Sestdiena, 12. oktobris
Valfrīds, Kira

Hosa un Vilsons uguņo, Dinamo Novosibirskā pārliecinoši pārtrauc neveiksmju sēriju

Izbraukumu Krievijas Tālajos Austrumos otrdienas pēcpusdienā ar uzvaru turpināja Rīgas Dinamo hokejisti, kuri pārliecinoši ar rezultātu 4:1 uzveica Novosibirskas Sibirj. Tādējādi Dinamo izdevās pārtraukt trīs zaudējumu sēriju. Lielisks sniegums komandas rezultatīvākajiem hokejistiem - vārti un trīs piespēles Kailam Vilsonam, divas iemestas ripas Marselam Hosam, bet 1+1 Sandim Ozoliņam. Tikmēr 29 pretinieku metienus atvairīja Dinamo čehu vārtsargs Jakubs Sedlāčeks. Pēc panākuma Dinamo ar 21 punktu 12 mačos pakāpušies uz 3.vietu KHL Rietumu konferencē.

Maču krietni sekmīgāk sāka rīdzinieki, kuru labā jau 4.minūtē, pēc teicamas piespēles no aizvārtes, vārtus guva Marsels Hosa. Tiesa, vēl pirms tam pat divas lieliskas iespējas atklāt rezultātu bija Sibirj, bet vietā Dinamo vārtargs Jakubs Sedlāčeks. Pirmās trešdaļas vidū pēc Oskara Cibuļska noraidījuma rīdinieki nokļuva skaitliskajā mazākumā, taču divas minūtes izturēja godam. Uzreiz pēc tam ne visai sekmīga epizode Sedlāčekam, kurš vienkāršā situācijā ielaida ripu vārtos starp stabu un kājsargu - pirmie vārti KHL karjerā Vladimiram Butuzovam un 1:1. Perioda turpinājumā vairāki bīstami metieni rīdziniekiem (Meija, Šehura), bet divmetrīgais vārtsargs Gaidučenko ar šiem raidījumiem tika galā. Tiesa, tieši viņa rupjā kļūda trešdaļas pēdējā minūtē ļāva Dinamo atgūt vadību - Hosa pārtvēra vārtsarga neveiklo piespēli un guva otros vārtus mačā.

Jau 2.trešdaļas ievadā pirmais skaitliskais vairākums rīdziniekiem - tikai 36 sekundes bija nepieciešamas, lai Sandis Ozoliņš pēc teicamas Vilsona piespēles no aizvārtes gūtu trešos vārtus! Perioda 6.minūtē Dinamo nopelnīja otro mazākumu šajā spēlē - Pujacam noraidījums, bet Sibirj vairākumā neko īpaši bīstamu izveidot neprata. Atlikusī trešdaļa aizritēja ar nelielu rīdzinieku pārsvaru, bet tās izskaņā vēl viens strīdīgs noraidījums Dinamo sastāvā. Tiesa, tikpat dīvains noraidījums pēc minūtes sekoja arī pretinieku rindās. Jau vairākumā divas lieliskas iespējas neizmantoja Šehura, pirmajā no tām trāpot pa praktiski tukšu vārtu stabu. Pēc spēlētām 40 minūtēm gana komfortabls divu ripu pārsvars rīdziniekiem - 3:1.

Trešo periodu aktīvi sāka mājinieki, bet Dinamo centās ļoti precīzi spēlēt aizsardzībā. Pēc dažām spēlētām minūtēm noraidījumu izpelnījās Sibirj hokejisti - un vēlreiz pavisam īss mirklis bija vajadzīgs rīdziniekiem, lai Kails Vilsons pielabotu Sanda Ozoliņa metienu un no vārtu priekšas panāktu 4:1. Arī pedējais periods pamatlaikā ritēja Dinamo labvēlīgi - visi Sibirj centieni atdūrās pret Sedlāčeku un Rīgas aizsargiem,un panākums tika pārliecinoši nosargāts - 4:1!

Nākamo maču ceturtdien plkst.15 dinamieši aizvadīs Novokuzņeckā pret vietējo Metallurg.

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 1.oktobris. Novosibirska.

Novosibirskas Sibirj - Rīgas Dinamo 1:4 (1:2; 0:1; 0:1)

Vārti: 3:24 Hosa (Polāks, Vilsons) 0:1; 11:05 Butuzovs 1:1; 19:19 Hosa (Vilsons, Reķis) 1:2; 20:52 Ozoliņš (Vilsons, vair.) 1:3; 46:09 Vilsons (Ozoliņš, Polāks, vair.) 1:4;

Vārtsargi: Sergejs Gaidučenko - Jakubs Sedlāčeks

Metieni: 30-32

Soda minūtes: 4-10

Skatītāji: 4500

Dinamo sastāvs spēlei:

Vārtsargi: #36 Jakubs Sedlāčeks (#85 Rihards Cimermanis);

Aizsargi: #8 Sandis Ozoliņš (C) - #6 Arvīds Reķis, #80 Georgijs Pujacs - #33 Mets Robinsons, #11 Kristaps Sotnieks - #44 Oskars Cibuļskis, #55 Edgars Siksna;

Uzbrucēji: #73 Vojtehs Polāks - #18 Kails Vilsons - #81 Marsels Hosa, #17 Aleksandrs Ņiživijs - #38 Pols Šehura - #47 Mārtiņš Cipulis, #87 Gints Meija - #25 Andris Džeriņš - #70 Miks Indrašis, #79 Vitālijs Pavlovs - #10 Artūrs Kuzmenkovs - #13 Gunārs Skvorcovs, #22 Andris Siksnis.

Spēlei ar Sibirj rīdzinieku treneri pieteica 22 spēlētājus (divus vārtsargus, 7 aizsargus un 13 uzbrucējus). Izmaiņas skāra visus uzbrucēju trijniekus (pēdējos trīs mačos komandai bija tikai trīs gūti vārti), bet aizsargu pāri palika nemainīgi. Vārtos Mīkaelu Telkvistu šoreiz nomainījis Jakubs Sedlāčeks.