Rīgā +3 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Merzļikinam 30 atvairīti metieni Blue Jackets panākumā; uzvar arī Balcers un Sharks

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins trešdien atvairīja 30 metienus Kolumbusas Blue Jackets uzvarā Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, panākumu savā laukumā izcīnot arī uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētajai Sanhosē Sharks.

Kolumbusas "Blue Jackets" mājās pieveica Nešvilas "Predators" ar 4:2 (0:1, 2:1, 2:0).

Merzļikins pirmos vārtus ielaida ceturtajā minūtē, kad precīzs bija Teners Žano, atklājot mača rezultātu. Otro reizi viņš kapitulēja 38.minūtē pēc Kalles Jarnkroka metiena, kas vēlreiz izvirzīja vadībā "plēsoņas".

Mājinieku labā pirmos vārtus guva Džeks Roslovics, divi vārti šajā spēlē Olivera Bjorkstranda kontā, izlīdzinot rezultātu un raidot ripu tukšos viesus vārtos sekundi pirms mača beigām, bet vēl vieni - Mihailam Grigorenkko.

Latviešu vārtsargs šosezon 28 mačos vidēji ielaidis 2,77 ripas un atvairījis 91,6% metienu. Otrā laukuma galā Jūse Saross neitralizēja 23 no 26 raidījumiem.

"Blue Jackets" ar 46 punktiem 54 spēlēs ir priekšpēdējā starp astoņām Centrālās divīzijas komandā, kamēr "Predators" ar 60 punktiem 54 cīņās ir ceturtā.

Piektdien un sestdien "Blue Jackets" sezonas pēdējās divās spēlēs mājās tiksies ar Detroitas "Red Wings".

Citā trešdienas mačā Sanhosē "Sharks" ar Rūdolfu Balceru ierindā mājās pieveica Kolorādo "Avalanche" ar 3:2 (0:0, 1:2, 2:0).

Latviešu uzbrucējs šajā spēlē uz ledus sabija 15 minūtes un 27 sekundi, vairāk nekā minūti pavadot laukumā gan vairākumā, gan mazākumā. Liepājnieks šajā spēlē pielietoja trīs spēka paņēmienus, divreiz meta pa vārtiem un bloķēja vienu pretinieku metienu.

Balcers šosezon 38 spēlēs guvis septiņus vārtus, atdevis deviņas rezultatīvas piespēles un sakrājis +/- rādītāju -5.

Taisons Džosts un Andrē Burakovskis otrās trešdaļas nogalē nepilnu triju minūšu laikā izvirzīja viesus vadībā ar 2:0.

Vienus vārtus Tomass Hertls atspēlēja 13 sekundes pirms perioda beigām, bet vēl divus vārtus mājinieki guva pēdējās trešdaļas pirmajā pusē, vēlreiz izceļoties Hertlam un reizi - Erikam Kārlsonam.

Mājinieku rindās pa trim rezultativitātes punktiem sakrāja Hertls un Evanders Keins, kuram trīs rezultatīvas piespēles.

"Sharks" vārtsargam Josefam Korženāržam atvairīti 30 metieni, tikpat ripas 33 raidījumos tverot arī viesu vārtsargam Filipam Grūbaueram.

"Sharks" ar 48 punktiem 53 spēlēs ieņem septīto vietu Rietumu divīzijā, kur "Avalanche" ar 72 punktiem 51 cīņā ir otrā.

Nākamā cīņa "haizivīm" piektdien mājās ar Arizonas "Coyotes".

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 16.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus.