Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Znaroks, Vītoliņš un Maskavas Dinamo iegūst Gagarina kausu

Kontinentālās hokeja līgas finālsērijas izšķirošajā 7.spēlē trešdien Omskā ar 1:0 uzvarēja Maskavas Dinamo, tādējādi ar 4:3 triumfējot visā finālsērijā pār Georgija Pujaca pārstāvēto Omskas Avangard. Vienīgos vārtus Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītās komandas labā guva čehs Jakubs Klepišs mača 53.minūtē.

Pirmais bīstamais moments pie Dinamo vārtiem radās 6.minūtē, kad Aleksandrs Perežogins pēc lieliskas Romana Červenkas piespēles uzmeta virsū vārtsargam Jerjomenko.  Jau nākamajā uzbrukumā īstu pirti pie Kari Ramo sargātajiem Avangard vārtiem sakūra viesi, bet ne Leo Komarovs, ne Sergejs Soins neprata somu pārspēt. Fantastiska izdevība nedaudz vēlāk bija Dinamo uzbrucējam Denisam Mosaļovam, kuram tomēr neizdevās raidīt ripu praktiski tukšos vārtos, jo patraucēja aizsargs. Perioda beigu daļā komandas saņēma abpusēju noraidījumu, bet divas minūtes četri pret četri rezultātu atklāt nepalīdzēja. Noslēdzošajās minūtēs pārsvars piederēja mājiniekiem, tomēr rezultātu pirmajās 20 minūtēs neizdevās atklāt nevienai no komandām.

Otro periodu jau aktīvāk sāka mājinieki, regulāri viesojoties maskaviešu aizsardzības zonā, bet neko ārkārtīgi bīstamu neizveidojot. Dinamo centās atbildēt ar saviem asajiem pretuzbrukumiem - vienā no tiem pret Ramo izskrēja pat divi Znaroka padotie, bet tika izgrūsti vārti. Galu galā Avangard aktivitāte vainagojās ar Dinamo noraidījumu un vairākumu. Reālākā iespēja tajā gūt vārtus gan bija mazākumā esošajiem maskaviešiem - Gorovikovs ieslidoja zonā un ar meistara cienīgu pauzi izdarīja metienu, kuru ar grūtībām atvairīja Kari Ramo. Tuvojoties perioda beigām, omskiešu pārsvars pieauga un visa darbība praktiski notika pie Jerjomenko vārtiem, bet rezultāts nemainījās - bezvārtu neizšķirts arī pēc diviem periodiem.

Pēdējo pamatlaika periodu labāk sāka Dinamo, izveidojot vairākas iespējas gūt vārtus. Perioda 4.minūtē muļķīgu divminūšu noraidījumu saņēma Perežogins, kurš vairākus metrus noslidoja ar ripu rokā. Uzreiz sekoja vēl viens noraidījums Avangard rindās par sitienu ar celi un mājinieki vairāk kā minūti palika trijatā. Maskavieši darīja visu, kas viņu spēkos, bet šo kritisko mazākumu Avangard tomēr izturēja. Spēles turpinājumā abas vienības darbojās aktīvi, tomēr metienu bija maz. Pēc spēlētām 53 minūtēm beidzot tika gūti vārti - Mareks Kvapils iedeva lielisku piespēli vārtu priekšā Jakubam Klepišam, kurš to raidīja tieši Ramo vārtos un 1:0. Omskas uzbrukuma līderis Romans Červenka neizmantoja Avangard labāko iespēju visā mačā mazāk kā sešas minūtes pirms pamatlaika beigām, raidot ripu garām Jerjomenko sargāto vārtu stūrim.

Vēl viens trieciens Omskai sekoja 56.minūtē, kad komanda saņēma sodu par skaitliskā sastāva pārkāpumu, vēl vairāk samazinot izredzes atspēlēties. Mazākumu omskieši izturēja, atlika vēl divas minūtes pamatlaikā. Pusminūti vēlāk vārtus atstāja Ramo un Avangard jau sešatā centās glābt spēli. Lai gan omskieši cīnījās līdz pēdējām sekundēm, Jerjomenko palika nepārspēts. Trešo maču pēc kārtas uzvarēja Maskavas Dinamo, no rezultāta 1:3 sērijā tomēr spējot atspēlēties un iegūstot Gagarina kausu!

Uzvaras vārtu autors Jakubs Klepišs pie Gagarina kausa tika jau otro gadu pēc kārtas - pērn čehu hokejists to ieguva Ufas Salavat Julaev sastāvā. Tikmēr treneru duets Znaroks&Vītoliņš tika pie sava pirmā kausa, gūstot revanšu par zaudējumu finālsērijas 7.spēlē pret Kazaņas Ak Bars pirms diviem gadiem, toreiz vēl pie HK MVD stūres.

Par Gagarina kausa izcīņas vērtīgāko spēlētāju jeb MVP tika atzīts Maskavas Dinamo vārtsargs Aleksandrs Jerjomenko, kurš stabilu un pārliecinošu spēli demonstrēja visu play-off turnīru. Izšķirošajā spēlē viņš atvairīja visus 18 Omskas metienus.

Trešo reizi Gagarina kausa liktenis izšķīrās tikai 7.spēlē, arī šoreiz uzvarētāji izšķirošajā mačā neielaida nevienus vārtus. Kazaņas Ak Bars 2009.gada fināla 7.mačā ar 1:0 uzveica Jaroslavļas Lokomotiv, bet gadu vēlāk arī Znaroka un Vītoliņa vadītos MVD (2:0).

Līdz ar KHL sezonas noslēgumu Latvijas izlases treniņnometnei jau tuvākajā laikā varēs pievienoties aizsargs Georgijs Pujacs, kurš Avangard sastāvā izšķirošajā mačā uz ledus pavadīja 23:02 minūtes.

Kontinetālā hokeja līga. Fināls. 7.spēle. Omska, Arena Omsk.

Omskas Avangard – Maskavas Dinamo 0:1 (0:0;0:0;0:1)

Vārti: 52:03 Klepišs 0:1;

Vārtsargi: Kari Ramo – Aleksandrs Jerjomenko

Metieni: 18 (7/9/2) - 19 (11/4/4)

Soda minūtes: 8-4

Skatītāji: 10318