Rīgā +7 °C
Pirmdiena, 14. oktobris
Minna, Vilhelmīne

Rīgas Dinamo piekāpjas Ak Bars

Rīgas Dinamo hokejisti trešdien piedzīvoja otro zaudējumu pēc kārtas Kontinentālās Hokeja līgas čempionāta ietvaros, kad savā laukumā ar 1:3 atzina titulētā Kazaņas Ak Bars pārākumu. Vienīgos vārtus rīdzinieku labā guva Juris Upītis.

Rīdzinieku vārtos spēli iesāka jaunais Māris Jučers. Lai gan aktīvāk spēli iesāka laukuma saimnieki, pirmos divus metienus izpildīja Kazaņas vienības spēlētāji, taču tie nebija bīstami. Drīz vien pirmo bīstamo uzbrukumu izveidoja Rīgas Dinamo (metienus izpildīja Karsums un Sprukts). Sestajā minūtē rīdzinieki nonāca skaitliskajā mazākumā (par pretinieka kavēšanu ar nūju noraidīts tika Cipulis), kuru izdevās izturēt, lai gan vienubrīd Cibuļskis pieļāva rupju kļūdu un zaudēja ripu pie saviem vārtiem.

Neilgi pēc tam vairākumā bija jau rīdzinieki, taču gandrīz zaudēja vārtus. Ak Bars izdevās izrāviens vienatnē pret Dinamo vārtiem, taču Jučers nospēlēja aukstasinīgi un ripu atvairīja. Viesi pamazām sāka uzņemt apgriezienus un izdarīja vairākus bīstamus metienus - vienā no šādām epizodēm Zaripova raidītā ripa trāpīja pa vārtu stabiņu. Viesu enerģiskie uzbrukumi turpinājās arī neilgi pirms pirmā perioda beigām, kad Krišjānis Rēdlihs nopelnīja noraidījumu, taču stabili vārtos darbojās Jučers.

Vienā no retajiem uzbrukumiem pirmajā periodā (periodā kopumā metienu attiecība bija 15:5 par labu Ak Bars) rīdziniekiem izdevās atklāt rezultātu. Gints Meija vienatnē izlauzās līdz vārtiem, taču izdarīt metienu īsti neizdevās. Vārtu priekšā nepiesegts palika Juris Upītis, kurš nekavējoties atvairīto ripu ieraidīja vārtos - 1:0. Upītim jau trešie vārti, lai gan aizvadījis pagaidām tikai sešas spēles.

Otrais periods ļoti neveiksmīgs izvērtās laukuma saimniekiem. Trešdaļu aktīvi iesāka viesi un drīz vien savu panāca. Ātrajā pretuzbrukumā rupji kļūdījās rīdzinieki - trīs mājinieki virzījās pretī Artjoma Lukojanova virzienā, taču nepamanīja, ka viens vārtu priekšā izslido Oļegs Petrovs, kurš netraucēts raidīja ripu Jučera sargātajos vārtos - 1:1.

Drīz vien mājiniekiem bija lieliska iespēja atspēlēties - ripu vārtu priekšā saņēma Guntis Galviņš, taču vārtsargu pārspēt neizdevās. Taču jau pēc mirkļa viesi atbildes uzbrukumā vēlreiz pārspēja Jučeru - Jevgēņijs Medvedevs apslidoja vārtus un atspēlēja Denisam Kuļjāšam, kurš izpildīja spēcīgu tālmetienu. Viņa metienu "pielaboja" Maksims Spiridonovs un ripa ielidoja vārtos - 1:2.

