Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Apģērbs

Pārtapis kalpot ilgāk. Intervija ar apģērbu zīmola Pārtapis radītāju Kristīni Kalēju

Mūsdienās reti kad no apģērba šķiramies tāpēc, ka tas ir novalkāts, noplīsis, neder un vairs nespēj pieklājīgi pildīt savas praktiskās funkcijas. Biežāk iemesls ir apnikums vai sajūta, ka tērps vairs nav gana reprezentabls – neatspoguļo konkrētā brīža modes tendences vai valkātāja sociālo stāvokli. Arī impulsīvie pirkumi, atlaižu vilinājums liek iegādāties lietas, kuras īsti neatbilst gaumei un dzīvesveidam. Tad nu apģērbs nonāk kādā labdarībai domātā maisā vai atkritumu tvertnē, un par turpmākajām tā gaitām galva netiek lauzīta. Kristīne Kalēja šiem tekstilizstrādājumiem dod otro dzīvi, darinot jaunus tērpus no jau nokalpojušiem apģērba gabaliem, taču šūšana nav vienīgais veids, kā viņa rūpējas, lai pasaule apkārt būtu ''zaļāka''.

Varēsim šķirot arī tekstilu

Būtisku daļu no mūsu sadzīves atkritumiem veido apģērbi un citi tekstila izstrādājumi, kuru apjomus nepārtraukti palielina tā sauktā ātrā mode. Eiropas Savienības (ES) direktīva paredz, ka pēc pieciem gadiem ES dalībvalstīm būs jānodrošina tekstila izstrādājumu dalīta vākšana. Tikmēr Rīgā un tās apkārtnē pilotprojekta ietvaros izvietoti 20 speciāli konteineri tekstila izstrādājumu šķirošanai, lai izvērtētu cilvēku vēlmi šķirot tekstilu un aptuvenos savāktā materiāla apjomus.

Pērc jaunas kleitas, apejot veikalu

Ģērbies ātri, pērc jaunu – aptuveni tā varētu tulkot fast fushion jeb ātrās modes konceptu. Par to pēdējos gados aizvien vairāk runā saistībā ar atbildīgu attieksmi pret vidi un galu galā arī savu maciņu. Katru gadu vismaz divas jaunas kolekcijas ir ierasta modes namu prakse, taču nu jau tas šķiet pārlieku maz. Ja gadā iespējams piedāvāt 18 jaunu kolekciju, arī pārdot var vairāk.

Mūsu dizaineru tērpi spējuši iekarot prasīgo Azerbaidžānas dāmu sirdis

Lai gan sievietes Azerbaidžānā labprātāk izvēlas krāšņus un košus apģērbus, arī Latvijas dizaineru radītie tērpi sāk izcīnīt zināmu vietu tālās zemes modes pasaulē. Vietējie vīrieši joko, ka viņu sievietes ir gatavas valkāt pat vienkāršu kleitu, ja tādu ir izvēlējusies valsts pirmā lēdija, pirmdien vēsta laikraksts Diena.

Eņģeļi, kas jaunu biznesu padara iespējamu

Latvijā jau nedaudz vairāk nekā gadu darbojas biedrība Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls (LBET) - pērn, 29. aprīlī, notika tās dibināšanas sapulce, kurā vienkopus sanāca 23 Latvijas privātie investori. Šobrīd biedrībā darbojas 43 investori un trīs fondi kā sadarbības partneri, kuru galvenais mērķis ir atrast jaunus daudzsološus biznesa projektus, kur investēt savus privātos līdzekļus.

Uzvalkā uz velosipēda? Kāpēc gan ne!

Kādēļ gan uz darbu nevarētu braukt ar riteni? Tas taču nekas, ka uzvalkā - par pieredzi ikdienas transporta un apģērba izvēlē Marutai Laģei pastāstīja advokāts Aivo Leimanis.

Pareiza apģērba izvēle ikdienas braucieniem ar velosipēdu rudenī

Tie, kas visu vasaru lietoja divriteni kā alternatīvo transporta līdzekli ceļā uz darbu, visdrīzāk to turpina darīt arī rudenī. Ja ir iepriekšējo gadu pieredze, ekipējuma izvēle problēmas nesagādās, bet tiem, kam šis rudens būs pirmais uz velosipēda, varbūt var noderēt daži gadu gaitā uzkrāti padomi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide