Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Daudzdzīvokļu mājas

Bez renovācijas neiztikt

Saskaņā ar SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) datiem no 5000 apsaimniekotajiem namiem Rīgā 125 mājas jeb 2% ir avārijas stāvoklī. RNP pārstāvis Krists Leiškalns skaidro, ka visi šo namu iedzīvotāji par situāciju ir brīdināti un ir arī piedāvāti risinājumi, kas jādara, lai situāciju uzlabotu, un sastādīts laika grafiks.

Pārbaudīs "lietuviešu projekta" ēkas

Ekonomikas ministrija (EM) izsludinājusi iepirkumu par padziļinātu 464. sērijas daudzdzīvokļu ēku jeb tā dēvētā lietuviešu projekta izpēti, turpinot jau agrāk sākto padomju laikā būvēto ēku stāvokļa analīzi. Ministrija vēlas apzināt tipveida daudzdzīvokļu dzīvojamo māju nesošo konstrukciju un to savienojumu mezglu tehnisko stāvokli un piedāvāt tipveida tehniskos risinājumus, lai palīdzētu iedzīvotājiem un pārvaldniekiem rūpēties par ēku drošību un ilgmūžību, tostarp nepieciešamības gadījumā veikt ēku atjaunošanu vai konstrukciju pastiprināšanu.

Lielākajā daļā Rīgas daudzdzīvokļu namu balkonu tehniskais stāvoklis nav apmierinošs

Daudzdzīvokļu namu balkonu tehniskais stāvoklis nav vienmērīgi labs, slikts vai apmierinošs, tomēr pēc ilgstošas ekspluatācijas kopumā blokmāju balkonu stāvoklis ir neapmierinošs, līdzīgi kā jumtu stāvoklis, aģentūrai LETA atzina pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmuma Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) preses sekretārs Krists Leiškalns.

Iedzīvotāju interese par daudzdzīvokļu māju renovāciju pieaug

Daudzdzīvokļu māju renovācijai ERAF aktivitātes _Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi _ietvaros dzīvokļu īpašniekiem vēl ir pieejami finanšu līdzekļi 11,5 miljonu latu apmērā, informē Ekonomikas ministrija (EM). EM arī atgādina, ka šā gada 8. maija Ministru kabineta sēdē daudzdzīvokļu māju siltināšanas aktivitātes turpināšanai tika apstiprināts papildus finansējums 15 miljonu latu apmērā.

Energoefektivitātes palielināšanai varētu renovēt līdz 70% daudzdzīvokļu namu

No kopējā valsts enerģijas patēriņa dzīvojamais fonds lieto visvairāk - 37% -, un no tā būtiskāko enerģijas daļu tērē līdz 1991. gadam pēc tipveida projektiem uzbūvētajās dzīvojamās ēkās. Šos tēriņus varētu nozīmīgi samazināt, uzlabojot ēku energoefektivitāti. Enerģētikas stratēģijā 2030 paredzēts palielināt vidējo mājokļu siltumnoturību aptuveni divas reizes, tomēr Ekonomikas ministrijā (EM) atzīst, ka mērķis ir ļoti ambiciozs un nav skaidrības, kā veiksies ar tā sasniegšanu.

Visiem māju pārvaldniekiem jāreģistrējas

Ar šā gada 1. janvāri dzīvojamo māju pārvaldniekiem jāreģistrējas Pārvaldnieku reģistrā, ko paredz Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide