Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 23. februāris
Haralds, Almants

Bērnu drošība

Lai nepieļautu zarnu infekcijas izplatīšanos, Siguldā atceļ bērniem paredzētos masu pasākumus

Zarnu infekcijas slimības dēļ Siguldas novadā šonedēļ atcelti visi masu pasākumi bērniem, aģentūru LETA informēja Siguldas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Sandra Tukiša. Lai izvairītos no zarnu infekcijas slimības izplatības šodien Siguldas pašvaldības vadība nolēmusi atcelt visus masu pasākumus, kuros šonedēļ bija paredzēta bērnu dalība. Bērni nepiedalīsies 20. septembrī plānotajā olimpiskajā dienā, 18. septembrī - drošības dienā, kā arī mobilitātes nedēļas pasākumos, stāstīja Izglītības pārvaldes vadītāja.

Jau pirmajās brīvlaika dienās slimnīcā ar nopietnām traumām nogādāti vairāki bērni

Bērnu un pusaudžu traumatisms, kā arī dažādi nelaimes gadījumi, kuros cieš bērni, vasaras brīvlaikā strauji pieaug. To apliecina arī aizvadīto brīvdienu skaudrā statistika, tāpēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi jau šodien aicina pieaugušos ar saviem bērniem pārrunāt dažādus drošības jautājumus, portālu Diena.lv informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.

Viens un nezināmā vietā

Pēc vairākiem publiski izskanējušiem gadījumiem, kad mazi bērni izsēdināti no sabiedriskā transporta un tas novedis pat pie traģiskām sekām, Iekšlietu ministrija (IeM) apņēmusies meklēt risinājumus, lai šādas situācijas vairs nepieļautu. Lai gan jau tagad ir noteikta kārtība, kā šoferiem jārīkojas, ministrijā tomēr saskata problēmas un uzskata, ka visiem iesaistītajiem jāuzņemas lielāka atbildība.

Risinājumi netipiskajam darba laikam

Ar projekta "Elastīga bērnu uzraudzības pakalpojuma nodrošināšana darbiniekiem, kas strādā nestandarta darba laiku" vadītāju Ivetu Baltiņu sarunājas Romāns Meļņiks.

FOTO: Bērni mācās iegūt superspējas

Ko darīt, ja esi nokļuvis ķezā? Kāds ir palīdzības tālruņa numurs? Kur ir tavas mājas? Kā sauc tavus vecākus? Kāds ir vecāku telefona numurs? Bērnu zināšanas par šiem ar drošību saistītajiem jautājumiem var viņus pasargāt un pat glābt viņu dzīvību, ja gadījies nonākt nelaimē.

Pētīs bērnu uzvedību internetā

Lai noskaidrotu bērnu uzvedību internetā, Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes mācībspēki un studenti pievienojās Eiropas Komisijas organizētam pētījumam Bērni vecumā no 0 līdz 8 gadiem un digitālās tehnoloģijas.

Bērni, lietojot mobilās ierīces, ir neaizsargāti

Draudi internetā ir visur, un tie var būt sevišķi bīstami jaunākiem lietotājiem. Turklāt bērni, kas lieto mobilās ierīces, ir vēl neaizsargātāki, jo bez pieaugušo uzraudzības var brīvi sērfot internetā jebkurā laikā vai vietā. Saskaņā ar Kaspersky Lab un _B2B International _veikto pētījumu pēdējo 12 mēnešu laikā kiberincidenti ir skāruši 22% respondentu bērnus. Šie incidenti ietvēra kiberiebiedēšanu vai sastapšanos ar vietnēm, kas satur jauniešiem kaitīgus materiālus.

Piektdien savainojumus guvuši vairāki bērni

Vakar dažāda smaguma traumas guvuši vairāki bērni, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Inga Vītola. Bērni traumas guvuši gan dārzā, gan braucot ar velosipēdu, gan arī iekštelpās.Vidzemē kāds 14 gadus vecs zēns nokritis no velosipēda, gūstot rokas lūzumu, bet Zemgalē 12 gadus vecs puika, krītot no velosipēda, guvis mugurkaula un kājas traumas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide