Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Demokrātija

Neapmierinātība ar demokrātiju – rekordaugsta

Attīstītajās valstīs augusi neapmierinātība ar to, kā darbojas demokrātija, sasniedzot augstāko neapmierinātības līmeni pēdējo 25 gadu laikā, ziņo BBC, atsaucoties uz Kembridžas Universitātes pētījumu.

Maskavā protestos pieprasa netraucēt opozīcijas pārstāvjiem kandidēt domes vēlēšanās

Maskavas centrā svētdien pēc opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija aicinājuma pulcējās aptuveni 2000 cilvēki, lai pieprasītu varas iestādēm nekavēt opozīcijas kandidātu piedalīšanos septembrī gaidāmajās galvaspilsētas domes vēlēšanās. Protestētāji iebilst pret to, ka vēlēšanu komitejas nepamatoti apsūdz opozīcijas kandidātus atbalstītāju parakstu viltošanā, lai svītrotu viņus no kandidātu sarakstiem.

Levits: Digitālo tehnoloģiju attīstība liek meklēt citus principus demokrātijas īstenošanai

Mūsdienu digitālo tehnoloģiju attīstība rada izaicinājumus, kas liek meklēt citus principus, kā turpināt īstenot demokrātiju šādos apstākļos, vienlaikus apzinoties, ka demokrātiskā tiesiskā valstī saglabājas iedzīvotāju brīvā griba un atbildība, šodien Rīgā Eiropas publisko tiesību asociācijas kongresā atzina jaunievēlētais Valsts prezidents Egils Levits.

Kā pirms 100 gadiem notika Latvijā pirmās demokrātiskās vēlēšanas?

Sestdien, 19. janvārī, aprit 100 gadu kopš pirmajām demokrātiskajām vēlēšanām Latvijā - Liepājas pašvaldības vēlēšanām. Tas norisinājās 1919. gada 19. janvārī - jaunajai Latvijas valstij ļoti grūtā laikā, jo tobrīd Latvijas teritorijā notika Brīvības cīņas, Padomju Krievijas karaspēks tuvojās dabiskajai Ventas aizsardzības līnijai, nebija pārliecības, vai pēc mēneša nebūs ieņemta arī Liepāja, portālu Diena.lv informēja Centrālā vēlēšanu komisija (CVK).

Levits: Demokrātija nav pašsaprotama, par to ir jācīnās

Demokrātija nav pašsaprotama, tā ir izcīnīta un to jāspēj noturēt, piektdien Latvijas Universitātes (LU) 75.konferences atklāšanas akadēmiskajā plenārsēdē teica Eiropas Savienības (ES) tiesas tiesnesis Egils Levits. Levits norādīja, ka savam priekšlasījumam izvēlējies tēmu Cīņa par demokrātiju - Latvijas un Eiropas Savienības tuvākās nākotnes izaicinājumi, jo ne tikai Latvija, bet arī ES un visa Rietumu pasaule nonākusi nemierīgākos ūdeņos kā līdz šim.

Inta Lase: Ja esi pabijis citās valstīs, labāk novērtē Latvijas demokrātiju

Kādreizējā žurnāliste un Valsts prezidenta preses sekretāre Inta Lase jau vairākus gadus darbojas eksotiskās valstīs, kur kā Eiropas sūtīta novērotāja izvērtē vēlēšanu gaitu. Malāvija, Etiopija, Uganda, Nigērija, Sjerraleone, divreiz Pakistāna, divreiz Lībija, Afganistāna, Uzbekistāna: tāds ir to valstu saraksts, kurās Lase pēdējos gados strādājusi kā ilgtermiņa vēlēšanu novērotāja un mediju analītiķe.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide