Ceturtdiena, 2. maijs
Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Latvijas U-18 hokeja izlase ar sagrāvi pret Somiju uzsāk dalību pasaules čempionātā

Latvijas U-18 hokeja izlase Sočos notiekošā pasaules čempionāta augstākajā divīzijā apakšgrupas turnīra pirmajā spēlē ceturtdien piedzīvoja sagrāvi pret Somijas vienaudžiem.

Aizvadītajā mačā Latvijas izlase cieta zaudējumu ar rezultātu 0:7 (0:4, 0:1, 0:2).

Pirmos divus vārtus Latvijas izlase ielaida mača pirmo desmit minūšu laikā, bet pirmās trešdaļas pēdējās trīs minūtēs savos vārtos ielaida vēl divas ripas, somiem esot precīziem vairākumā.

Otrās trešdaļas otrajā minūtē Somijas izlase vēlreiz izcēlās vairākumā, bet atlikušos divus vārtus guva trešās trešdaļas vidū.

Latvijas izlases vārtos visu maču aizvadīja Maksims Rešetņikovs, atvairot 35 no 42 sāncenšu metieniem.

Vēl vienā A apakšgrupas spēlē ceturtdien mājinieki krievi tiksies ar ASV izlasi.

Turnīra turpinājumā Latvijas jaunie hokejisti piektdien spēkosies ar Čehiju, svētdien tiksies ar ASV izlasi, bet pirmdien tiksies ar Krievijas vienaudžiem.

Augstākajā divīzijā sacenšas desmit komandas, kas sadalītas divās grupās pa piecām vienībām katrā. Pēc viena apļa turnīra katras apakšgrupas četras labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas turnīram, bet grupu pēdējo vietu ieguvēji cīnīsies par vietas saglabāšanu divīzijā.

Izslēgšanas turnīrā astoņas komandas uzsāks cīņas no ceturtdaļfināla kārtas, bet vājākās divas vienības sērijā līdz divām uzvarām sadalīs devīto vietu. Desmitās vietas ieguvēji zaudēs vietu augstākajā divīzijā, bet to vietā nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupas uzvarētāji dāņi.

Vjačeslava Nazarova trenēto Latvijas izlasi pasaules čempionātā pārstāv 23 spēlētāji - trīs vārtsargi, septiņi aizsargi un 13 uzbrucēji.

Latvijas izlase gatavošanos pasaules čempionātam sāka pagājušā gada nogalē, kad divas reizes sacentās ar Baltkrievijas U-18 izlasi, uzveicot pretiniekus ar 6:1, 4:1. Savukārt februāra vidū Baltkrievijā četru valstu turnīrā tika izcīnīta pārliecinoša pirmā vieta. Latvijas izlase vispirms ar 7:2 neatstāja nekādas cerības norvēģiem, pēc tam ar 6:0 tika apspēlēta Baltkrievijas vienība, visbeidzot ar 3:2 tika uzvarēti arī dāņu vienaudži.

Treniņus pirms pasaules čempionāta Latvijas izlase uzsāka aprīļa pašā sākumā, aizvadot divas pārbaudes spēles. Pirmajā Latvijas jaunie hokejisti ar 3:4 piekāpās Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandai "Rīga", bet otrajā ar 0:3 zaudēja Šveices vienaudžiem.

Latvijas izlasei pasaules čempionātā izvirzīts uzdevums izcīnīt vismaz devīto vietu jeb saglabāt vietu augstākajā divīzijā.

Latvijas U-18 hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi - Maksims Rešetņikovs ("Juniors"), Matīss Edmunds Kivlenieks ("Rīga"/"Prizma"), Kristaps Nazarovs (Ričmondas "Generals", ASV);
aizsargi - Toms Bernhards, Ralfs Karelis, Kristofers Bindulis, Ģirts Zemītis, Jānis Jaks (visi - "Rīga"), Roberts Mamčics, Ralfs Grīnbergs (abi - "Liepājas metalurgs");
uzbrucēji - Rihards Bukarts, Georgs Golovkovs, Rūdolfs Maslovskis, Bruno Birzītis, Oskars Batņa, Rūdolfs Pētersons, Maksims Osipovs, Rūdolfs Krieviņš (visi - "Juniors"), Edgars Homjakovs, Olafs Aploks (abi - "Liepājas metalurgs"), Roberts Šmits ("Selects Hockey Academy", ASV), Dāvis Zembergs (Bostonas "Bandits Jr.", ASV), Haralds Egle (Portlendas "Pirates Jr.", ASV).

Porziņģis iedzīvojies ikra muskuļa sastiepumā

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Austrumu konferences ceturtdaļfināla spēlē iedzīvojies ikra muskuļa sastiepumā, otrdien pavēstīja viņa pārstāvētā Bost...