Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +2 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 21. februāris
Eleonora, Ariadne

Latvijas dzelzceļš kļuvis par asociācijas RailNetEurope pilntiesīgu dalībnieku

Kļūšana par asociācijas RailNetEurope (Association for facilitating international traffic on railway infrastructure, RNE) pilntiesīgu dalībnieku VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) ir būtiska, jo saskaņā ar Latvijas plānoto pievienošanos Ziemeļjūras – Baltijas jūras dzelzceļa kravu pārvadājumu koridoram (RFC8) 2020.gadā, LDz no 2020.gada 10.novembra būs jānodrošina iespējas veikt dzelzceļa kravu pārvadājumus Ziemeļjūras – Baltijas dzelzceļa kravu koridorā, [portālu Diena informē uzņēmuma pārstāvji.

LDz prezidents Edvīns Bērziņš saka, ka “uzņemšana šajā asociācijā kārtējo reizi apliecina, ka LDz tiek uztverts kā ļoti nozīmīgs starptautiskais partneris dzelzceļa nozarē un ieņem būtisku lomu ziemeļu – dienvidu un austrumu – rietumu koridoros. Dalība RailNetEurope un jaunais pienākums nodrošināt kravu pārvadājumus RFC8 koridorā LDz pavērs vēl plašākas iespējas nostiprināt savas pozīcijas starptautiskajos tranzīta koridoros. Tas ļaus ne tikai palielināt kravu pārvadājumu apjomu, bet arī piesaistīt ārvalstu kapitālu, kas pozitīvi ietekmēs ne tikai uzņēmuma finanšu rādītājus, bet sekmēs arī valsts tautsaimniecību kopumā.”

Asociācija izveidota 2004. gadā, lai palīdzētu risināt problēmas/izaicinājumus ar kurām saskaras starptautiskā dzelzceļa nozare. Tās galvenais uzdevums ir rast risinājumus problēmām, ar kurām saskaras RNE dalībnieki, kā arī viņu klienti un biznesa partneri.

Starp RNE uzdevumiem ir operatīvas starptautiskās sadarbības veicināšana dzelzceļa jomā, kā arī atbalsta sniegšana saistībā ar atbilstību Eiropas tiesiskajam regulējumam. Tas nozīmē izstrādāt saskaņotus starptautiskos biznesa procesus, veidnes, rokasgrāmatas un vadlīnijas. Tāpat RNE uzdevums ir palīdzēt asociācijas dalībniekiem risināt strauji mainīgās dzelzceļa nozares problēmas Eiropā un veicināt starptautisko dzelzceļa satiksmi.

Ar mērķi panākt  dažādu pārvadājumu koridoru ieviešanas pieeju stingrāku saskaņošanu, visi koridori izmanto RNE piedāvāto koridoru koordinācijas platformu. Koridoru darbība caur RNE ļauj kopīgi izstrādāt saskaņotus koridoru pārvaldības procesus un instrumentus, kas būtu labvēlīgi gan kravu pārvadātājiem, gan arī infrastruktūras pārvaldītājiem un jaudas sadalītājiem, kuri arī ir daļa no vairākiem koridoriem.

LDz aktīvi darbojas arī Eiropas dzelzceļu un infrastruktūras uzņēmumu kopienā (CER) un  Starptautiskajā dzelzceļu savienībā (UIC). Turklāt LDz prezidents kopš 2017.gada decembra ir  UIC Vadības komitejā, bet kopš 2019.gada janvāra Bērziņš pilda UIC Eiropas reģiona pirmā viceprezidenta pienākumus. Darbs Vadības komitejā dod iespēju LDz veicināt Latvijas un Baltijas reģiona atpazīstamību, sadarbojoties ar lielākajiem Eiropas dzelzceļiem, paust LDz pozīciju atbilstoši Latvijas transporta nozares interesēm un rast jaunas attīstības iespējas.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pensiju fondi apsteidz inflāciju(1)

Pensiju otrā līmeņa uzkrājumu veidošana Latvijā izpelnās visai plašu viedokļu spektru – gan atbalstošu, gan klaji noraidošu. Otrais līmenis, respektīvi, fondēto pensiju sistēma, ir izveidots, lai ra...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses