Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Danske Bank

Aizdomu mākoņi pār Swedbank

Lai gan viena no Zviedrijas lielākajām bankām apgalvojusi, ka tā nestrādā ar naudas atmazgāšanā vainotās Danske Bank klientiem, caur Swedbank Baltijas filiālēm izplūduši aizdomīgi pārskaitījumi par vismaz 5,8 miljardiem ASV dolāru. Starp tiem ir pārskaitījumi no firmām, kas figurē gan tā dēvētajā Magņitska lietā, gan "Azerbaidžānas laundromātā", kurā atmazgāja tās elites nelikumīgi iegūtās bagātības, izpētījuši Zviedrijas sabiedriskās televīzijas un Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica žurnālisti.

Danske Bank pārtrauks darbību Baltijas valstīs un Krievijā

Dānijas banka Danske Bank pārtrauks darbību Baltijas valstīs un Krievijā, otrdien paziņoja Danske Bank dažas stundas pēc tam, kad Igaunijas finanšu uzraudzība institūcija deva rīkojumu slēgt Danske Bank filiāli Igaunijā tajā notikušās liela mēroga naudas atmazgāšanas dēļ.

Danske Bank lietā Igaunijā iepriekš nepieredzēti atmazgātās naudas apmēri

Igaunijas izmeklētāji norāda, ka lietu par naudas atmazgāšanu Dānijas bankas Danske Bank Igaunijas filiālē raksturo milzīgi apmēri, kādus valsts tiesībsargājošās iestādes līdz šim nav pieredzējušas. "Tas ir kaut kas, ko mēs līdz šim neesam pieredzējuši, par to nav šaubu," skaidro prokuratūras izmeklētājs Mareks Vahings, kurš uzrauga šo izmeklēšanu.

Deutsche Bank ierauta Danske Bank skandālā

Vācijas bankas Deutsche Bank akcijas cena otrdien nokritās līdz rekordzemam līmenim saistībā ar bažām, ka tā varētu būt iesaistīta Dānijas banku grupas Danske Bank naudas atmazgāšanas skandālā.

Par "netīro" miljardu atmazgāšanu Igaunijas filiālē Danske Bank draud bargas ASV sankcijas

ASV Tieslietu departaments sācis Danske Bank darījumu izmeklēšanu saistībā ar 200 miljardu eiro atmazgāšanu caur bankas filiāli Igaunijā, vēsta Reuters. Kā zināms, daudzus no Danske Bank Igaunijas filiālē esošajiem nerezidentu kontiem, kas izmantoti naudas pārskaitījumiem, izveidojuši Krievijas uzņēmumi un privātpersonas, pret kurām noteiktas ASV sankcijas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide