Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Certus

Profesors Auers kļūst par domnīcas Certus vadītāju

Latvijas Universitātes (LU) asociētais profesors un ASV dibinātā Baltijas Studiju veicināšanas asociācijas (The Association for the Advancement of Baltic Studies) nākamais prezidents (president - elect) Daunis Auers ir ievēlēts par domnīcas Certus valdes priekšsēdētāju, vēsta organizācija.

Certus: Rīga var kļūt par Baltijas valstu savienotājpilsētu

Rīgai ir visi priekšnosacījumi, lai kļūtu par Baltijas valstu savienotājpilsētu, taču tas var notiks pakāpeniski ilgākā laika periodā, teikts šodien prezentētajā domnīcas Certus ziņojumā Atpakaļ nākotnē? Rīga kā savienotājpilsēta.

Apvienot vai neapvienot?

Nesen intervijā laikrakstam Diena Zviedrijas telekomunikāciju uzņēmuma Telia vecākais viceprezidents Roberts Andersons, viens no Lattelecom un LMT akcionāriem, faktiski izteica ultimātu abu telekomunikācijas uzņēmumu lielākajam akcionāram - Latvijas valstij – norādot: “Ja dialogs būs bez rezultātiem, tad mūsu vēlme investēt ievērojami mazināsies. Es varu godīgi atzīt, ka šādā gadījumā mūs daudz vairāk interesēs nevis investīcijas, bet gan peļņas gūšana”.

Certus: Vienīgais risinājums demogrāfijas attīstībai ir ekonomikas izaugsme

"Ja nopietni ņemsim vērā ekonomisko komponenti, iedzīvotāju skaita samazinājums nebūs tik krass, mēs stabilizēsimies apmēram ap 1,9 miljoniem cilvēku 2030. gadā," ceturtdien Certus domnīcas prezentācijā par prognozi demogrāfijas tendencēm Latvijā līdz 2030. gadam pauda Certus vadītājs Vjačeslavs Dombrovskis.

Domnīca Certus rosina samazināt kopējo darbaspēka nodokļu slogu

Domnīca Certus rosina Latvijā samazināt kopējo darbaspēka nodokļu slogu, ieviešot progresīvo iedzīvotāju ienākumu nodokli (IIN) un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) griestus kopā ar sociālās apdrošināšanas pabalstu griestiem.

Risinājumi nodokļu sistēmas reformēšanai ir ļoti atšķirīgi

Pašreizējā Latvijas nodokļu sistēma ar augsto darbaspēka nodokļu slogu ir starptautiski nekonkurētspējīga, ir grūti piesaistīt ārvalstu investīcijas, ir liela ēnu ekonomika un nodokļu ieņēmumi ir nepietiekami, lai nodrošinātu valsts attīstībai nepieciešamos līdzekļus.Par to ir vienisprātis gan valdība, gan sociālie partneri, gan dažādas uzņēmēju organizācijas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide