Ceturtdiena, 16. maijs
Edijs, Edvīns

Ķēniņa atgriešanās mačā Canucks negūst vārtus un zaudē čempioniem Kings

Latviešu uzbrucējs Ronalds Ķēniņš ceturtdien atgriezās Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Vankūveras Canucks sastāvā, taču neglāba komandu no zaudējuma pašreizējai Stenlija kausa glabātājai Losandželosas Kings.Canucks savā laukumā cieta neveiksmi ar 0:4 (0:1, 0:1, 0:2).Cīņas rezultātu 17.minūtē vairākumā atklāja Tailers Tofoli, bet otrā perioda sākumā Džastins Viljamss guva Kings komandas otros vārtus.

Trešajā trešdaļā viesi no Losandželosas pamanījās vēl divas reizes iemest ripu pretinieku cietoksnī un gūt pārliecinošu uzvaru.Par dueļa pirmo zvaigzni tika nosaukts Kings vārtsargs Džonatans Kviks, kurš tika galā ar visiem 19 mājinieku komandas metieniem.Ķēniņš šajā mačā laukumā pavadīja 14 minūtes un 57 sekundes un metienus pa vārtiem neveica. Tomēr latvietis izcēlās ar četriem spēka paņēmieniem un nopelnīja neitrālu lietderības koeficientu.Iepriekš Ķēniņš bija izlaidis divus Canucks mačus.Ķēniņš janvāra beigās pirmoreiz karjerā tika izsaukts uz Canucks vienību no fārmkluba Jūtikas Comets, kas sacenšas Amerikas Hokeja līgā (AHL), bet vēlāk piedzīvoja debiju NHL, palīdzot Vankūveras vienībai ar 5:2 pārspēt latvieša Zemgus Girgensona pārstāvēto Bufalo Sabres komandu. Pirmajos trijos mačos viņš izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem, bet kopā 18 maču laikā latvietis NHL guvis trīs vārtus un veicis septiņas rezultatīvas piespēles, izpelnoties neitrālu lietderības koeficientu.Canucks vienība pašlaik ar 80 punktiem 67 spēlēs ieņem otro vietu Klusā okeāna divīzijas kopvērtējumā, kas dod sesto vietu Rietumu konferencē.