Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Karsumam un Dārziņam divi vārti, Latvijas izlasei uzvara pār Ungāriju

Latvijas hokejisti ar uzvaru uzsākuši cīņu par ceļazīmi uz 2010.gada ziemas olimpiskajām spēlēm - ceturtdien turnīra pirmajā ciņā mājinieki ar 7:3 pieveica Ungāriju. Pa diviem vārtiem uzvarētāju rindās guva Lauris Dārziņš un Mārtiņš Karsums, kurš arī tika atzīts par labāko spēlētāju Latvijas izlasē.

Jau otrajā minūtē Latvijas izlase varēja pirmo reizi spēlēt skaitliskajā vairākumā, tomēr to izmantot neizdevās. Labākā iespēja bija Aleksandram Ņiživijam, kurš saņēma ripu vārtu priekšā, taču metienu izdarīt neļāva ungāru aizsargs.

Lai gan pirmais vairākums palika neizmantots, tomēr turpinājumā sāka izpausties arvien lielāks Latvijas izlases pārsvars. Ļoti bīstamus metienus izdarīja Krišjānis Rēdlihs, Mārtiņš Cipulis.

Taču rezultātu atklāja ungāri, rezultatīvi noslēdzot komandas pirmo uzbrukumu. Lielisku piespēli Latvijas izlases zonā saņēma Balāšs Ladaņji. Mazliet pozicionāli kļūdījās Edgars Masaļskis, jo ripa tika ieraidīta vārtos starp vārtsarga kājsargiem.

Pēc zaudētajiem vārtiem Latvijas izlases sniegumā parādījās juceklis, taču tik līdz brīdim, kad atkal nonāca vairākumā. Tikai desmit sekundes pagāja, kad Latvijas izlase panāca izlīdzinājumu - metienu pa vārtiem izdarīja Jānis Sprukts, bet ļoti labi vārtu priekšā nospēlēja Ģirts Ankipāns, kurš traucēja vārtsargam redzēt metiena brīdi.

Pēc īsa brīža vēl vienu skaitlisko vairākumu nopelnīja Guntis Galviņš, taču šoreiz vārtus gūt neizdevās. Labākā iespēja bija Herbertam Vasiļjevam, kurš saņēma lielisku piespēli un netraucēts izdarīja metienu, kuru vārtsargs ar lielām grūtībām atvairīja.

Latvijas izlase dominēja laukumā, uzspiežot pretiniekiem pieņemt augstu spēles tempu. Lieliska iespēja bija Jānim Spruktam, taču augstu meistarību nodemonstrēja pieredzējušais ungāru vārtsargs.

Aleksejs Širokovs un Ankipāns izdarīja divus bīstamus metienus perioda pēdējā minūtē, turklāt desmit sekundes pirms pārtraukuma izdevās nopelnīt skaitlisko vairākumu.

Spēles otrais periods sākās ar Latvijas izlases skaitlisko vairākumu, tomēr tas palika neizmantots. Spēles temps mazliet kritās, taču piektajā minūtē Latvijas izlase piekto reizi spēlē bija vairākumā. Tūliņ Latvijas izlase to izmantoja un atkal Sprukta maiņa. Tieši Sprukts izdarīja teicamu piespēli vārtu priekšā Arvīdam Reķim, kurš ietrieca ripu vārtos - 2:1.

Tikai 47 sekundes pagāja, kad Lauris Dārziņš vienatnē ielauzās ungāru zonā un izdarīja metienu, kuru vārtsargs īsti negaidīja, izvirzot laukuma saimniekus vadībā ar 3:1.

Ungāri ļoti veiksmīgi nospēlēja savā otrajā bīstamajā uzbrukumā otrajā periodā, kad izmantoja mūsu aizsargu nesaprašanos un ar atkārtotu metienu pārspēja Masaļski.

31.minūtē trešo reizi ļoti veiksmīgi nospēlēja Latvijas izlases triecienmaiņa. Reķis izpildīja metienu vārtu virzienā, Sprukts pielika nūju ripas lidojumā un tā nonāca vārtu priekšā, kur divi aizsargi nespēja kavēt Karsumu - 4:2.

Taču turpinājumā Latvijas izlases sniegumā lielais pārsvars mazinājās, kas ļāva aktīvāk spēlēt ungāriem. Divas minūtes pirms otrā perioda beigām ungāri otro reizi nokļuva skaitliskajā vairākumā un atkal to realizēja. Vispirms ungāru mestā ripa trāpīja pa vārtu stabu, bet nākamajā uzbrukumā Masaļski pārspēja Bence Svašneks.