Lai gan viesiem joprojām piederēja pārsvars, rīdzinieki centās nepalikt atbildi parādā un veidoja pretuzbrukumus, lai gan līdz vārtiem tikt izdevās samērā reti. Vienā no epizodēm Galviņš pie saviem vārtiem izdarīja izcilu piespēli laukuma vidusdaļā Lundmarkam, taču līnijtiesnesis piefiksēja, ka tobrīd uz mirkli laukumā bija seši laukuma spēlētāji, kā dēļ epizode tika apturēta, turklāt mājinieki palika skaitliskajā mazākumā. Tiesa, jau īsi pēc tam viesu vārtsargs pieļāva rupju kļūdu, jo Luseniusa mesto ripu viņš neveiksmīgi atvairīja, un tā ieslīdēja vārtos. Mājinieku prieki bija īsi, jo tiesnesis bija fiksējis aizmugures stāvokli.

Perioda pēdējās divas minūtes mājinieki beidzot nopelnīja skaitlisko vairākumu, taču ilgi nespēja izveidot labu saspēli, jo pretinieks aktīvi aizsargājās. Taču vairākuma beigās beidzot radās iespēja - tiesa, Nieminena divi metieni nebija precīzi.

Desmit minūtes pirms spēles pamatlaika beigām mājinieki nospēlēja pēc ripas iemetiena pie saviem vārtiem. Kapanens ripu ātri izspēlēja vārtu priekšā Zaripovam, kurš to zibenīgi raidīja zem vārtu pārlikņa, panākot viesiem divu vārtu pārsvaru - 1:3.

Kad līdz spēles beigām atlika mazāk nekā četras minūtes, rīdzinieki ieguva divu spēlētāju pārsvaru 37 sekundes, kad uz sodīto soliņa atradās divi Ak Bars spēlētāji - arī par divminūšu sodu par komandas trenera Vladimira Krikunova nesportisku uzvedību un tiesnešu apvainošanu. Līgas labākā komanda skaitliskajā vairākumā šoreiz to izmantot nespēja.

Nākamo spēli Dinamo aizvadīs piektdien savās mājās pret Ņižņekamskas Neftehimik, kas trešdien Mitiščos ar 4:2 uzvarēja Maskavas apgabala Atlant.

Par labāko spēlētāju rīdzinieku rindās atzina vārtsargu Jučeru.

Abu komandu pirmajā tikšanās reizē septembra vidū Kazaņā rīdzinieki piedzīvoja zaudējumu ar 2:5. Kopumā KHL čempionāta septiņās savstarpējās spēlēs Dinamo uzvarējis divas (2:0; 3:1), Ak Bars - piecas reizes (3:2; 4:2; 5:4 b.; 2:1, 5:2).

x x x

Rīgas Dinamo 1:3 Kazaņas Ak Bars

Vārtu guvēji: Upītis (Meija) - 1:0 (19:15), Petrovs (Lukojanovs) - 1:1 (23:04), Spiridonovs (Kuļjāšs, Medvedevs) - 1:2 (25:34), Zaripovs (Kapanens) - 1:3 (49:53).

Soda minūte: 6 - 10

Metienu attiecība: 29 - 32

Vārtsargi: Māris Jučers - Emīls Garipovs

uzziņa

Pievērs uzmanību!

Pieci AK Bars spēlētāji - aizsargi Konstantīns Korņejevs, Iļja Ņikuļins, Jevgeņijs Medvedevs, kā arī uzbrucēji Aleksejs Tereščenko un Jevgeņijs Bodrovs - ir iekļauti Krievijas izlasē decembra Eirotūres spēlēm Maskavā. Vairāk - seši spēlētāji - ir tikai no SKA

Ak Bars galvenais treneris ir Latvijas izlases konsultants 2008. gada pasaules čempionātā Kanādā Vladimirs Krikunovs. Viņa palīgs ir Vasilijs Tihonovs, kurš trenera karjeru sāka Rīgā. Ak Bars sastāvā ir Lauris Dārziņš, bet pleca traumas dēļ viņš nespēlēs

KHL čempionāta septiņās savstarpējās spēlēs Dinamo uzvarējis divas (2:0; 3:1), Ak Bars - piecas reizes (3:2; 4:2; 5:4 b.; 2:1, 5:2)