Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Andžejs Duda

Dudas sāncensis dibinās jaunu pilsonisko kustību

Varšavas mērs Rafals Tšaskovskis, kuru tikko notikušajās Polijas prezidenta vēlēšanās ar nelielu balsu pārsvaru pārspēja līdzšinējais valsts galva Abdžejs Duda, piektdien paziņojis, ka dibinās jaunu pilsonisko kustību.

Duda uzliek veto vēlēšanu likuma grozījumiem

Polijas prezidents Andžejs Duda ceturtdien uzlicis veto valdošās konservatīvās partijas "Likums un taisnīgums" (PiS) ierosinātajām izmaiņām vēlēšanu kārtībā, kas nākamgad gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās nāktu par labu lielajām partijām.

Polijas prezidents anulē daļu tieslietu reformas

Polijas prezidents Andžejs Duda pirmdien negaidīti paziņoja, ka neparakstīs vairākus likumus, kas saistīti ar plašus protestus izraisījušo tieslietu reformu. Tas ir nepatīkams pavērsiens Polijā valdošajai nacionālkonservatīvajai partijai Likums un taisnīgums (PiS), kurai pārmet mēģinājumus ierobežot tiesu varas neatkarību, palielinot tās politisko kontroli. Dudas lēmums ir milzīgs panākums Polijas pilsoniskajai sabiedrībai, kuras pārstāvji aizvadītajā nedēļā ik dienu izgāja ielās, lai protestētu pret valdības plānotajām izmaiņām tieslietu sistēmā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide