Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Latvijā

Direktora vietniece: Skolotājs ir pēdējais bastions(1)

Bērni vislabāk apgūst jaunas lietas, ja metodes tiek dažādotas. Skolotāji mūsdienās nereti ir kā pēdējais bastions, kam jāspēj tikt galā ar daudzām lietām – ikdienā vispirms jārisina skolēnu emocionālie un savstarpējo attiecību jautājumi, pat sociālās problēmas, lai varētu nonākt līdz zināšanu apguvei. Tomēr šie izaicinājumi vienlaikus ir arī profesijas priekšrocības, jo skolotāja darbā nav divu vienādu dienu - no vilšanās par kādu neizdošanos līdz gandarījumam par paveikto laiks dažkārt mērāms ne stundās, bet minūtēs.

Nevaram izvēlēties vietu tikai pēc arhitektūras vīzijas © DIENA(33)

"Jūs man varat tieši vaicāt, vai es lobēju konkrētu koncertzāles vietu. Es personīgi nevienu vietu nelobēju. Es gribu tieši pretējo – es gribu, lai darbinieki Ministru kabinetam galdā uzliek visu deviņu vietu analīzi," intervijā uzsver kultūras ministre Dace Melbārde (NA).

Lielāku skaidrību par reformu © DIENA(14)

Iepriekšējo 29 gadu pieredze pierāda, ka centralizēta reģionālās attīstības vadīšana valstī neveicas, tāpēc atbildība un būtiska daļa naudas jānodod pašiem reģioniem – pauž Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) vadītājs Gints Kaminskis.

Kariņš: Mēs veidojam stabilu un ilgtspējīgu finanšu sektoru(7)

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), ceturtdien tiekoties ar ASV Finanšu ministrijas sekretāra vietnieku terorisma finansēšanas jautājumos Maršalu Bilingsliju, uzsvēra, ka Latvijas valdība ir apņēmusies izveidot stabilu un ilgtspējīgu finanšu sektoru un turpinās uzsākto darbu pie finanšu sektora sakārtošanas.

Rinkēvičs: Latvija atbalsta atklātu politisko dialogu ar Turciju(2)

Ceturtdien, 16. maijā, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) tikās ar Turcijas ārlietu ministru Mevlitu Čavušolu, kurš Latvijā uzturējās oficiālā vizītē. Tikšanās laikā ministri pārrunāja Latvijas un Turcijas divpusējās attiecības, drošības politikas jautājumus, sadarbību NATO un starptautiskajās organizācijās, Eiropas Savienības (ES) un Turcijas attiecības, kā arī aktuālos starptautisko attiecību jautājumus.

Rīgas 6. vidusskolas vecāku padomes vēstule: Latvijas unikālā mūzikas kultūra – zem sitiena(7)

Publicējam Rīgas 6. vidusskolas vecāku padomes vēstuli pret Izglītības un zinātnes ministrijas plānoto reformu, kas paredz no 2020./2021. mācību gada vairs nefinansēt specializēto novirzienu programmas vispārizglītojošās skolās. Vēstule adresēta Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV), Izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP), Kultūras ministrei Dacei Melbārdei (NA), Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājam Mārtiņam Bondaram (AP), Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājam Arvilam Ašeradenam (JV).

Bērziņš un Strakšas pauž aizdomas par Linkaita slēptiem nodomiem attiecībā uz LDz(8)

Publicējam AS Latvijas dzelzceļš valdes priekšsēdētāja Edvīna Bērziņa un valdes locekļa Aivara Strakšas vēstuli, kas adresēta premjeram Krišjānim Kariņam (JV), AS Latvijas dzelzceļš Padomes priekšsēdētājam Jānim Langem, ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšniekam Jēkabam Straumem, OECD, Saeimas Nacionālās drošības komisijai un Valsts kancelejai. Vēstulē paustas aizdomas, ka "satiksmes ministra Tāļa Linkaita īstenotās darbības ir vērstas uz Latvijas valsts uzņēmuma Latvijas dzelzceļš darbības graušanu, iespējams, AS Baltijas Ekspresis interesēs, ar mērķi pri(h)vatizēt LDz, pirms tam LDz būtiski novājinot cenas samazināšanai."

Neesam izglītības "ātrā ēdināšana" © DIENA(46)

Augstākā izglītība visus šos gadus bijusi pabērna lomā. Nozarei kopumā finansējums attiecībā pret IKP ir pietiekami augsts, bet tas neattiecas uz augstāko izglītību, pauž Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks.

Šadurska atbilde uz Pastares vēstuli: Dziedāšanas tikums un dziesmu svētki latviešiem būs mūžam(28)

"Mūžu mūžos būs dziesma… un mūžam dziesmu svētkos nāks meitene baltās zeķēs."
/Imants Ziedonis/

Izlasot Agneses Pastares atklāto vēstuli, biju patiesi izbrīnīts par to, ko cienījamā Pastares kundze ir spējusi saskatīt pagājušā gada vasarā veiktajos Vispārējās izglītības likuma grozījumos, kuri ir cieši saistīti ar jauno vispārējās vidējās izglītības standartu un stāsies spēkā vienlaikus ar pāreju uz jauno standartu.

Kad piedzīvosim jaunu Nacionālo koncertzāli Rīgā?(45)

Neskaitāmās nozares profesionāļu un valsts pārvaldes pārstāvju diskusijās par Nacionālo akustisko koncertzāli Latvijas galvaspilsētā pausts vienots viedoklis, ka tās trūkums mazina Latvijas ekonomikas, kultūras un tūrisma konkurētspēju starptautiskajā vidē. Ir pilnībā skaidrs un neapstrīdams, ka augsta līmeņa koncertzāle, turklāt ar ambīcijām uz nacionālas akustiskās koncertzāles statusu Rīgā, ir nepieciešama.

Mājiens ar mietu par vēlamo lēmumu © DIENA(6)

Ja izrādīsies, ka pārmetumi Latvijas dzelzceļa valdei nav pamatoti, ministram būtu jāatkāpjas, sarunā ar Guntaru Gūti atzīst Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta Latvijas pārstāvniecības vadītājs Andris Grafs.