Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +6 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 28. marts
Ginta, Gunda, Gunta

Bērniem par drošību internetā mācīs Vaifijs

Kad mācību spēle par internetu ir tikpat aizraujoša kā pats internets – interneta drošībai un medijpratībai veltītā Vaifija spēle rosinās bērnus kritiski domāt, zināt un prast, portālu Diena.lv informēja spēles veidotāji no Latvijas Drošāka interneta centra Drossinternets.lv.

Vaifija spēle ir pirmā Latvijas skolām dāvinātā spēle, kas aptver daudzpusīgas tēmas par drošu un gudru interneta izmantošanu. Tā izdota kampaņas Supervaroņi internetā ietvaros un to izstrādājis Latvijas Drošāka interneta centrs Drossinternets.lv.

Vaifija spēle ir izdota trīs tūkstošos eksemplāru un bez maksas nonāks ikvienā Latvijas skolā.

Spēles uzdevums ir aizraujošā veidā aktualizēt drošības internetā un medijpratības tēmas, vienlaikus stiprinot sadarbības, komunikācijas un argumentēšanas prasmes, kā arī mācīt skolēniem teorētiskās zināšanas saistīt ar savu pieredzi. Pateicoties spēlei, bērni var apgūt piecas svarīgas prasmes:

  • zināt, ko drīkst un nedrīkst teikt citiem;
  • lūgt padomu un palīdzību pieaugušajam, kad tas vajadzīgs;
  • domāt, pirms noticēt internetā atrodamajai informācijai;
  • būt pieklājīgam;
  • lietot internetu gudri.

Vaifija spēle ir piemērota sākumskolas vai bērnudārzu vecāko grupiņu bērniem. Spēles noteikumi ir pielāgojami dažādiem bērnu zināšanu līmeņiem, kā arī spēlei atvēlētajam laikam.

"Spēlējot patiešām interesantu un aizraujošu spēli, bērni aizmirst savu biklumu izteikties, mācās aizstāvēt savas domas, izzūd bailes kļūdīties, rodas azarts. Pašiem nemanot, viņi apgūst vērtīgas zināšanas. Spēlējot šo spēli, intensīvi tiek darbināta gan kritiskā (analītiskā), gan radošā domāšana, tādējādi veicinot starpdisciplinaritāti, kas ir viena no mūsdienīgas izglītības pamatprasībām," pauda spēles līdzautore, Drošāka interneta centra izglītības darba vadītāja Liene Valdmane.

Pozitīvi spēli novērtējuši arī skolotāji. Mārupes vidusskolas skolotāja Gundega Ozola stāsta: "Spēles ikvienu bērnu aizrauj tikpat ļoti kā interneta vide. Lai mācīšanās būtu maksimāli efektīva, ir svarīgi runāt par drošību internetā interesanti, bērniem saistošā un saprotamā valodā. Spēlējot Vaifija spēli, mācību stunda paiet nemanot, bērni mācās drošības pamatnoteikumus, apgūstot samērā sarežģītas un nopietnas lietas, prasmes, it kā rotaļājoties."

Ikvienai Latvijas skolai ir iespēja bez maksas saņemt līdz pieciem spēļu komplektiem, bet bibliotēkām – vienu. Lielās intereses dēļ skolām ir jāgaida pāris nedēļu, lai tiktu sagatavots nepieciešamais spēles komplektu skaits. Uz šo brīdi Drossinternets.lv izplatījis vairāk nekā 1200 spēles 240 skolām un bibliotēkām. 

Spēles autores ir Vineta Vaivade, Liene Valdmane, māksliniece – Elīna Šulca. Spēles tapšanu atbalstīja Valsts policija, Vides un reģionālās attīstības ministrija, Latvijas Interneta asociācija.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas