Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

2Annas

Festivāla 2Annas Grand Prix iegūst Argentīnas filma Pēdējā stunda

Šogad par labāko konkursa filmu žūrija atzina un Grand Prix balvu, tēlnieka Aigara Zemīša veidoto Zelta Annas statueti, saņēma Agrentīnas režisoru radītā dokumentālā/eksperimentālā filma Pēdējā stunda, savukārt par Baltijas īsfilmu konkursa uzvarētāju atzīta Lietuvas režisora veidotā spēlfilma Guļamrajons, kas ieguva Ģipša Annas statueti un balvu no BBPostHouse un BBRental, – filmēšanas ekipējuma nomu un iespēju veikt filmu pēcapstrādi 2000 eiro vērtībā.

Izveidots festivāla 2Annas podkāsts

Festivāls 2Annas sadarbībā ar Radio NABA izveidojis podkāstu Divas Annas sarunājas, kurā varēs iepazīties ar festivāla vēsturi, programmām un aktualitātēm arī audiālā veidā. Podkāsts veidots kā īpašs veltījums 25 gadu jubilejai un īsfilmu vēsturei Latvijā. Sarunās un eksperimentālās rubrikās piedalīsies režisori, festivāla kuratori, programmu direktori, žūrijas locekļi un kino zinātnieki. ir ceļojums kino pasaulē un tās nereti mītiskajos procesos, informēja festivāla rīkotāji.

Festivāls 2Annas aicina uz diskusiju par mākslas, cilvēka un vides mijiedarbību

Lekciju un sarunu ciklā Zeme Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2Annas kopā ar Vides risinājumu institūtu (VRI) organizē cikla noslēdzošo diskusiju Pieslēgties biotopam, kuras laikā sarunas dalībnieki pētīs, vai un kā dažādu mākslinieku darbu un skatpunktu iepazīšana var mainīt mūsu attiecības ar vidi. Diskusiju varēs skatīties festivāla oficiālajā Facebook lapā 2Annas ISFF ceturtdien, 25. martā, plkst. 18, informēja rīkotāji.

Festivāls 2Annas aicina uz tikšanos ar režisori Lailu Pakalniņu

Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2Annas lekciju un sarunu cikla Zeme ietvaros kopā ar režisori Lailu Pakalniņu būs iespēja noskatīties viņas dokumentālo filmu Leiputrija (2004), kas 2005. gadā tika nominēta Eiropas Kino akadēmijas balvai par gada labāko dokumentālo filmu. Pirms seansa sarunā ar režisori varēs uzzināt vairāk par filmas uzņemšanu un varbūt arī noskaidrot, vai Latvijā pastāv ekoloģiskais kino. Tikšanās noritēs festivāla oficiālajā Facebook lapā 2Annas ISFF ceturtdien, 25. februārī, plkst. 18, informēja festivāla rīkotāji.

Aicina pieteikt filmas 25. Starptautiskajam īsfilmu festivālam 2Annas

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2Annas, kas norisināsies 2021. gadā no 9. līdz 15. aprīlim, aicina pieteikt filmas jau 25. festivāla konkursa programmai. Festivāls 2Annas aicina pieteikties Starptautiskajā īsfilmu konkursā, Baltijas īsfilmu konkursā, Starptautiskā vidēja garuma filmu konkursā un Starptautiskajā bērnu un jauniešu konkursā.

Noskaidroti Īsfilmu festivāla 2Annas laureāti. Galveno balvu iegūst Francijas spēlfilma Kaili ielās naktī

15. februāra vakarā Kaņepes Kultūras centrā tika pasniegtas deviņas balvas Īsfilmu festivāla 2Annas dalībniekiem. Starptautiskajā konkursā par godalgotām vietām cīnījās 65 jaunas filmas, kas atlasītas no 2654 pieteikumiem no visas pasaules. Par labāko konkursa filmu atzīta un Grand Prix balvu, tēlnieka Aigara Zemīša veidoto Zelta Annas statueti un 1000 eiro naudas balvu no Latvijas Mobilā telefona saņēma Francijā radītā spēlfima Kaili ielās naktī, režisors - Benuā Rambūrs. Par Baltijas īsfilmu konkursa uzvarētāju atzīta Lietuvas spēlfilma Kvarcs, režisores - Odeta Riškute un Klaudija Matvejevaite, kas ieguva Annas statueti un balvu no BBPost House un BBRental, - filmēšanas ekipējuma nomu un iespēju veikt filmu pēcapstrādi 2000 eiro vērtībā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide