Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Latgale netiks papildus sodīta par pārkāpumiem LČ pusfināla izšķirošās spēles beigās

Daugavpils hokeja klubam "Latgale", kas pirmdien Latvijas čempionāta pusfināla spēlē otrā perioda beigu daļā demonstratīvi aizgāja uz ģērbtuvēm un tīši vilcināja spēles laiku, nekādas soda sankcijas piemērotas netiks, aģentūru BNS informēja Latvijas hokeja čempionāta sacensību daļas vadītājs Ēvalds Grabovskis.

Pirmdien notikušajā izšķirošajā piektajā pusfināla spēlē pret "Liepājas metalurgu" Daugavpils klubs pēc tam, kad liepājnieki guva piektos vārtos, izrādot neapmierinātību ar tiesnešu lēmumiem, 15 sekundes pirms otrā perioda beigām demonstratīvi aizgāja uz ģērbtuvēm, atsakoties spēli turpināt. Pēc desmit pārdomu minūtēm Daugavpils komanda domas mainīja un spēle tika aizvadīta līdz galam.

"Papildu sankciju nebūs, jo uzreiz pēc spēles atsākšanās "Latgale" tika sodīta ar divām soda minūtēm par spēles laika vilcināšanu. Spēle tomēr tika aizvadīta līdz galam, tāpēc uzskatām, ka incidents ir izsmelts un sodu komanda jau ir saņēmusi," stāstīja Grabovskis.

Otrdien atbildīgās amatpersonas Latvijas Hokeja federācijā noskatījušās pirmdienas cīņas videoierakstu un nonākušas pie secinājuma, ka tiesnešu darbībā speciālus pārkāpumus nesaskata. "Tā brīža "Latgales" treneru rīcību, aizvedot komandu uz ģērbtuvēm, var izskaidrot ar cilvēcisko faktoru, jo emocijas bija sakāpinātas," notikušo skaidroja Grabovskis.

Jau ziņots, ka "Liepājas metalurgs" izcīnīja uzvaru ar 6:3, bet visā sērijā uzvarēja ar 3:2 un iekļuva finālā, kur spēlēs pret "ASK/Ogri".

Hokeja vēsturē slavenākais gadījums, kad kāda komanda neapmierinātībā ar tiesnešu darbību pirms laika aiziet uz ģērbtuvēm, notika 1976. gadā Filadelfijā. Toreiz tā dēvētās Supersērijas laikā tobrīd divkārtējie Stenlija kausa ieguvēji tikās ar Maskavas CSKA. "Flyers" spēlēja fizisku hokeju, pretiniekus nesaudzējot, kas savukārt nepatika tā laika PSRS čempioniem. Pēc tam, kad pret CSKA līderi Valēriju Harlamovu tika veikts spēka paņēmiens un viņš palika guļot uz ledus, bet tiesnesis vainīgo Edu van Impu ar noraidījumu nesodīja, CSKA galvenais treneris Konstantīns Loktevs hokejistus aizveda uz ģērbtuvēm.

Spēle atsākās tikai pēc tam, kad Filadelfijas "Flyers" vadība piedraudēja Maskavas CSKA nesamaksāt pirms tam apsolītās prēmijas. Negribot šķirties no naudas, PSRS čempioni atgriezās laukumā, un arī tolaik viņi saņēma divu minūšu komandas sodu par laika vilcināšanu.

1976. gada 11. janvārī notiekošo spēli tiešraidē translēja gan Kanādā un ASV, gan arī Eiropā.

Bļugers gūst vārtus un izkaujas ar Balinski uzvarā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa un Latvijas vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda izcīnīja uzvaru. T...