Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Dabas aizsardzība

Jelgavā ziedo aizsargājamu teritoriju tilta būvniecībai

Valdība atbalstījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto informatīvo ziņojumu, kas paredz jauna tilta būvniecību Jelgavas ziemeļu daļā, vienlaikus paredzot, ka tādā veidā tiks skarti 56,8 hektāri Natura 2000 aizsargājamās teritorijas.

Eksperte norāda, ka atļauja kuģot var veicināt Juglas ezera aizaugšanu

Kuģošanas aizlieguma atcelšana Juglas ezerā veicinās straujāku ezera aizaugšanu, aģentūru LETA atzina dabas skaitīšanas saldūdeņu biotopu eksperte Lauma Vizule-Kahovska. Viņa sacīja, ka motorizēto transportu radītās ūdens strūklas uzirdinās un radīs gultnes uzduļķojumu, izkustinot tajā deponētos fosfora savienojumus. Kā skaidroja eksperte, šie savienojumi pastiprinās barības vielu vairošanos, kas veicinās straujāku ezera aizaugšanu.

Īpaši reta ūdensauga aizsardzības vārdā aizliedz peldēties Ummja ezerā

Lai aizsargātu reto ūdens augu - Dortmaņa lobēliju - no 1. jūnija līdz 15. augustam noteikts liegums peldēties Piejūras dabas parkā esošajā Ummja ezerā, portālu Diena.lv informēja Dabas aizsardzības pārvalde (DAP), un aicina šajā laikā atpūtai uz ūdens un pie tā izvēlēties citas ūdenstilpnes tuvākajā apkārtnē. Ūdens atpūtai piemēroti būs, piemēram, Lilastes ezers, Dzirnezers, Pulksteņezers, Kadagas ezers, Lielais un Mazais Baltezers, Rīgas jūras līča pludmales un Gaujas upes krasti.

Kokam internetā tiek vairāk mīlestības nekā Bīberam un Dženerei

Apģērbu un aksesuāru zīmols TenTree savā Instagram kontā publicēja bildi, kurā redzams koka stādiņš ar tekstu: "Divreiz pieskaries ekrānam, lai iestādītu koku". Dažu dienu laikā šī bilde ir ar patīk atzīmēta jau 14,5 miljonus reižu un pašlaik ir piektā visu laiku laikotākā bilde Instagram platformā, apsteidzot gan Džastina Bībera saderināšanās bildi ar Hailiju Baldvinu, gan pazīstamās modeles Kailijas Dženeres bildes.

Bažas par vides stāvokli "neskartās dabas paradīzē" Jaunzēlandē

Jaunzēlandē, kura nereti asociējas ar zaļu un cilvēka darbību neskartu dzīvās dabas svētnīcu, kā arī pati šo tēlu kultivē, ik gadu tādējādi piesaistot miljoniem tūristu, ekoloģiskā situācija ir daudz dramatiskāka, nekā to vēsta valsts publiskais tēls. Apjomīgā ziņojumā par Jaunzēlandes dzīvās dabas "veselību" ieskicētā aina nav iepriecinoša, raksta The Guardian.

Iztiksim bez plastmasas maisiņiem?

Katru gadu vidē nonāk ap astoņiem miljardiem izlietotu plastmasas maisiņu. Tie ir maziņi, viegli, vējš tos aizpūš, tie saplīst, aizķeras koku zaros. Turklāt tie ātri noziežas ar to, ko liek iekšā. Šķiro vai nešķiro, maisiņi tehnoloģiski ir visgrūtāk pārstrādājamie. Lai apturētu piesārņojuma draudus, Eiropas Savienības (ES) līmenī ir izdota direktīva par vieglās plastmasas iepirkuma maisiņu patēriņa samazināšanu. No šā gada janvāra Latvijā ir stājušies spēkā grozījumi Iepakojuma likumā, kas paredz būtiski ierobežot bezmaksas maisiņu izmantošanu tirdzniecībā.

Babītes ezera aizsardzībai dibina jaunu biedrību

Lai aizsargātu dabas resursus Babītes ezerā, dibināta jauna biedrība. Biedrības Babītes ezeram mērķi ir strādāt pie tā, lai ezerā tiktu saglabāti un atjaunoti zivju resursi, kā arī ainava un normāls ūdens līmenis. Tāpat tiks meklēti risinājumi makšķerēšanas un medību sistēmas sakārtošanai, kā arī veicināta uzņēmējdarbība un rekreācijas iespējas Babītes ezera apkaimē, portālu Diena.lv informēja biedrības valde.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Izklaide

Vairāk Izklaide