Laika ziņas
Šodien
Migla
Sestdiena, 24. februāris
Diāna, Dina, Dins

Dzejas dienas

Dzejas dienu balvai izvirzīta Gabarajeva, Pujāts un Šlāpins

Dzejas dienu balvai kategorijā Dzeja nominēta Linda Gabarajeva par krājumu Apļi, Marts Pujāts par krājumu Dāma baltos džinsos un Ilmārs Šlāpins par krājumu Never, aģentūru LETA informēja Dzejas dienu rīkotāju pārstāve Dana Zālīte.

Dzeja elpo! No 2. līdz 14. septembrim norisināsies Dzejas dienas

"Dzeja ir priekos un bēdās, mierā un karā, nomodā un sapnī, pavasarī un rudenī, ieelpā un izelpā. Dzeja elpo ar tevi." Ar saukli "Dzeja elpo!" pieteikta Dzejas dienu 2023 programma, kas noritēs no 2. līdz 14. septembrim. Starptautiskais dzejas festivāls dzejniekus un dzejas mīļotājus Rīgā un visā Latvijā šogad pulcēs jau 58. reizi ar vairāk nekā 20 dažādām norisēm, informēja Dana Zālīte.

Festivāla Dzejas dienas 2022 balvu iegūst Artis Ostups

Svētdien, 11. septembrī, plkst. 18.00 Latvijas Mākslas akadēmijas dārzā norisinājās festivāla Dzejas dienas 2022 oficiālās programmas noslēguma pasākums – Dzejas dienu balvas nominantu lasījumi un balvas pasniegšana. Šogad Dzejas dienu balvu ieguva Artis Ostups par krājumu Variācijas par mēness tēmu (Neputns), informēja festivālā pārstāve Kristiāna Šuksta.

Līdz Raiņa dzimšanas dienai Rīgā turpināsies Dzejas dienas

No 2. līdz 11. septembrī Rīgā norisinās festivāla Dzejas dienas 2022 oficiālā programma, kurā vēl gaidāmi pasākumi ar ārzemju viesu dalību, tradicionālais Ceļojums ar dzejniekiem, lasījumi pie Raiņa pieminekļa un Dzejas dienu balvas laureāta sveikšana. Citi dzejai veltīti pasākumi Rīgā un citviet Latvijā norisināsies visu septembri.

Dzeja vieno klasiķu skaistumā un jauno jaudā. Šodien visā Latvijā sākas Dzejas dienas

Dzeja vieno pāri paaudzēm un laikiem. Dzeja vieno valodā, vieno starp un pāri valodām, dodot savu balsi tiem, kurus mēs citādi nesadzirdētu. Dzeja vieno klasiķu skaistumā un jauno dzejnieku jaudā, valodas plūdu pārmērībā, trāpīgas rindas skaidrībā un atbrīvojošā muļķībā – saka Dzejas dienu padomes loceklis dzejnieks Edvards Kuks. No 2. līdz 11. septembrim norisināsies festivāls Dzejas dienas, kas Rīgā pulcēs vairāk nekā 50 Latvijas un ārvalstu dzejnieku vairāk nekā 20 dažādās norisēs.

Notiks pirmais dzejas slams latgaliski Rogovkys dzejis voga

Sestdien, 10. septembrī, Rēzeknes novada Rogovkā notiks pirmais dzejas slams – dzejnieku sacensība – latgaliski Rogovkys dzejis voga, kurā piedalīsies latgaliski rakstoši dzejas autori. Pasākumu vadīs Kozmens, bet notikumu papildinās arī dziesminieka Vinsenta Kūkoja un grupas Borowa Mc muzikālās uzstāšanās.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide