Svētdiena, 13. oktobris
Irma, Mirga

Indrašim fantastiski vārti, Dinamo pēcspēles metienos piekāpjas Lokomotiv

Pēdējo no četrām mājas spēlēm šajā sērijā otrdienas vakarā aizvadīja Rīgas Dinamo hokejisti, kuri ar rezultātu 1:2 pēcspēles metienos atzina Miķeļa Rēdliha pārstāvētās Jaroslavļas Lokomotiv pārākumu. Dinamiešiem tā bija jau ceturtā neveiksme pēc kārtas, turklāt visas piedzīvotas savā laukumā. Vienīgos vārtus rīdziniekiem fantastiskā stilā guva Miks Indrašis, kurš pamatlaika izskaņā panāca neizšķirtu. Savukārt viesiem pamatlaikā izcēlās Aleksejs Kručiņins, bet izšķirošo _bullīt_i realizēja Jurijs Petrovs. Sešus mačus pirms regulārās sezonas beigām Dinamo no play-off zonas šķir 14 punkti.

Lielisko vārtu guvumu iespējams noskatīties ŠEIT

Jau spēles pirmajā minūtē izcelties varēja M.Rēdlihs, tomēr acīgāks cīņā pretim vārtiem bija Jučers. Lai arī pirmajos uzbrukumos abas komandas darbojās ļoti aktīvi, turpinājumā uz ledus bija vērojams notikumos skops un izteikti piesardzīgs hokejs. Trešdaļas septītajā minūtē noraidīts tika Krišjānis Rēdlihs, bet sekojošajā mazākumā mājiniekiem klājās ļoti smagi, no vārtu guvuma viņus paglābjot vienīgi Jučera veiksmīgajam sniegumam. Pēc atgriešanās pilnos sastāvos Dinamo komandai joprojām neizdevās radīt briesmas pie Kērtisa Senforda sargātajiem vārtiem, lai arī labas iespējas tikt pie bīstamiem metieniem bija Džeimijam Džonsonam un Mārtiņam Karsumam.

Spēle aktīvāka kļuva trešdaļas beigu daļā, kad pēc Raita Ivanāna iesaistīšanās nelielos asumos pie noraidījuma tika Māris Bičevskis. Sekmīgi spēlējot mazākumā, mājinieki tika pie iespējas minūti un desmit sekundes paši spēlēt vairākumā, taču bīstami ieiet sāncenšu zonā rīdziniekiem izdevās tikai reizi, kad īsā laikā Lokomotiv vārtu virzienā tika raidīti trīs ļoti bīstami metieni. Pēdējā minūte tika aizvadīta aktīvā cīņā, tomēr rezultāts palika neatklāts.

Otro trešdaļu Dinamo hokejisti sāka ievērojami aktīvāk, tomēr jau otrajā minūtē bija spiesti centienus gūt vārtus atlikt, jo noraidīts tika Gunārs Skvorcovs. Sekojošās divas mazākuma minūtes mājinieki aizvadīja ļoti pārliecinoši, bet uzreiz pēc tam paši tika pie iespējas spēlēt vairākumā. Tajā ar bīstamiem metieniem izcēlās Miks Indrašis un Aleksandrs Žirū, tomēr precīzi vārtos darbojās Senfords. Nepaguvuši iejusties spēlē vienādos sastāvos, Dinamo hokejisti atkal nokļuva mazākumā - šoreiz par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Šajā mazākumā laukuma saimniekiem klājās jau daudz grūtāk, bet teicams savu pienākumu pildīšanā bija Jučers. Regulāri pie Dinamo vārtiem izcēlās asumi, tomēr savus vārtus neskartus laukuma saimniekiem izdevās nosargāt.

Vienos no šādiem asumiem Lokomotiv komanda tika sodīta ar divu minūšu noraidījumu, tomēr vairākumu Dinamo vienībai atkal neizdevās izmantot, lai arī saspēle ap viesu vārtiem mājiniekiem padevās daudzsološa. Cīņa ritēja augstā tempā, komandām nemitīgi apmainoties ar ātriem uzbrukumiem, kas ļāva teritoriālo pārsvaru iegūt Dinamo hokejistiem. Uzbrukumi pretinieku vārtiem kļuva bīstamāki, tomēr rezultāts nemainījās. Trešdaļas beigās noraidīts tika Indrašis, kas apslāpēja mājinieku uzbrukumus. Arī šoreiz gan vārti netika gūti.