Pēdējā trešdaļa sākās Latvijas izlasei ar mainīgām sekmēm, taču pamazām izdevās iegūt pārsvaru. Mājiniekiem bija vairākas labas situācijas pie pretinieku vārtiem, taču tikai 49.minūtē izdevās spert nākamo soli tuvāk uzvarai. Labu piespēli uz vārtu priekšu izdarīja Dārziņš, kur ripu uztvēra Herberts Vasiļjevs. Tālāk izlases kapteinis lieliski apspēlēja vārtsargu un ieraidīja ripu tukšos vārtos.

Tikai minūte pagāja un lieliska iespēja gūt vārtus bija Georgijam Pujacam, taču viņa mestā ripa trāpīja pa slidu. Vēl pēc brīža Latvijas izlases spēlēja pret trim ungāru hokejistiem, vārtus guva Lauris Dārziņš, tomēr šo guvumu neieskaitīja, jo tiesnesis saskatīja piespēli ar roku. Arī turpinājumā ievērojamais skaitliskais pārsvars palika neizmantots.

Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām īsā laika sprīdī divus noraidījumus nopelnīja Latvijas hokejisti. Labi spēlēja Masaļskis, kurš atvairīja trīs bīstamus metienus. Ungāri vairākumu neizmantoja, taču īsi pēc mazākuma izturēšanas lieliski vārtu priekšā nospēlēja Dārziņš un guva savus otros vārtus spēlē - 6:3.

31 sekundi pirms finālsvilpes mājinieki guva septītos vārtus. Lieliski nospēlēja Ankipāns, kurš ieturēja labu pauzi un piespēlēja uz vārtu otru stūri Karsumam, kurš ripu trieca vārtos.

Par labākajiem spēlētājiem atzina Karsumu un Ungārijas izlases vārtsargu Leventi Superu.

Piektdien Latvijas izlase tiksies ar Ukrainu, kas ceturtdien ar 3:2 pieveica Itāliju. Ar itāļiem būs jāspēlē svētdien.

Vienīgo ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm iegūs grupas uzvarētāji.

x x x

Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs

Latvija 7:3 Ungārija
(1:1, 3:2, 3:0)

Vārtu guvēji: Ladaņji (M.Vošs) - 0:1 (7:06), Sprukts (Kr.Rēdlihs) - 1:1 (12:33, vair.), Reķis (Sprukts, Ankipāns) - 3:1 (25:16, vair.), Dārziņš - 3:1 (26:03), M.Vošs (Ladaņji, Sille) - 3:2 (29:05, vair.), Karsums (Sprukts, Reķis) - 4:2 (30:37), Svašneks (Sille, Ladaņji) - 4:3 (37:59, vair.), Vasiļjevs (Dārziņš, Sorokins) - 5:3 (48:05), Dārziņš (M.Rēdlihs, Vasiļjevs) - 6:3 (57:57), Karsums (Ankipāns, Kr.Rēdlihs) - 7:3 (59:29, vair.).

Soda minūtes: 8 - 18.

Metienu attiecība: 32-8 (19-1, 13-7, 11-6)

Vārtsargi: Edgars Masaļskis - Levente Supers

* * * * *

Latvijas izlases sastāvs

Vārtsargi: Sergejs Naumovs, Ervīns Muštukovs (abi Rīgas "Dinamo"), Edgars Masaļskis (Duisburgas "Fuchse", Vācija)

Aizsargi: Georgijs Pujacs, Guntis Galviņš, Oļegs Sorokins, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks (visi Rīgas "Dinamo"), Aleksandrs Jerofejevs (Ņižņekamskas "Ņeftehimik", Krievija), Arvīds Reķis (Volfsburgas "Grizzly Adams", Vācija), Jānis Andersons ("Ocelari Trinec", Čehija)

Uzbrucēji: Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs, Aigars Cipruss, Aleksandrs Ņiživijs, Ģirts Ankipāns, Aleksejs Širokovs, Mārtiņš Cipulis (visi Rīgas "Dinamo"), Juris Štāls ("Rīga 2000"), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes "Pinguine", Vācija), Guntis Džeriņš ("MHC Martin", Slovākija), Mārtiņš Karsums (Providensas "Bruins", ASV), Jānis Sprukts (Ročesteras "Americans", ASV)

Bļugers gūst vārtus un izkaujas ar Balinski uzvarā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa un Latvijas vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda izcīnīja uzvaru. T...