Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Latvijas hokejisti vēlreiz uzvar Baltkrieviju

Latvijas hokeja valstsvienība piektdien vēlreiz pārspēja Baltkrieviju pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta - 2:1. Vārtus Latvijas izlases labā guva Sergejs Pečura un Miķelis Rēdlihs.

Spēli Latvijas izlase iesāka aktīvi un pirmajās minūtēs izspēlēja vairākas labas situācijas pie baltkrievu vārtiem.Īpaši aktīva bija Latvijas izlases pirmā maiņa.

Vienā no epizodēm sāpīgu triecienu apmalē piedzīvoja Kaspars Saulietis, kurš tikai ar komandas biedru palīdzību atstāja laukumu. Tomēr savainojums netika gūts un drīz vien uzbrucējs atkal bija laukumā.

Latvijas izlases vārtos pārliecinoši darbojās Edgars Lūsiņš, kurš pāris epizodēs nospēlēja lieliski.

Otrā perioda sākumā par pārkāpumu tika sodīts Guntis Galviņš, baltkrievi uzbruka ļoti aktīvi un izdarīja divus bīstamus metienus, vienā no tiem ripa trāpīja pa vārtu stabiņu. Skaitlisko mazākumu izdevās izturēt, taču baltkrievi turpināja aktīvi uzbrukt.

Rezultāts tika atklāts spēles 27.minūtē. Piespēlē kļūdījās kāds no baltkrievu aizsargiem, laukuma vidusdaļā ripu pārtvēra Sergejs Pečura, ieslidoja pretinieku zonā un netraucēti izdarīja spēcīgu metienu pa vārtiem - 1:0.

Pēc gūtajiem vārtiem laukuma saimnieki kļuva vēl aktīvāki, tomēr palielināt rezultātu neizdevās. Arī tad, kad īsā laika posmā Latvijas hokejistiem trīs reizes bija iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā.

Perioda izskaņā baltkrievi ieguva skaitlisko vairākumu un pretinieku līdermaiņa izveidoja ļoti bīstamu metienu, taču ripa lidoja mazliet pāri vārtiem. Taču Latvijas izlasei izdevās lielisks pretuzbrukums: Dārziņš ar Rēdlihu divatā izslidoja uz baltkrievu vārtiem, izrāvienu pretinieks apturēja tikai ar noteikumu pārkāpumu.

Pēdējās sekundēs pašpārliecināti nospēlēja Bukarts, kurš atdāvināja pretinieka ripu laukuma vidusdaļā. Antoņenko izdarīja metienu, kuru lieliski atvairīja Lūsiņš.

45.minūtes izskaņā baltkrievi ar aktīviem uzbrukumiem radīja pamatīgu jucekli Latvijas izlases aizsardzībā. Vienā no epizodēm vārtu priekšā netraucēts zibenīgu metienu izdarīja Oļegs Antoņenko un izlīdzināja rezultātu.

Augstā tempā ritēja turpmākā spēle. Baltkrievi vēlreiz izveidoja bīstamu epizodi pie Latvijas izlases vārtiem, taču Grabovska bīstamo metienu lieliski atvairīja Lūsiņš.

Desmit minūtes pirms pēdējā perioda beigām Latvijas izlasei bija skaitliskā vairākuma iespēja. Apmēram minūti Latvijas hokejisti saspēlējās baltkrievu zonā, taču metiens nesekoja. Vēlāk, kad baltkrievi zaudēja ripu laukuma vidusdaļā, Latvijas hokejisti ar elegantu saspēli rezultatīvi noslēdza uzbrukumu. Lauris Dārziņš apmānija pretinieku, pieslidoja tuvāk vārtiem, piespēlēja uz labo pusi Miķelim Rēdliham, kurš ar zibenīgu metienu no šaura leņķa ieraidīja ripu vārtu devītniekā - 2:1.

Kad atlika spēlēt četras minūtes, Latvijas izlase nonāca skaitliskajā mazākumā. Aizsardzībā komanda spēlēja pašaizliedzīgi, vārtos stabils bija Lūsiņš, tādejādi mazākums tika izturēts. Cīņas galotnē abas komandas vēl izpelnījās abpusēju noraidījumu. Mājinieku aktīvā spēle neļāva viesiem laicīgāk izdarīt vārtsarga nomaiņu pret sesto laukuma spēlētāju, tas notika tikai 20 sekundes pirms finālsvilpes un baltkrieviem vairs nepietika laika bīstama uzbrukuma izspēlei.

Piektdienas spēli Latvijas izlases rindās pirmajā maiņā aizsargājās Georgijs Pujacs ar Kristapu Sotnieku, bet uzbrukuma līniju veidoja Mārtiņš Cipulis, Herberts Vasiļjevs un Aleksandrs Ņiživijs. Otrajā maiņā spēlē aizsargi Guntis Galviņš un Aleksandrs Jerofejevs ar uzbrucējiem Miķeli Rēdlihu, Andri Džeriņu un Lauri Dārziņu. Trešajā maiņā - aizsargi Jānis Andersons un Oskars Cibuļskis ar uzbrucējiem Kasparu Saulieti, Armandu Bērziņu un Robertu Jekimovu. Savukārt ceturtajā maiņā ielikti aizsargi Māris Jass un Maksims Širokovs, kā arī uzbrucēji Roberts Bukarts, Aleksejs Širokovs un Sergejs Pečura.

Abu komandu pirmajā pārbaudes spēlē ceturtdien Latvijas izlase uzvarēja ar 3:2.

Pēdējās pārbaudes spēles pirms pasaules čempionāta mūsu valstsvienība aizvadīs 2. un 3.maijā, kad Skalicā tiksies ar Slovākiju.

x x x

Latvija 2:1 Baltkrievija

Vārtu guvēji: Pečura - 1:0 (26:52), Antoņenko (Kolosovs, Grabovskis) - 1:1 (44:41), M.Rēdlihs (Dārziņš) - 2:1 (50:42, vair.).

Soda minūtes: 8 - 8