Rīgā +4 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Rīgas Dinamo hokejisti piedzīvo negaidītu zaudējumu pret Avtomobilist

Rīgas Dinamo hokejisti kārtējā Kontinentālās hokeja līgas spēlē ceturtdien Arēnā Rīga piedzīvoja negaidītu zaudējumu 1:2 spēlē pret vienu no KHL pastarīšu komandām Jekaterinburgas Avtomobilist. KHL Rietumu zonas turnīra tabulā ar 11 punktiem septiņās spēlēs rīdzinieki ieņem piekto vietu. Nākamo spēli dinamieši aizvadīs sestdien pret Sanktpēterburgas SKA komandu.

Šuplers norāda uz nespēju izmantot momentus, psiholoģisko nogurumu un izmaiņām sastāvā

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli pret Ņižņekamskas Ņeftehimik rīdzinieku sastāvā bija notikušas divas izmaiņas. Ginta Meijas un saslimušā četru vārtu autoru pēdējos divos mačos Mārtiņa Karsuma vietā sastāvā tika iekļauti Vitālijs Karamnovs un Dinamo jaunpienācējs Jurajs Mikušs. Abi debitanti spēlēja ceturtajā maiņā kopā ar Robertu Bukartu. Broks Troters tika pārcelts uz otro pie Sprukta un Ankipāna, bet viņa vietā trešajā spēlē Džeriņš.

Tieši trešā maiņa izveidoja pirmos divus bīstamos momentus pie viesu vārtiem. Dažu sekunžu laikā labas izdevības neizmantoja Džeriņš un M.Rēdlihs. Arī turpinājumā laukuma saimniekiem piederēja izteikts teritoriāls pārsvars, bet Jekaterinburgas komanda brīžam atbildēja ar diezgan bīstamiem pretuzbrukumiem. Vistuvāk vārtu guvumam rīdzinieki bija 14.minūtē, kad skaitliskajā vairākumā Ņiživija mestā ripa trāpīja pa pārliktni.

Otro reizi vārtu rāmis Avtomobilist komandu glāba otrā perioda sākumā, kad viens pret vārtsargu Ļisutinu izslidoja Lauris Dārziņš. Tūlīt pēc tam neslikta izdevība izcelties jau debijas spēlē bija Mikušam. Bet otrā trešdaļas sestajā minūtē rezultātu beidzot izdevās atklāt Markam Hartiganam – iespēlētu kombināciju skaitliskajā vairākumā viņš pabeidza ar precīzu metienu augšējā stūrī – 1:0.

Dinamo ofensīva turpinājās, un dažu nākamo minūšu laikā mājiniekiem vēl bija 2 – 3 labas iespējas palielināt pārsvaru. Tās palika neizmantotas, un perioda vidū Avtomobilist komandai ne tikai izdevās spēli izlīdzināt, bet gluži kuriozā veidā arī panākt izlīdzinājumu. Aizsarga gar apmali raidītā ripa negaidīti atlēca vārtu priekšā uz Miroslava Lažo nūjas, un viņam nebija problēmu raidīt to tukšajā stūrī – 1:1.

Trešajā trešdaļā iniciatīva brīžam pārgāja no vienas komandas pie otras, taču gaidīto pārsvaru dinamiešiem nekādi neizdevās iegūt. Vēl vairāk – pozicionāla kļūda aizsardzībā, kad viens vārtu priekšā tika atstāts viesu uzbrucējs Ņikoncevs, rīdziniekiem maksāja otro vārtu zaudējumu.

Šī epizode Dinamo hokejistiem lika aktivizēties, taču pārāk daudz kļūdu, paviršību un arī vienkārši neveiksmīgu epizožu plus viesu vārtsarga drošā spēle mājiniekiem nekādi neļāva panākt vismaz izlīdzinājumu. Galviņa noraidījums nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām liedza rīdziniekiem doties pēdējā ofensīvā.

Mača labākā spēlētāja balvu pelnīti ieguva Dinamo vārtsargs Mikaels Telkvists.

Kontinentālā hokeja līga

Rīgas Dinamo – Jekaterinburgas Avtomobilist 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Vārti: 25:29 Hartigans (Ņiživijs, Surovijs, vair.) – 1:0, 33:45 Lažo (Slovāks, Dubrovins, vair.) – 1:1, 47:13 Ņikoncevs (Subotins) – 1:2

Dinamo: Telkvists, J.Rēdlihs – Ozoliņš, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, Reķis – Sotnieks, Troters – Sprukts – Ankipāns, Laviņš – Galviņš, Dārziņš – Džeriņš – M.Rēdlihs, Bukarts – Mikušs – Karamnovs, Podziņš.