Arī trešās trešdaļas sākumā aktīvāk uzbruka Dinamo komanda, lai arī kopējā vērtējumā abas vienības darbojās piesardzīgi. Vienā no epizodēm sāpīgi pa seju ar ripu dabūja Jēkabs Rēdlihs, kam septītajā minūtē sekoja pirmais vārtu guvums šajā mačā, kad pēc veiksmīgas saspēles un Kručiņina metiena ripa atrada ceļu uz vārtiem no Jučera kājsargu apakšas.

Uz šo epizodi Dinamo atbildēja ar īstu uzbrukumu vilni, kuru laikā varēja izcelties gan Gints Meija, gan Vitālijs Pavlovs, gan Skvorcovs, tomēr Senfords un viesu pašaizliedzība neļāva rezultātam kļūt neizšķirtam. Mājinieku centieni atspēlēties deva rezultātu četras minūtes pirms cīņas beigām, gan ar elegantu kustību, paceļot ripu uz nūjas lāpstiņas un pa gaisu ievirzot to vārtos, 1:1 panāca Indrašis. Atlikušajā laikā abas komandas spēlēja azartiski, tomēr vārti vairs netika gūti.

Papildlaiks tika aizvadīts ļoti augstā tempā, tomēr neviena no komandām izteikti labas vārtu gūšanas iespējas neradīja. Pēcspēles metienos neprecīzi bija Džonsona, Skvorcova un Indraša mēģinājumi, bet Lokomotiv rindās izcēlās Petrovs - 1:2. Zīmīgi, ka arī abu komandu pirmā tikšanās reize 23.septembrī Jaroslavļā noslēdzās ar identisku rezultātu.

Ar 46 punktiem 46 spēlēs Dinamo pakāpās uz 12.vietu Rietumos, bet Lokomotiv ar 86 punktiem 47 mačos ir otrie. Nākamo spēli Dinamo aizvadīs sestdien, 26.janvārī Habarovskā, kur uzsāks KHL regulārās sezonas pēdējo izbraukumu.

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 22.janvāris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Jaroslavļas Lokomotiv 1:2 (0:0; 0:0; 1:1; 0:0; 0:1)

Vārti: 46:52 Kručiņins (Plotņikovs, Averins) 0:1; Indrašis (Karsums, Cibuļskis) 1:1; 65:00 Petrovs (s.m.) 1:2;

Vārtsargi: Māris Jučers - Kērtiss Senfords

Metieni: 22-29

Soda minūtes: 10-6

Skatītāji: 4470

Dinamo sastāvs: Jučers (Telkvists); J.Rēdlihs - K.Rēdlihs, Laviņš - Cibuļskis, Sotnieks - Galviņš, Porejs; Karsums - Šehura - Indrašis, Žirū - Džeriņš - Džonsons, Skvorcovs - Pavlovs - Meija, Ivanāns - Bičevskis - Biezais.

Treneri šīs dienas mačam pieteikuši septiņus aizsargus un 12 uzbrucējus, un pēc ilgāka pārtraukuma sastāvā atgriezīsies aizsargs Guntis Galviņš, bet nespēlē Arvīds Reķis, kuram iepriekšējā mača izskaņā tika pārsists deguns. Savainojums nav nopietns, taču treneri ir nolēmuši iedot pieredzējušajam aizsargam atpūtu. No uzbrucējiem malā palikuši Bukarts un Ankipāns, bet treneri ir veikuši izmaiņas visos uzbrucēju virknējumos, izņemot pirmo. Vārtus sargā Māris Jučers. Tikmēr Lokomotiv sastāvā Miķelis Rēdlihs spēli sācis nomināli pirmajā uzbrucēju trijniekā kopā ar Aleksandru Čerņikovu un Juriju Petrovu.