Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cilvēktiesības

Brunejas ieviestais nāvessods homoseksuāļiem var atspēlēties sultāna viesnīcu biznesam

Pēc tam, kad stājušies spēkā 2014. gadā Brunejas sultāna Hasanala Bolkias izziņotie šariata likumi, kas paredz nāvessodu par geju seksuālajām attiecībām un laulības pārkāpšanu, cilvēktiesību aktīvisti, tostarp tādas pasaules mēroga slavenības kā aktieris Džordžs Klūnijs, aicinājuši boikotēt Brunejai piederošās luksusa viesnīcas ārzemēs, vēsta BBC. Vairāku viesnīcu sociālo tīklu konti jau slēgti.

ANO komisāre aicina Bruneju atteikties no notiesāto nomētāšanas ar akmeņiem

ANO augstā cilvēktiesību komisāre Mičela Bačeleta pirmdien aicinājusi Bruneju atteikties no likumiem, kas paredz sodīt ar nāvi tos, kas stājušies homoseksuālās attiecībās, un laulības pārkāpējus. Portāls Diena.lv jau vēstīja, ka Bruneja nonākusi pēdējā fāzē 2014. gadā izsludināto bargo likumu ieviešanā, Proti, no trešdienas par augstākminētajām darbībām, kas Brunejā skaitās kriminālpārkāpums, vainīgie tiks nomētāti ar akmeņiem līdz nāvei.

Brunejā par homoseksuāliem sakariem nomētās ar akmeņiem līdz nāvei

Nākamnedēļ nelielajā Dienvidaustrumāzijas karalistē Brunejā, kur absolūti lielākā daļa ir sunnītu musulmaņi, stājas spēkā likums, kas par stāšanos homoseksuālās attiecībās vai par laulības pārkāpšanu paredz nāvessodu, notiesāto nomētājot ar akmeņiem, vēsta CNN.

HRW ziņojums: Seksuāla vardarbība pret sievietēm Ziemeļkorejā ir ikdiena

Ziemeļkorejā - valstī, kurā jau tā lielākajai daļai cilvēku, kas nav pietuvināti valdošajai elitei, dzīve nav rožaina, - vēl krietni smagāk klājas sievietēm, kuru liktenis nereti ir vīriešu rokās un tas, kā beigsies šī diena, atkarīgs no konkrētā policista, karavīra, valdības darbinieka nodomiem. Ar šādiem skarbiem secinājumiem apjomīgā ziņojumā klajā nākusi cilvēktiesību aizstāvju organizācija Human Rights Watch (HRW), kuras darbinieki pētījuma ietvaros intervējuši 54 no Ziemeļkorejas aizbēgušos.

Sencova māsa norāda, ka Sencovs pēc badastreika pārtraukšanas var neizdzīvot

Krievijā ieslodzītais ukraiņu režisors Oļehs Sencovs, kurš šomēnes pārtrauca 145 dienas ilgo badastreiku, var neizdzīvot, jo viņa veselība ir smagi iedragāta, otrdien paziņojusi Sencova māsa Natālija Kaplana. "Gandrīz visi viņa orgāni ir smagi bojāti, tostarp aknas, sirds un smadzenes," žurnālistiem pastāstīja Kaplana.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide