Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Latvijā

Viedoklis: Veselības nozares neefektivitāte ir stipri pārspīlēta(1)

"Runājot par efektivitāti veselības aprūpē, būtu jānodala mūsu katra subjektīvās sajūtas un personīgā pieredze no objektīviem veselības statistikas rādītājiem un citiem datiem, kas arī atspoguļo efektivitāti. Mana pārliecība ir, ka Nacionālā veselības dienesta uzņemtais kurss ir pareizs," saka Biofarmaceitisko zāļu ražotāju asociācijas Latvijā (BRAL) valdes locekle Signe Vēliņa.

Burovs: Pāragri spriest, vai Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu gadījumā GKR startēs kopā ar Saskaņu(2)

Ja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) tomēr panāks Rīgas domes atlaišanu, partija Gods kalpot Rīgai (GKR) būs gatava piedalīties ārkārtas vēlēšanās, taču pagaidām vēl pāragri spriest, vai tā startēs kopā ar pašreizējo koalīcijas partneri Saskaņa, trešdien žurnālistiem sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR).

Strautiņš: Nozaru varonība pārsteidz © DIENA

Latvijas apstrādes rūpniecība šogad aug lēni, pirmajos desmit mēnešos palielinot ražošanu par 2,6%, bet oktobrī gada griezumā – par 1,8%. Gan pasaules ekonomikas vispārējais vājums, gan meža nozares satricinājumi visu laiku uztur risku, ka gada izmaiņu temps paies "zem nulles". Taču, atsevišķām nozarēm epizodiski demonstrējot superspējas, līdz šim no krituma izdevies izvairīties. Igaunijas apstrādes rūpniecība oktobrī pa naža asmeni staigājusi vēl precīzāk – tās gada pieaugums bija tikai 0,1%.

Gūtmanis: Centrālie baņķieri – Par-isti un svētās govis © DIENA(8)

Izvēlēties nākamo centrālās bankas vadītāju ir lēmums ar tālejošām sekām, jo šis amats ietekmē ekonomikas politiku valstī vairāk nekā daudzi citi augsti amati. Lēmumi, pieņemti kopā ar citiem pie lielāka galda Frankfurtē, kādām ļoti bagātām sabiedrības grupām būs ienesīgi, citām - pavisam neizdevīgi.

Viedoklis: Reklāmas ierobežojumi – ierocis mediju un valsts suverenitātes vājināšanai

Mediju vidi novembrī satricinājušais All Media Baltics lēmums slēgt vecākā Latvijas privātā televīzijas kanāla LNT Ziņu dienestu, atsedzis ne visai jaukas žurnālistikas aizkulišu dzīves ainas, par kādām lielai daļai sabiedrības nebija ne jausmas. Izrādās, skatītāju apjūsmotās TV personības nemaz nav bijušas televīzijas algoti darbinieki, bet gan pašnodarbinātie vai honorāru saņēmēji. Tagad darbu zaudējušie paliek bez sociālajām garantijām. Darba tiesiskās attiecības un mēģinājumi to apiet izmaksu mazināšanai ir jūtīgs jautājums. Bet atstāsim to pašu iesaistīto un atbildīgo institūciju ziņā.