Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 23. februāris
Haralds, Almants
Vairumam vidējās paaudzes cilvēku vecumdienās pensija var būt ļoti maza. Vispiemērotākais uzkrājumu veids ir iemaksas trešajā pensiju līmenī.

Nākotnes pensionāri var būt pašreizējo zemo algu gūstekņi

Dinamika ir pozitīva, taču, lai izskaustu nabadzību vecāka gadagājuma ļaužu vidū, ar to ir par maz. Runa ir par vidējās vecuma pensijas izmaiņu tendencēm Latvijā. Kopš XXI gadsimta sākuma vidējās vecuma pensijas apmērs Latvijā ir gandrīz četrkāršojies. Cenas šajā laika periodā nav augušas tik strauji, un nosacīti var runāt arī par pensionāru pirktspējas palielināšanos.

Top komentāri

.
.
Paņemam kalkulatoru un paspēlējamies- pieņemsim, ka nodokļus sākam maksāt vidēji 21 gada vecumā, tajā skaitā socnodokli, no kura it kā jāveidojas pensijai. Jāstrādā mums līdz 65 gadu vecuma sasniegšanai. Tātad maksājam vidēji 44 gadus. Tātad- mums ir viens EURO, kurš tiek iemaksāts pensiju kautkādā līmenī. Mums ir 21 gads. Gada inflācija Latvijā pēdējos 10 gados ir 4,1%/gadā (vidējais rādītājs). No mūsu EURO pēc 44 gadiem palicis pāri 21 cents- pārējo ir apēdusi inflācija. Un tas ir tikai inflācijas faktors. Ir vēl citi momenti- banku komisijas par "kontu apkalpošanu", augoši nodokļi utt. Secinājums- pensiju sistēma ir pilnīgs blefs, un nabagi mēs būsim visi, kas uz to paļausies.
Jansons
J
Salīdziniet pirmos Ulmaņlaikus un tagadējos 30 gadus. Attīstība nosacīta, valstij aug parāds , visi pie siles esošie griež rebes uz velna paraušanu. Politiķi+spēka struktūras+noziedzīgā pasaule kā viens vesels.
viesis
v
Nekā jauna. Tas viss sen jau bija zināms, un vienīgais secinājums kas no tā izriet- ka godīgi strādāt šeit nav jēgas.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Jo sarežģītāk, jo interesantāk

Lai gan 12. klasē Andrejs Gorbunovs kādu brīdi ļāvās zināmām šaubām un meklējumiem, beigu beigās viņš tāpat izvēlējās apgūt lidmašīnas pilota profesiju – tieši tā, kā bija gribējis jau kopš bērnības.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses