Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +4 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 24. februāris
Diāna, Dina, Dins

Politika

Saeimas 70% draudzības © DIENA(13)

Nesen apritēja 500 dienu, kopš 12. Saeima 2014. gada 4. novembrī ķērās pie darba. Šajās 500 dienās deputāti jau paspējuši gan izcelties ar skandāliem un pārkāpumiem, gan pieņēmuši vairākus strīdīgus likumus un apstiprinājuši divas valdības. Nav brīnums, ka par tautas kalpiem ikdienas sarunās un sociālo tīklu ierakstos reti gadās dzirdēt pozitīvus vārdus un uzslavas.

Ašeradens pārslēdz ātrumu © DIENA(23)

Vismaz divas reizes mūžā Arvils Ašera­dens (Vienotība) stājies liktenī­gi tuvās attiecībās ar ekonomiku. Pir­mās šādas attiecī­bas bija viņa pirmās laulības ar ekono­mista Ojāra Kehra māsu Anitu, otrās ir ta­gad, kad ar viņa stāšanos ekonomikas mi­nistra (un arī premjera biedra) amatā Aše­radena pārstāvētā partija Vienotība cer atjaunot savu iekšējos ķīviņos zaudēto po­pularitāti, ietekmi un autoritāti, lai gan Ekonomikas ministriju (EM) Arvils pār­ņem stāvoklī, kuru dažs labs nekautrējas salīdzināt ar drupām.

Pavisam cits Kārlis © DIENA(60)

Kārlis Šadurskis ir viens no trijiem jaunajā valdībā, kurš nav strādājis iepriekšējā Ministru kabinetā. Izglītības un zinātnes ministrijas vadībā viņš atgriežas vairāk nekā pēc desmit gadu pārtraukuma. Tas nes līdzi fonu, kas var arī traucēt. Tajā pašā laikā pa šiem gadiem viņš ir ļoti mainījies un, dažuprāt, varētu arī pārsteigt.

Šķērsgriezumā: Cik grupējumu un kādi līderi ir ZZS © DIENA(34)

Ļoti iespējams, ka Zaļo un Zemnieku savienība uzņēmās valdības veidošanu ne tik daudz ar domu kļūt par valdošo partiju, kas gatava pārņemt atbildību par valsti ar visiem no tā izrietošajiem riskiem. Tā drīzāk saredzēja iespēju šādi novājināt un sašķelt Vienotību kā savu nopietnāko konkurentu.

Mans draugs prezidents Vējonis © DIENA(49)

Pēc intensīva popularitātes vairošanas perioda, kas nesis arī panākumus, Valsts prezidentam Raimondam Vējonim prezidentūras pirmā pusgada izskaņā būs jāpieņem nopietnākais lēmums savā līdzšinējā darbībā – jāizvēlas nākamais valdības vadītājs, kam būs liela nozīme Latvijas politikā.

Valdība izslīd caur pirkstiem © DIENA(84)

Laimdota Straujuma demisijai sāka noskaņoties jau pēc Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē, bet viņa nevēlējās atstāt aizsāktos darbus. Viņa nekad nebija vēlējusies kļūt par Ministru prezidenti un gandrīz pirms diviem gadiem bija ilgi jāpierunā uzņemties šo darbu. Sabiedrības vērtējums par viņas pirmajo valdību 2014.