Rīgā +6 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Zaudēts "bullīšos" CSKA, taču punkts - iegūts

Rīgas Dinamo svētdien pārpildītajā Arēnā Rīga izšķirošas nozīmes KHL cīņā par vietu Gagarina kausā pēcspēles metienu sērijā ar 1:2 zaudēja Maskavas CSKA.

* Šuplers: Beigas bija ļoti smagas...
* Ņemčinovs: Gatavojāmies, jo zinājām - Dinamo ir uz viļņa
* FOTO: Rīgas Dinamo un CSKA spēle
* Rīgas Dinamo konkurenti Torpedo zaudē Maskavā
* Znarokam būtu grēks sūdzēties: 8 ripas Spartak vārtos!
* Ziņa par Jāgra traumu bijusi tikai Krievijas preses pīle

Maskavieši cīņu sāka ar enerģiskiem uzbrukumiem un mērķtiecīgi virzījās Edgara Masaļska sargāto vārtu virzienā.  Atmosfēra bija nokaitēta: abu komandu spēlētāji īsā laikā ar dunkām paspēja apmainīties viedokļiem.

Piektajā minūtē mājiniekiem beidzot izdevās pirmie bīstamie uzbrukumi pie maskaviešu vārtiem. Vienā no tiem ļoti labi nospēlēja Ģirts Ankipāns: viņš bija ar ripu aiz vārtiem, apspēlēja pretinieku, izslidoja vārtu priekšā un raidīja ripu zem vārtu pārlikņa. Vārtu priekšā vārtsargam redzamību aizsedza Mārtiņš Karsums - 1:0.

Pēc zaudētajiem vārtiem maskavieši vēl aktīvāk centās uzbrukt. Stabils vārtos bija Masaļskis, komanda centīgi strādāja aizsardzībā, taču uzbrukumi pie viesu vārtiem gan nebija bieži. Taču 12.minūtē dažu sekunžu laikā rīdzinieki izveidoja divas ļoti bīstamas situācijas - vārtu priekšā bīstami nospēlēja Karsums, pēc mirkļa arī Martins Karija. Baruļins vārtos bija precīzs.

Laviņš pašaizliedzīgi nospēlēja vārtu priekšā, nogāžot uzreiz divus pretinieku spēlētājus. Viņš saņēma noraidījumu, taču skaitlisko mazākumu mājinieki sāka gluži kā vairākumā - Sprukts ar Karsumu izslidoja divatā pret vienu aizsargu, taču Sprukta metiens nebija precīzs.

Perioda beigu daļā Dinamo ieguva skaitliskā vairākuma iespēju. Izdevās izveidot vairākas labas situācijas, taču vārtus gūt neizdevās.

Otrā perioda pašā sākumā lieliska vārtu gūšanas iespēja bija KHL snaiperim Marselam Hosam, taču teicams vārtos bija Baruļins.

Drīz mājinieki ieguva skaitlisko vairākumu. Labu saspēli iesāka Hosa, brīvs vārtu priekšā izslidoja Sandis Ozoliņš, taču neizdevās apstrādāt ripu tā, lai izdarītu metienu. Pēc mirkļa Oļegs Sorokins kļūdījās laukuma vidusdaļā un tikai Masaļska veiksmīgā spēle (ar plecu atvairīja ripu) glāba no nepatikšanām.

Spraiga cīņa ritēja arī turpmāk, taču vienā no epizodēm nepaveicās Dinamo. Galviņš mazliet aizrāvās uzbrukumā un pārkāpa noteikumus. Maskavieši skaitlisko vairākumu centās izmantot un pārņēma inciatīvu savās rokās. Vienā no situācijām viesi izdarīja trīs metienus pēc kārtas, ripa atlēca tieši pa metienam Ņikitam Filatovam, kurš to raidīja zem pārlikņa - 1:1.

Dinamo arvien enerģiskāk centās uzbrukt, it īpaši skaitliskā vairākuma situācijā. Mājinieki izdarīja vairākus ļoti bīstamus metienus, taču vārtsargs Baruļins bija nepārspējams.

Nepilnas divas minūtes pirms perioda beigām komandas saņēma abpusēju noraidījumu. 68 sekundes pirms pārtraukuma CSKA uzbrukumā bīstami spēlējošo Paršinu ar noteikumu pārkāpumu apturēja Ņiživijs, tādēļ arī pēdējā trešdaļa bija jāsāk trijatā pret četriem maskaviešiem.

Pēdējais periods sākās ne visai veiksmīgi laukuma saimniekiem. Neilgi pēc tam, kad komanda atkal bija pilnā sastāvā, noteikumus pārkāpa Ozoliņš. CSKA bīstami saspēlējās, tomēr mazākumu izdevās izturēt.

Abas komandas spēlēja ļoti uzmanīgi, saprotot, cik dārgi var maksāt zaudēti punkti. Mazliet aktīvāki bija maskavieši, kuri vairāk kontrolēja ripu. Dramatiskā gaisotnē aizritēja pamatlaika pēdējās minūtes, rīdziniekiem bija vairākas labas izredzes, taču tās palika nerealizētas.

Papildlaiks bija nervus kutinošs. Hosa nopelnīja nevajadzīgu pārkāpumu uzbrukumā (par sitienu ar nūju). CSKA iespieda dinamiešus aizsardzības zonā, izdarīja vairākus metienus, taču rīdzinieki to izturēja. Rodrigo Laviņš trīs reizes pēc kārtas bloķēja spēcīgos CSKA metienus. Papildlaika izskaņā bija vēl pāris labas iespējas, taču līdz metienam tikt neizdevās. Pēdējās sekundēs CSKA metienus lieliski atvairīja Masaļskis.

Uzvaras liktenis izšķīrās pēcspēles metienu sērijā. Jakovs Filovs pirmais izpildīja metienu un apspēlēja Masaļski. Ņiživijs Baruļinu apspēlēja, taču metiens - pāri vārtiem. Paršins līdzīgā stilā apspēlēja Masaļski. Dārziņš elegantā manierē noguldīja Baruļinu un ieslidināja ripu pretējā stūrī. Suglobovs apspēlēja Masaļski, taču ripa trāpīja pa vārtu stabiņu. Karsumam vārtsargu apspēlēt neizdevās.

Pēc šīs spēles CSKA ar 81 punktu saglabāja 7.vietu kopvērtējumā, ar 78 punktiem seko Dinamo. Torpedo pēc svētdienas spēles ar 72 punktiem ir 9.vietā.

x x x

KHL spēle

Rīgas Dinamo 1:1 Maskavas CSKA

Vārtu guvēji: Ankipāns (Sprukts, Karsums) - 1:0 (4:55), Filatovs (Korņejevs, Paršins) - 1:1 (31:51, vair.).

Soda minūtes: 12 - 8.
(Laviņš, Galviņš, Iguldens, Ņiživijs, Ozoliņš, Hosa)

* Šosezon CSKA zaudēts visās četrās spēlēs
* Ankipāns guva savus 8.vārtus šosezon. Viņa kopējā sezonas bilance ir 23 (8+15) punkti 49 spēlēs, koeficients +10.

10. Severstaļ 71
11. Minskas Dinamo 62