Starp viesiem ir Lielbritānijas, Itālijas, Vācijas, Rumānijas un Somijas kinofestivālu pārstāvji, kā arī starptautiski režisori, kuri gatavi dalīties pieredzē un apmainīties zināšanām ar vietējās industrijas veidotājiem. Nozares pārstāvji tiekas dažādās diskusijās, lekcijās un meistarklasēs, kas ik gadu notiek Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2Annas Industrijas dienu ietvaros. Šī programma nu jau kļuvusi par neatņemamu festivāla sastāvdaļu, jo paver ceļu dialogam par nozares aktualitātēm industrijas pārstāvju vidū, kā arī pietuvina plašāku publiku kino industrijas aizkulisēm.
Otrdien, 8. aprīlī, plkst. 17.00 apmeklētāji tiek aicināti uz diskusiju Kā orientēties filmu festivālu pasaulē?, kurā būs iespēja uzzināt par festivālu vides izaicinājumiem.
Trešdien, 9. aprīlī, plkst. 17.00 norisināsies diskusija Žanru hibrīdi – to radošais potenciāls un definīcijas problēmas, kurā tiks aplūkots jautājums par to, kāpēc un kā dažādi žanri tiek sapludināti, lai veidotu vienotu, daudzslāņainu māksliniecisko vīziju.
Šogad īpašie viesi ir apvienība A Wall is a Screen no Vācijas, kas 9. aprīļa vakarā aicina uz īpašu kino pastaigu. Radošais kolektīvs, kas veido īsfilmu ekskursijas, ir uzstājušies vairāk nekā 350 starptautiskos pasākumos, un ar Gētes institūta Rīgā atbalstu ieradīsies arī Latvijā. A Wall is a Screen organizē urbāno ekskursiju, īsfilmu programmu un performanci, piesavinoties publisko telpu un demonstrējot kino uz ielas.
Kuratori ir izvēlējušies septiņas dažādas lokācijas Rīgā, kur tiks demonstrētas septiņas starptautisku autoru īsfilmas, kas caur humoru un atsaucēm uz vidi veidos unikālu un jaunu kontekstu mākslas darbam. Iepriekš ir zināms tikai sākuma punkts, filmas un citas vietas paliek kā pārsteigums apmeklētājiem.
Tikšanās vieta – Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Jaņa Rozentāla laukums 1, 9. aprīlī plkst. 21.00. Filmas tiks demonstrētas oriģinālvaloda ar subtitriem angļu valodā. Dalība bez maksas visiem interesentiem.
Savukārt ceturtdien, 10. aprīlī, plkst. 17.30 notiks lekcija Kolektīvās un līdzdalības filmēšanas metodes, kas izaicina tradicionālās filmu hierarhijas struktūras, meklējot alternatīvus veidus, kā organizēt filmēšanas procesu.
Līdztekus notiek arī Jauno Kritiķu darbnīca, kas turpina veidot jauno kritiķu paaudzi Baltijā, un Skaņas pēcapstrādes radošā darbnīca, kas sniedz pamatiemaņas foley mākslā. Arī tīklošanas pasākums nodrošinās platformu jauniem sadarbības veidiem starp industrijas profesionāļiem, veicinot jaunas idejas un projektus filmu jomā.
Kino pastaigu organizē Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2Annas ar Gētes institūta Rīgā atbalstu, sadarbībā ar apvienību A Wall is a Screen un Latvijas Nacionālo mākslas muzeju.
Starptautiskais īsfilmu festivāls 2Annas norisināsies Rīgā no 4. līdz 10. aprīlim, vairāk informācijas par industrijas norisēm varat atrast festivāla mājaslapā https://2annas.lv/lv/industrija un sociālo tīklu platformās Facebook un Instagram.