad, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) uzvarēja Somijas vienību Helsinku Jokerit, kuru tai līdz šim vēl nebija izdevies uzvarēt.Uzvarētāju labā divus vārtus guva Roberts Bukrts, vieni Oskaram Cibuļskim, bet viesiem izcēlās Tomi Huhtala un Niklass Hagmans.

Spēli abas komandas iesāka ļoti aktīvi, apņēmīgi dodoties uzbrukumos. Dinamo uzbrukumos īpaši izcēlās Miķelis Rēdlihs un Līnuss Videls, taču vairākās epizodēs modram nācās būt arī mājinieku vārtsargam Džefam Delorjē. Ceturtajā minūtē M.Rēdlihs nopelnīja Dinamo komandas pirmo vairākumu, bet mazliet vēlāk Jokerit palika trīs vīru sastāvā. Uzreiz pēc ceturtā pretinieku spēlētāja atgriešanās laukumā mājiniekiem izdevās vairākumu realizēt, kad spēcīgs metiens padevās Cibuļskim.

Turpinājumā cīņa ritēja līdzvērtīgi, bet trešdaļas vidū pēc cīņas pie pretinieku vārtiem noraidīts tika Lauris Dārziņš. Sekojušo mazākumu Dinamo komanda sekmīgi izturēja, lai arī tā gaitā aizsargam Čārlzam Genovejam ripa sāpīgi trāpīja pa seju. Pēcāk cīņas ātrumi manāmi samazinājās, bet vienā no epizodēm savu komandu glāba Delorjē, neļaujot viesiem izmantot savu līdz tam labāko vārtu gūšanas iespēju. Trešdaļas izskaņā vairāki spriedzes bagāti brīži bija pie Henrika Kārlsona sargātajiem Jokerit vienības vārtiem.

Otro trešdaļu Rīgas klubs uzsāka neveiksmīgi, jau pēc 42 sekundēm zaudējot vārtus, kad pēc Videla kļūdas ripas izvadīšanā no zonas izcēlās Huhtala. Zaudētie vārti gan iedvesmoja komandu jauniem uzbrukumiem, kuros ar bīstamiem metieniem izcēlās Roberts Bukarts, Gunārs Skvorcovs un Videls, bet labāko izdevību neizmantoja Kristaps Sotnieks, kura raidīto ripu teicamā stilā atvairīja Kārlsons. Sestajā minūtē noraidīts tika Aleksandrs Jerofejevs, bet nedaudz vēlāk Milans Jurčina mājiniekus atstāja trijatā. Mazākumā teicami vārtos darbojās Delorjē, Jokerit komandai tiekot pie daudzām vārtu gūšanas iespējām. Pēcāk pusotru minūti Dinamo jau pavadīja vairākumā, tomēr tas tika izniekots ar ļoti nepārliecinošu sniegumu.

Trešdaļas turpinājumā iniciatīva atkal pārgāja Dinamo komandas pusē, mājiniekiem izveidojot ievērojamu ofensīvu. Lieliski vārtos gan turpināja darboties Kārlsons, bet otrā laukuma galā pēc mājinieku misēkļa komandu nācās glābt Delorjē. Ar pacietīgu spēli rīdzinieki savu tomēr panāca, kad minūti un 45 sekundes pirms trešdaļas beigām ar tālu un precīzu metienu atzīmējās Bukarts. Arī atlikušajā laikā teritoriālais pārsvars bija Dinamo pusē.

Arī trešo trešdaļu mājinieki sāka ļoti neveiksmīgi, šoreiz vārtus zaudējot jau 36.sekundē. Šoreiz izcēlās Hagmans, kurš kā pirmais burzmā pie vārtiem tika pie Delorjē atsistās ripas. Tomēr divas ar pusi minūtes vēlāk Dinamo komandai trešo reizi izdevās izvirzīties vadībā, kad M.Rēdliha un Videla sekmīgo spēli otrajos gūtajos vārtos pārvērta Bukarts.

Lai arī turpinājumā ilgu laiku Dinamo hokejisti pārliecinoši kontrolēja laukumā notiekošo, pamazām iniciatīvu tomēr pārņēma Somijas komanda, kas reizi raidīja ripu pa mājinieki vārtu stabiņu. Pēc haotiska snieguma aizsardzībā 13.minūtē apšaubāmu noraidījumu izpelnījās Māris Bičevskis, tomēr sekojušajā mazākumā Rīgas pārstāvji aizsardzībā darbojās nevainojami. Vienādos sastāvos Jokerit uz pretinieku vārtiem veica milzīgu spiedienu, sagādājot daudz darba Delorjē. Pēdējās divās minūtēs gan Dinamo aizsardzība bija uzdevumu augstumos un neļāva sāncenšiem izvērsties.

"Prieks, ka šo gadu esam sākuši ar uzvaru. Beidzot gūta uzvara arī pār Jokerit, kas iepriekš desmit no 15 vārtiem guva vairākumā. Tieši mūsu mazākumam pirms mača pievērsām vislielāko uzmanību, pie kā piestrādāja Ģirts Ankipāns. Prieks, ka tas nostrādāja - mazākumā neielaidām un uzvarējām," pēc cīņas pauda Ābols. "Trīs iepriekšējos mačos pret Jokerit bijām tuvu uzvarai, tomēr pretinieki bija pietiekoši meistarīgi, lai gūtu panākumus. Tāpēc arī nevar teikt, ka viņu pirmā maiņa bija īpaši draudīga, jo iepriekšējos mačus zaudējām mazākumā."

Ābols neslēpa, ka nav apmierināts ar komandas veikumu epizodēs, kad otrās un trešās trešdaļas pirmajās minūtēs tika zaudēti vārti.

"Pirms trešās trešdaļas tieši atgādināju, ka ir jākoncentrējas un jāizvairās no "haltūrām". Abi ielaistie vārti bija tieši "haltūras", ko pret šādiem pretiniekiem nedrīkst atļauties," izcēla treneris.

Rīgas kluba sastāvā šajā mačā atgriezās Dārziņš, muguras savainojuma dēļ nespēlēja Broks Troters, bet kā trīspadsmitais uzbrucējs bija pieteiks Rodrigo Ābols.

Decembrī Rīgas Dinamo spēlēja ļoti neveiksmīgi, deviņās spēlēs izcīnot vien divus panākumus. Tiesa, iepriekšējā mačā 29.decembrī ar 3:2 tika uzveikta Mitišču Atlant komanda.

Turpinājumā rīdzinieki līdz 15.janvārim savā laukumā uzņems arī Pētera Skudras trenēto Ņižņijnovgorodas Torpedo, Čerepovecas Severstaļ un SKA, bet pēc tam tiks aizvadītas trīs cīņas izbraukumā.

Ar 44 spēlēs izcīnītiem 53 punktiem Rīgas Dinamo Rietumu konferences kopvērtējumā atrodas 12.vietā, no labāko astotnieka atpaliekot par septiņiem punktiem.

Tikmēr Jokerit ar 89 punktiem 43 cīņās pašlaik atrodas konferences trešajā vietā.