Rīgā +4 °C
Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

PČ statistika: Bļugers, Balcers starp līderiem; Latvija - otra nedisciplinētākā

Katra no komandām pasaules čempionātā (PČ) hokejā Slovākijā aizvadījusi četras spēles apakšgrupu turnīrā, līdz ar to laiks nelielam statistikas apskatam - kā līdz šim klājies Latvijas hokejistiem individuāli un izlasei kopumā?

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase turnīru sāka pagājušajā sestdienā, kad ar 5:2 uzvarēja Austriju, bet dienu vēlāk ar 1:3 piekāpās Šveicei. Otrdien valstsvienība ar 3:0 apspēlēja Itāliju, bet ceturtdien nenoturēja 2:0 vadību pret Čehiju, piekāpjoties ar 3:6. Šobrīd komanda ar sešiem punktiem ieņem 5. vietu B grupā, saglabājot izredzes uz ceturtdaļfinālu. Tiesa, lai piepildītos šāds scenārijs, atlikušajās spēlēs sestdien ar Krieviju, pirmdien ar Zviedriju un otrdien ar Norvēģiju vajadzēs izcīnīt vismaz divas uzvaras, turklāt jāsagaida arī kāds Čehijas klupiens spēlēs ar Itāliju, Austriju un Šveici.

Rezultatīvākie un nedisciplinētākie turnīrā

PČ rezultatīvāko spēlētāju saraksta galvgalī ar 10 punktiem (3+7) atrodas krievs Ņikita Kučerovs un zviedrs Viljams Nīlanders, par punktu mazāk (5+4) kanādietim Entonijam Mantam.

Rūdolfs Balcers, kurš pie punktiem ticis visās četrās izlases spēlēs, ar septiņiem (1+6) ir 11. vietā. TOP30 pēc individuāli sekmīgās (2+1) spēles ar Čehiju ielauzies arī kapteinis Lauris Dārziņš, kur ar pieciem (3+2) punktiem ieņem 20. pozīciju. Vēl Latvijas izlasē četri (0+4) punkti ir aizsargam Oskaram Cibuļskim, pa 1+2 iekrājuši Ronalds Ķēniņš un Teodors Bļugers, 2+0 ir Mikam Indrašim, bet 1+1 Gintam Meijam. Tāpat 0+2 ir Ralfam Freibergam.

Lauris ar trim gūtiem vārtiem dala 7. pozīciju turnīra snaiperu sarakstā, kura līderi ir krievs Jevgēņijs Danonovs un 18 gadus vecais soms Kāpo Kako - pa sešām iemestām ripām četrās spēlēs.

Labāko asistentu listē Balcers ar sešām piespēlēm dala 3. vietu kopā ar Ņikitu Gusevu (Krievija) un čehu Jakubu Vorāčeku. Pa septiņām ir jau minētajiem Kučerovam un Nīlanderam. Savukārt dalītu 10. vietu ar četrām rezultatīvām piespēlēm ieņem Cibuļskis, kurš spēlē ar Čehiju asistēja visos trijos vārtu guvumos. Nevienam citam aizsargam visā turnīrā pēc četrām spēlēm nav vairāk piespēļu.

Teodors Bļugers zaudējis labākā iemetienu speciālista godu, atdodot to Nīlanderam. Zviedrijas līderis gan uzvarējis 26 no 34 iemetieniem (76,47%), bet Bļugers - 87 no 113 (74,36%), kas skaitliski ir krietni vairāk. Gints Meija šajā rādītājā ieņem 19. vietu (17 no 29 jeb 58,62%), bet Oskars Batņa 29. pozīciju (15 no 27 jeb 55,56%).

Pēc asās spēles ar Čehiju, kurā Latvjas izlase nopelnīja 54 soda minūtes, turnīra nedisciplinētāko hokejistu saraksta TOP3 ir pat divi mūsējie. Visvairāk soda minūšu (29) ir austriešu aizsargam Patrikam Peteram, ar 27 minūtēm seko Latvijas aizsargs Ralfs Freibergs, bet uzbrucējam Mārim Bičevskim ir 25 soda minūtes. Vēl 30 nedisciplinētāko spēlētāju sarakstā ir arī Teodors Bļugers un Rihards Bukarts, kuri ar četrām soda minūtēm dala 26. pozīciju.

Turnīra labāko vārtsargu sarakstā septītais ir Kristers Gudļevskis, kurš abās spēlēs izcīnījis uzvaras. Viņš vidēji spēlē ielaidis vienu ripu un atvairījis 31 no 33 metieniem (93,94%). Elvis Merzļikins abos mačos piedzīvojis zaudējumus, ielaižot vidēji 3,55 ripas un atvairot 67 no 74 metieniem jeb 90,54%.

Vairākums, mazākums - Latvija starp labākajiem

Latvijas hokeja izlase šajā turnīrā līdz šim veikusi 149 metienus, gūstot 12 vārtus - tā ir 8,05% precizitāte un 11.vieta. Krievija no 132 metieniem realizējusi 23 (17,42%), bet Zviedrija no 170 metieniem - 28 (16,47%). Tikmēr neviens no Itālijas 62 metieniem nav sasniedzis mērķi, Austrija ar 73 metieniem guvusi trīs vārtus (4,11%), bet briti ar 74 metieniem - četrus (5,41%).

Pret Čehiju Latvija realizēja trīs skaitliskos vairākumus, kas ļāvis veikt kāpumu - kopā izmantotas sešas no 22 iespējām jeb 27,27% un 8. vieta.

Tikmēr Kanāda realizējusi 7 no 11 vairākumiem (63,64%), ASV 4 no 9 (44,44%), bet Krievija 5 no 15 (33,33%). Itālija un Lielbritānija nav izmantojušas nevienu no sešām iespējām vairākumā, bet Norvēģija vienu no 15 (6,67%). Interesanti, ka vājais vairākums (1 no 13 jeb 7,69%) nav liedzis Vācijai izcīnīt četras uzvaras tikpat spēlēs.

Skaitliskajā mazākumā Latvija 12 mēģinājumos vārtus zaudējusi divreiz - izturēti 83,33% mazākumu un tā ir 5. vieta. Krievija deviņos mazākumos palikusi nepārspēta, zviedri izturējuši desmit no desmit. Vājākā šajā rādītājā ir Lielbritānija, kas 15 mazākumos kapitulējusi astoņas reizes - izturēti vien 46,67%.

Runājot par vārtu drošību, Latvijas vārtsargi pa abiem atvairījuši 98 no 109 metieniem jeb 89,91%, un tā ir 9. vieta turnīrā. Jāpiebilst, ka divas ripas lidojušas tukšos Latvijas vārtos.

Labākā aizsardzība šobrīd ir pasaules vicečempionei Šveicei - vidēji spēlē zaudēti vien 0,5 vārti un atvairīti 97,78% metienu (88 no 90). Gandrīz identiski klājies Krievijai (0.5 vārti un 78 no 80 metieniem atvairīti jeb 97,5%).

Ja Latvija pēc trešās spēles vēl bija starp trim disciplinētākajām komandām, tad nu ar 72 soda minūtēm esam otrie no beigām.

Vēl vairāk noraidījušies tikai austrieši (82 minūtes). Labākie šajā rādītājā ir ASV hokejisti (14), seko somi (20) un krievi (22).

Visbeidzot, spēles ar Latvijas dalību vidēji vērojuši 7826 skatītāji, kas ir ceturtais labākais rādītājs. Nepārspēta aizvien Čehija (8981). Turnīra saimnieki slovāki savas spēles aizvada nedaudz mazākajā Košices arēnā, līdz ar to ir vien septītie (7427).