Piektdiena, 25. oktobris
Beāte, Beatrise

Norvēģijas hokejisti līdz ar uzvaru pār Franciju nodrošina vietu ceturtdaļfinālā

Pēc pirmdien notikušajām pasaules hokeja čempionāta pēdējās kārtas pirmajām spēlēm kļuvuši zināmi visi ceturtdaļfināla dalībnieki. Kā pēdējie vietu labāko astoņniekā nodrošināja Norvēģijas hokejisti, kuri ar 5:2 F grupas spēlē pārspēja Francijas izlasi. E grupas spēlē mājinieki Slovākijas hokejisti ar 4:1 pārspēja Dāniju – šīs abas komandas jau bija zaudējušas izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā.

Jau ceturtajā minūtē Norvēģijas valstsvienība, gūstot divus vārtus pusminūtes laikā, bija panākusi 2:0 pārsvaru. Cīņas gaitā francūži divas reizes samazināja starpību līdz minimumam, taču divi Mariusa Holteta vārtu guvumi nodrošināja uzvaru norvēģiem (pavisam Holtets iemeta četrus vārtus). Grupas noslēguma tabulā skandināvi ieņems trešo vai ceturto vietu.Slovāku un dāņu cīņā pirmie vadībā izvirzījās viesi, taču Jozefa Štumpela, Miroslava Šatana, Mariana Hosas un Riharda Zednika precīzie metieni ļāva laukuma saimniekiem turnīru pabeigt ar uzvaru. Slovākijas izlase E grupas noslēguma tabulā ierindojās piektajā, Dānija – sestajā vietā.Pirmdien notiks arī pārējās otrā posma pēdējās kārtas spēles, pēc kurām kļūs zināmi cetrutdaļfināla pāri. E grupā tiksies Krievija un Somija, kā arī Vācija un Čehija, F grupā – Šveice un ASV, kā arī Kanāda un Zviedrija.

Pasaules čempionāts hokejā

E grupa
Slovākija – Dānija 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Vārti:
4:09 Kristensens (Mik.Bodkers, Jakobsens) – 0:1, 10:10 Štumpels (Jurčina, Šatans) – 1:1, 15:52 Šatans (Rūžička, Majeskis) – 2:1, 40:32 Marians Hosa (Gaboriks, Halaks, vair.) – 3:1, 50:05 Zedniks (Handzušs, Granaks) – 4:1,
Metieni: 43 - 18
Soda min.: 16 - 10

F grupa
Francija – Norvēģija 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)
Vārti
: 3:26 Skroders (Roimarks, Asks, vair.) – 0:1, 3:52 Holtets (Olimbs, Holoss) – 0:2, 10:57 Dlerī (Ro, Derosjē) – 1:2, 17:50 Holtets – 1:3, 31:20 Monjē (Ekefojē, Belemārs, maz.) – 2:3, 35:19 Holtets (Skroders, Holoss, vair.) – 2:4, 52:26 Holtets (Bonsaksens) – 2:5
Metieni: 19 - 37
Soda min.: 32 - 8