Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

Kenijiete Jepčirčira pasaules čempionātā Rīgā trešo reizi uzvar individuālajā vērtējumā pusmaratonā

Kenijiete Peresa Jepčirčira svētdien pasaules čempionātā Rīgā trešo reizi uzvarēja individuālajā vērtējumā pusmaratonā, bet labākā no Latvijas sportistēm bija Jeļena Ābele, ieņemot 57.vietu.

Jepčirčira finišēja ar jaunu čempionātu rekordu stunda septiņas minūtes un 25 sekundes. Viņas kontā ir arī pasaules čempiones tituls 2016.gadā Kārdifā komandu sacensībās.

Visas trīs vietas uz goda pjedestāla ieņēma Kenijas skrējējas, otro vietu ar rezultātu 1.07:26 izcīnot Margaretai Čelimo Kipkemboi, bet trešo ar rezultātu 1.07:34 - Katerina Rilaina Amanang'Ole.

Labākā no Latvijas skrējējām bija Ābele, kura ar rezultātu stunda 18 minūtes un 13 sekundes ieņēma 57.vietu 72 skrējēju konkurencē.

64.vietu izcīnīja Ilona Marhele (1.21:28), 65.vietu - Anna Kļučņika (1.21:52), bet 68.vietu - Agata Strausa (1.26:28).

Jau ziņots, ka svētdien jūdzes skrējienā ar jauniem pasaules rekordiem uzvarēja etiopiete Diribe Veltedži (4:20,98) un ASV skrējējs Hobss Keslers (3:56,13), bet par uzvarētājiem piecu kilometru distancē kļuva kenijiete Beatrise Čebeta un Etiopijas skrējējs Hagoss Gebrhivets, Latvijas skrējējam Uģim Jocim sasniedzot jaunu Latvijas rekordu 14 minūtes un 14 sekundes.