Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Krievija uzvar Slovākiju, Baltkrievija cīnīsies par palikšanu elitē

Pasaules hokeja čempionāta trešās kārtas spēlēs Krievijas izlase ar 4:3 pārspēja Slovākiju, bet Baltkrievijas izlase papildlaikā zaudēja Francijas izlasei 1:2 un būs spiesta cīnīties par palikšanu elites grupā.Krievijas un Slovākijas izlašu spēle Bratislavā sākās vētraini. Uz Aleksandra Radulova precīzo metienu vārtu “devītniekā” 58.

sekundē jau pusminūti vēlāk, nospēlējot “tenisu” vārtu priekšā, atbildēja Miroslavs Šatans. Turpinājumā čempionāta saimniekiem bija pārsvars, taču divas minūtes līdz trešdaļas beigām aizsargs Iļja Ņikuļins ar metienu no zilās līnijas vēlreiz izvirzīja vadībā viesus.Otrajā trešdaļā Ladislavs Naģi un Marians Gaboriks divu minūšu laikā panāca 3:2 Slovākijas izlases labā, taču perioda izskaņā vēlreiz precīzs bija Ņikuļins. Izšķirošos vārtus Aleksejs Morozovs guva trešā perioda sākumā.Līdz ar to, ja Latvijas hokeja valstsvienība uzvarēs Dāniju izšķirošajā spēlē par trešo vietu D grupā, pretiniekos cīņā par vietu ceturtdaļfinālā būs Vācijas, Krievijas un Slovākijas izlases.Izšķirošajā B grupas spēlē par trešo vietu un tiesībām turpināt cīņu par vietu ceturtdaļfinālā Francijas izlase negaidīti sagādāja trešo zaudējumu Baltkrievijas izlasei – 1:2 pagarinājumā.

A grupas noslēguma tabulā Vācijai ir 8 punkti, Krievijai 6, Slovākijai 3, Slovēnijai 1. B grupā: Kanāda 8, Šveice 5, Francija 3, Baltkrievija 1.

Pasaules čempionāts hokejā

A grupa
Krievija – Slovākija 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Vārti:
0:58 Radulovs (Kovaļčuks, Tjutins) – 1:0, 1:28 Šatans (Naģi, Jurčina) – 1:1, 18:04 Ņikuļins (Kovaļčuks, Tjutins) – 2:1, 30:06 Gaboriks (Demitra) – 2:2, 32:01 Naģi (Majeskis, Višņovskis) – 2:3, 38:10 Ņikuļins (Kovaļčuks, vair.) – 3:3, 43:38 Morozovs (Atjušovs, Kaigorodovs) – 4:3
Metieni: 31 - 32
Soda min.: 8 -14

B grupa
Francija – Baltkrievija 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0)
Vārti
: 12:35 Treijē (Ekefoljē, Monjē, vair.) – 1:0, 55:32 Demagins (Goroško) – 1:1, 60:46 Ekefoljē (da Kosta, Treijē) – 2:1
Metieni: 35 - 38
Soda min.: 8 - 8